Skocz do zawartości
klysiu

Jaki Wentylator 140mm Jest Obecnie Najlepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Potrtzebuje cichy i wydajny wentylator 140 mm wdmuciach!ący na przód obudowy.

 

Polecają mi w Coolingu i Angeli NoiseBlocker Black Silent Pro PK2 140 mm.

 

A taki: BE QUIET! Shadow Wings SW1 140mm MIDI-SPEED byłby ok?

 

a może be quiet - Silent Wings USC 140mm?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam USC i jest bardzo cichy. Z czystym sercem mogę polecić :) SW1 też będzie ok, w końcu ta sama półka :)

 

Na 12v jest cichy? I czy dobrze wieje? Bo mam Fractala który był oryginalnie w budzie Fractal XL i na 5v jest ok ale na 12v slychac go bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 12v jest cichy? I czy dobrze wieje? Bo mam Fractala który był oryginalnie w budzie Fractal XL i na 5v jest ok ale na 12v slychac go bardzo.

 

Tak, jest cichy.

 

Mam w tej chwili na chłodnicy trzy Noise Blockery Pro PK2. Warto zmianiać na coś nowszego?

 

To zależy czego oczekujesz. Jeśli chodzą dobrze i cicho, to po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z danych technicznych wynika, że Silent Wings przy napięciu defaultowym kręci się nieco wolniej i jest cichrzy niż PK2. Zakładam, że do aby osiągnąć taki sam poziom głośności jak na skręonym PK2 to na nowym śmigle będę mógł ustawić ~7V i przy tym uzyskam z 15 - 20% większą wydajność.

 

Thermalright TY140 raczej odpada, bo trzeba będzie kombinować z dodatkowym uszczelnieniem całości.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich 140, do pracy w poziomie, czy spc zephyr daje radę na maxa skręcony? Przypływ powietrza może być minimalny. Przez daje radę, mam na myśli czy jest cichy.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich 140, do pracy w poziomie, czy spc zephyr daje radę na maxa skręcony? Przypływ powietrza może być minimalny. Przez daje radę, mam na myśli czy jest cichy.

od siebie mogę polecić arctic cooling f14, mam dwa na gafie i dają radę bardzo dobrze zero terkotania do tego bardzo ciche jedynie szum powietrza przy najwyższych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam 140mm do obudowy, będą pracować zarówno w pionie jak i poziomie. 3 będą podpięte do regulatora obrotów więc dobrze aby nie sprawiały problemów. Prędkość max 1000-1200rpm z możliwością skręcenia do 800. Jest coś ciekawego za 50zł sztuka? Wentylatory czarne, bez świecidełek. 

 

BQ Pure Wings 2 nada się czy jest coś lepszego? Obecnie mam 120mm mistrale i w poziomie pracują okropnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dobre doświadczenia z Fractalami R2, jednak pod kontrolerem nomen omen Fractala, zaczęły bzyczeć. Poza tym były ciche i mam wrażenie, że wiały nieco lepiej niż moje obecne Shadow Wings.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy zostawić dwa standardowe wentyle fractala czy od razu nie wziąć czegoś lepszego typu Pure Wings. Chyba, że jest coś innego wartego uwagi.

 

 

PS. Gdzie kupowałeś Adjust 108 bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na papierze Fractale są wydajniejsze od PW2. Mam porównanie z Shadow Wings, które wydają bardziej miękki dla ucha hałas, ale za to na pewno nie wieją mocniej mimo że na papierze powinny.

Niecały rok temu był na cooling, ale wygląda na to, że póki co wyszedł ze sprzedaży.

Edytowane przez eloprezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak PK2 sprawuje się w pracy poziomej? PK2 są w cenie 70zł/szt jak się mają do ShadowWings1 Mid-Speed za 50zł/szt? Wszystkie będą zamontowane w Define R4 więc podejrzewam, że wielkich  różnic nie będzie a cenowo wypadają lepiej. No i wizualnie również

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w R4 BQ SW Mid-Speed pracują w konfiguracji: 2xprzód, 1xdół, 1xtył, 1xgóra, i mogę Ci je polecić.

Jest jeden szkopuł: te śmigła nie lubią zasysać będąc przyczepione blisko do obudowy, np boku lub dołu. Potrzebują około cm dystansu, w przeciwnym wypadku głośno chodzą i prawie nie zaciągają powietrza. Przód zasysa bez problemu.

Nie wiem jak się sprawa ma w innych obudowach.

Edytowane przez eloprezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przód pójdą standardowe Fractale R2 skoro nie są takie złe. Chce kupić 3 wentylatory, które pójdą na górę i tył. Na spód nie ma sensu dawać wentylatora przynajmniej w mojej obecnej obudowie, najwyżej za jakiś czas kupię jedną sztukę (inną) na dół. Wezmę w takim razie BQ, wyjdzie mnie to jakieś 70zł taniej a przez okno będą się lepiej prezentować. Na CPU pójdzie taki sam BQ 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tej pory nie montowałeś BQ, to warto wspomnieć o jednej rzeczy - montaż wentylatorów tej serii odbywa się przez kołki, a nie śrubki. Co prawda nie próbowałem wkręcać się w gumowe mocowania, także być może jest to możliwe. W większości przypadków nie ma to znaczenia, ale na przykład przy podmianie wentylatora na coolerze może być to problematyczne, lecz do rozwiązania. Jak jeszcze miałem Fortisa, to zamocowałem SW 120mm PWM na wykałaczki Dołączona grafika

To śmigło akurat wciąż mam na sprzedaż ;)

Edytowane przez eloprezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, dzięki za uwagę. Nawet tego nie zauważyłem ;D W takim razie na cpu poszukam czegoś innego jeśli tych kołków nie da się wyciągnąć. W wykalaczki i inne rzeźby nie mam zamiaru się bawić. Wezmę na CPU Pro PL2 120mm i po sprawie 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...