Skocz do zawartości
Conrad

1st Fc- Przygotowania Techniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw się ładnie przywitam bom jest nowy na forum. :-)

 

Chcę sobie zbudować Fc, jedno stopniowe, może dwu- zobaczymy jak kompresor przyjdzie...

 

Na dzień dzisiejszy myślę o parowniku.

Mam takie dylematy bo najwygodniej było by mi zrobić tak jak robi piotres, ale czy tak wolno kopiować po kimś ?

W każdym bądź razie potrzebuję jakiegoś "projektu" konkretnego parownika, jakiś porad na co należy zwrócić uwagę jak się one zachowuję w pionie jak w poziomie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te konstrukcje są ogólnodostępne i można z nich korzystać.

Dzięki te tamten temat być może z niego skorzystam lecz, i tak nadal proszę o jakiś projekt najlepiej, chociaż wymiary tych parowników co ma piotres z tym ślimakiem i w ogóle to jak to się nazywa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Kup sobie gotowy od kogoś. Albo najlepiej już polutowany. I nie zaprzątaj sobie głowy kaskadą, bo na 90% to i tak nigdy jej nie zrobisz (w PL działającą kaskadę zrobiło 7 osób jeśli kogoś nie pominąłem i to każda tak na moje oko każdy dopiero po co najmniej roku zabaw z FC).

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o kupno parownika, nie o cały układ - to jest moim zdaniem najtrudniejsza rzecz do zrobienia dla początkującego.

 

Sam pisałeś: "Chcę sobie zbudować Fc, jedno stopniowe, może dwu- zobaczymy jak kompresor przyjdzie..." więc myślałem, że mówisz o kaskadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o kupno parownika, nie o cały układ - to jest moim zdaniem najtrudniejsza rzecz do zrobienia dla początkującego.

 

Sam pisałeś: "Chcę sobie zbudować Fc, jedno stopniowe, może dwu- zobaczymy jak kompresor przyjdzie..." więc myślałem, że mówisz o kaskadzie.

No ta kurde mój błąd pomyliłem się miałem na myśli dwa parowniki :-)

 

Z tym budowaniem to tak naprawdę jes tak że najpierw chcę praktyki złapać- lutowanie i kalibracja płacę człowiekowi, tak samo ten parownik kupiłem co potrzebne do tokarza bym poszedł....

 

Kiedyś gdy by pieniądze pozwoliły bym sam budował :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(w PL działającą kaskadę zrobiło 7 osób jeśli kogoś nie pominąłem i to każda tak na moje oko każdy dopiero po co najmniej roku zabaw z FC).

Z ciekawosci spytam - mozesz wymienic te 7 osob :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba

piotres

raven155

lukeXE

berkut

kepons

wawroch

 

 

Przynajmniej tyle znalazłem na forum, może kogoś pominąłem. A tych co mówili o robieniu kaskady, lecz nigdy jej nie zbudowali, to nie zliczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba

piotres

raven155

lukeXE

berkut

kepons

wawroch

 

 

Przynajmniej tyle znalazłem na forum, może kogoś pominąłem. A tych co mówili o robieniu kaskady, lecz nigdy jej nie zbudowali, to nie zliczę :)

raven chyba nie zrobil swojej kaskady w koncu (choc przymiarki w postaci 2x sc21cl juz byly) tylko pomogl zbudowac rybie jego pierwsza kaskade ...dobrze pisze?? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego musisz miec tlen i propan albo acetylen sam taki mam lutuje sie nim dobrze ja uzywam tlenu i propanu na forum sprzedaje gosc teraz za 170zl butle 10l tlenowa pelna zobacz sobie do dzialu sprzedaz propan ogolnie dostepny stacje benzynowe itp krzywdy sobie raczej nie zrobisz z narzedzi przydadza ci sie jeszcze obcinak do rurek gietarka i oczywiscie podstawowe narzedzia i jeszcze luty do polutowania ukladu( jak chcesz kupic w miare tanie to pisz na pm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiscie reduktor i do tlenu beziecznik moze sie przydac koszt reduktora to okolo 70zl nowego a jakas uzywke za 50zl na allegro wyrwiesz bezpiecznkik z 30zl no do propanu reduktor nie jest obowiazkowy ani bezpiecznki. A reduktor slozy do regulacji cisnienia bo np w butli z tlenem jak zawor odkrecisz to masz 150bar na swiezo nabitej a do lutowania uzywa sie cisnienia ok 2bar

Edytowane przez 13b4c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba coś słyszałem to chodzi o to że jak by się ten tlen skończył i by go cofnęło do butli to razem z płomieniem i by to wybuchło ta?

Dlaczego tego nie trzeba do propanu ?

Mógłbym prosić o jakieś link ?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta chodzi o to. do propanu to jest nie potrzebne bo w takiej butli nie ma tlenu a tlen sie tam nie dostania a jak kazdy wie nic bez tlenu sie nie pali. A jesli chodzi o reduktor do propanu to jest przydatny ale nie obowiazkowy.

butle do lpg na jakiejs stacji czy cos

butle na tlen mozesz kupic od goscia na forum 170zl za nia to dobra cena

reduktor tlen propan na allegro np ja kupowalem u niego

http://allegro.pl/item874759319_reduktor_t...a_vat_nowy.html do tlenu

http://allegro.pl/item874759339_reduktor_p..._gwarancja.html do propanu

a palnik weze i bezpiecznik u kogo tam chcesz

oczywiscie zestaw tlen+lpg nie jest obowiazkowy do lutowania mozesz smialo uzyc jakiegos palnika z 1 razowymi nabojami mapgazu jest on drogi w otrzymaniu ale jego zakup jest tanszy niz calego zestawu na tlen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...