Skocz do zawartości
Conrad

1st Fc- Przygotowania Techniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Bezpieczniki to się daje do palnego gazu raczej - wiem, ze acetylen może się w butli zapalić, bez tlenu. Sam tlen też się nie pali. Ja mam bezpiecznik do propanu, a na wężyku od tlenu jest taki zaworek co puszcza tylko w jedną stronę. Reduktor do LPG niepotrzebny. Butlę najlepiej turystyczną 2-3kg ze złomu niech ci nabiją na stacji LPG (nie wolno, ale da się załatwić). Przyzwoity zestaw na propan i tlen można skompletować za ~400 zł. Zwykły palnik na propan butan to zwykle źródło frustracji, da się, ale nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemasz czasem wezyka i palnika od takiego zestwo z casto albo na allegro sa takie na butle 1 razowe tlenowe i 1 razowe cos ala acetylen ale to straszny syf jest mialem do czynienia z tym tam wlasnie jest chody wezyk i takie cos na nim to jest cos ala bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja robiłem testy na tym palniku co pokazał 13b4c :

 

ROLOT 607 ( tez do kupienia w casto/obi )

 

Taki wyniki bez problemu akurat jest to zdjecie robione 4 lata temu ale bez problemu ( palnik ten najwiekszy okragły 1.5 KW ) lut moze nie porf ale to był tylko test...

post-10532-1263392653_thumb.jpg

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki palnik jest dobry tylko jaka masz pojemnosc czegos takiego w stosunku do pojemnosci evapa? Mozna lutowac i to ok nawet takim palnikiem lutowalem raz evapa gorszym ale zeby nagrzac dobrze evapa ~5minut tlen+propan na dobrej dyszy w palniku max 1minuta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i bez tlenu slhx czy innych zawiłych elementów nie polutujesz i kropka. a evap jeszcze daje rade

mam do sprzedania butle z tlenem i zwykly palnik na naboje mappu (ktorym wszystko idzie, kwestia kasy na nabój) czy propanu (bernzomatic itp)

daj pw jak cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triple evap od razu. Jak nawet nie wiesz czy to co masz się nadaje w ogóle. Kompresor jest dość mocny, jak jest LPB to się nada do FC, jak MBP/HPB to nie. Bez 1HP rotarki bym nie podchodził i tak. Części polecam raczej nowe albo z pewnego źródła na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jakość projektu

2. zycie i kwestia finansowa pozwolenia sobie na nowe klocki do pierwszego ukladu

 

jak wszystko dziala jak nalezy zbuduj na tym pierwszy uklad, jak wszystko pojdzie ok powinien i tak powstać niezły unit, na którym sobie spokojnie pobenciach!esz

z perspektywy czasu szkoda mi by było torturować drogie elementy budową z zerowym doświadczeniem, choćby ze względów estetycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...