Skocz do zawartości
yaro120

Podkręcanie Celerona 1700 ( Problem z k. dźwięk)

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkującym overlockerem lecz jak juz zaczełem coś pojmować to natknełem się na problem. Najpierw wzięłem się za podkręcanie mej GF3 ti 200 wyszło nieźle z 175/450 do 250/550 chodzi piknie :lol: . No a tera wziąłem się za procka mego celeronka 1700 kapnełem się że ma mnożnik zablokowany więc pozostała regulacja FSB która moja płyta głowna (MSI 845e) robi to prosto przez Fuzzy logic 4 a więc podkręcałem se po 1 FSB i jak przekraczam 108 to karta dźwiękowa pada (przyczyną chyba jest to ze jest zintegrowana) podkręcać moge spokojnie na zwykłym chłodzeniu do celka na 2050 tylko ze moje AC97 pada. Co zrobić :x kto jeszcze podkręcał Celeron 1700.

 

---------------------------

Dajcie mi pomoc, dajcie mi pomoc jeszcze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o procka. Tutaj chodzi o dzielniki na plycie.

Jest takie cos jak dzielnik szyny PCI wzgledem glownej magistrali.

Taktowanie PCI powinno wynosic jak najblizej 33mhz. Dzielnik domyslny na Twojej plycie wynosi 1/3. Co przy taktowaniu celka 17xFSB100mgh (1700mhz) daje nam 100:3=33,3mhz. Podniosles magistrale FSB do 108 i teraz PCI wynosi 36mhz (108:3)

Tak to jest z dzwiekiem zintegrowanym, ze nie znosi przetaktowan nawet na 3 mhz.

Musisz zmienic dzielnik. Jak nie wiesz jak to jeszcz zapytaj bo nie znam tej plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupowac nowej karty dzwiekowej.

Trzeba tylko przestawic dzielnik w biosie.

Bedzie opcja CPU/DDRAM/PCI - 100/100/33 - albo cos podobnego.

Hey nie znalazłem :( widze tylko ustawianie ddr 266 i cpu 100 a pci ni ma. Może to to PCi Latency Timer i jest 32,64 itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi cos sie zdawalo ze moja plyta ma PCI niezalezne od FSB :) bo jak tak to moj seagatek padnie :( (PCI = 39)

podkrecaj w biosie po co ci fuzzy logic :)

a kodek AC97 jest do dup...... kup se lepiej jaka karte (np CMI9738 ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak kupie nową kartę dźwiękową to też tak będzie??? moze to u mnie jest tylko jakos inaczej zapisane i ukryte. Bo w sumie mi to daje ze nie moge podkręcać procka. jak mam sieciówke na pci to jej tez sie moze cos stać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak kupie nową kartę dźwiękową to też tak będzie??? moze to u mnie jest tylko jakos inaczej zapisane i ukryte. Bo w sumie mi to daje ze nie moge podkręcać procka. jak mam sieciówke na pci to jej tez sie moze cos stać??

ales pytanie zamotal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Po podkręceniu włączałem jakąś muzyke i niby szło ale dżwięku nie było a sekundy w odtwarzaczu zasówały, albo jak szedł dźwięk to w przyspieszonym tempie. Kupiłem Live!Playera i problem odszedł i do dziś ciesze sie moim podkręconym Celeronkiem 1,7@2,08 GHz. Moim zdaniem najlepiej jakbyś kupił sobie jakąś dźiwękówke, nawet najtańszą jak nie zależy Ci zbytnio na wysokiej jakości dźwięku. Szacuneczek!

 

P.S. Kożystaj z funkcji "zmień" która znajduje się nad postem w lewym rogu, bo jak piszesz po jednym zdaniu to później topic będzie rozciągał sie na kilka stron a to jest bardzo niewygodne! Pomyśl o tym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o procka. Tutaj chodzi o dzielniki na plycie.

Jest takie cos jak dzielnik szyny PCI wzgledem glownej magistrali.

Taktowanie PCI powinno wynosic jak najblizej 33mhz. Dzielnik domyslny na Twojej plycie wynosi 1/3. Co przy taktowaniu celka 17xFSB100mgh (1700mhz) daje nam 100:3=33,3mhz. Podniosles magistrale FSB do 108 i teraz PCI wynosi 36mhz (108:3)

Tak to jest z dzwiekiem zintegrowanym, ze nie znosi przetaktowan nawet na 3 mhz.

Musisz zmienic dzielnik. Jak nie wiesz jak to jeszcz zapytaj bo nie znam tej plyty.

 

No... z tymi 3MHz trochę przesadziłeś :roll: . U mnie zintegrowany dźwięk zaczyna siadać dopiero powyżej 175MHz. Dobicie taktowania PCI do jakiś 40MHz nie powinno sprawić problemu - opwyżej jest znacznie gorzej.

 

A co do Yaro120 --> masz w biosie (nie FuzyLogic) opcję "blokującą" taktowanie AGP/PCI - ustaw na 66/33 MHz i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... z tymi 3MHz trochę przesadziłeś :roll: . U mnie zintegrowany dźwięk zaczyna siadać dopiero powyżej 175MHz. Dobicie taktowania PCI do jakiś 40MHz nie powinno sprawić problemu - opwyżej jest znacznie gorzej.

Nie no ma troche racji, mi też przy 39MHz na PCI ta sama zintegrowna dźwiękówka siadała!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o procka. Tutaj chodzi o dzielniki na plycie.

Jest takie cos jak dzielnik szyny PCI wzgledem glownej magistrali.

Taktowanie PCI powinno wynosic jak najblizej 33mhz. Dzielnik domyslny na Twojej plycie wynosi 1/3. Co przy taktowaniu celka 17xFSB100mgh (1700mhz) daje nam 100:3=33,3mhz. Podniosles magistrale FSB do 108 i teraz PCI wynosi 36mhz (108:3)

Tak to jest z dzwiekiem zintegrowanym, ze nie znosi przetaktowan nawet na 3 mhz.

Musisz zmienic dzielnik. Jak nie wiesz jak to jeszcz zapytaj bo nie znam tej plyty.

 

No... z tymi 3MHz trochę przesadziłeś :roll: . U mnie zintegrowany dźwięk zaczyna siadać dopiero powyżej 175MHz. Dobicie taktowania PCI do jakiś 40MHz nie powinno sprawić problemu - opwyżej jest znacznie gorzej.

 

A co do Yaro120 --> masz w biosie (nie FuzyLogic) opcję "blokującą" taktowanie AGP/PCI - ustaw na 66/33 MHz i po kłopocie.

Mi na abicie ST6 przy PCI 36mhz siada dzwiek (oczywiscie zintegrowany). Mam jednak i karte osobno i dzielniki 1/4 wiec ja sobie radze z problemem na dwa sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...