Skocz do zawartości
Argerom

Zasilacz - Czy Warto Zmieniać

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest taka że mam zamiar kupić/zmodernizować istniejący komputer.

Mam:

Płyta główna Asus m2n-e AM2 (średnio zadowolony)

Procesor: AMD Athlon 64 3800

1 gb ram DDR2 667mhz

karta graficzna: Radeon 4650

Zasilacz: ToPower 450W P3

 

Chcę kupić

Płyta główna: MSI 770-C45[AM3]

Procesor: Phenom II (za jakieś 550 zł)

2 gb ram Goodram DDR3 1333 Mhz

Karta graficzna Radeon 5770 albo radeon 5850

 

Zastanawiam się nad zasilaczem czy powinienem go zmieniać na nowszy taki co by miał 500W czy ten wystarczy? Jak sądzicie?

Jeśli możecie to wypowiedzcie jakieś osobiste opinie o kartach graficznych, bo nie wiem czy dobrze sobie składam ten zestaw, nie chodzi mi o testy lecz o osobiste opinie (z rodzaju czy warto do 5770 kupować drogiego phenoma albo czy się opłaca athlon z 5850)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyte polecam Gigabyte GA-MA770T-UD3P - mam taką kupilem niedawno

Procesor Phenom 545 lub 550BE z mozliwoscia odblokowania 4 rdzeni i OC za 300+ zł, albo x4 620 i odblokowac L3 do tego Cooler Master Hyper TX, tani a dobry jest

Pamiec moze byc.

Grafike to w zaleznosci od tego ile masz pieniędzy ale moim zdaniem drogich sie nie opłaca bo to szybko tanieje, ja bym bral 4870 ;-)

Zasilacz mysle ze wystarczy bez zadnego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyte polecam Gigabyte GA-MA770T-UD3P - mam taką kupilem niedawno

Procesor Phenom 545 lub 550BE z mozliwoscia odblokowania 4 rdzeni i OC za 300+ zł, albo x4 620 i odblokowac L3 do tego Cooler Master Hyper TX, tani a dobry jest

Pamiec moze byc.

Grafike to w zaleznosci od tego ile masz pieniędzy ale moim zdaniem drogich sie nie opłaca bo to szybko tanieje, ja bym bral 4870 ;-)

Zasilacz mysle ze wystarczy bez zadnego problemu

 

Dzięki za odpowiedź, tak przemyślałem sobie to i doszedłem do wniosku że jest to dobra koncepcja że procesor kupić za 350 Phenom II i próbować odblokować resztę rdzeni.

Dzięki bardzo za pomoc.

 

BTW: Czy wiecie może czy socket AM3 ma taki sam rozstaw otworów na płycie jak socket AM2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Argerom

 

Mobo : proponowany GB 770t ud3p

 

Cpu: szansa na odblokowanie dodatkowych rdzeni nie jest taka duża , więc nie należy przechodzić na porządku dziennym nad tym że się uda. Tutaj należy się zastanowić co będzie lepsze jak próba odblokowania się nie powiedzie : 2 mocniejsze rdzenie i więcej cachu czy tez 4 rdzenie. Każdy ma swoją teorię na to , poczytaj sobie i zdecyduj.

 

Cooler: CM Hyper TX 3 , mam ,jest względnie cichy , w miarę wydajny , oczywiście do czołówki brakuje ale to inny przedział cenowy , powiem że polecam , jednak dokup pastę typu AS5.

 

Ram: goodram 1600 , cena niewiele większa jak 1333 a łatwiej będzie kręcić

 

Odnośnie rozstawu otworów w AM2+ i AM3 to do płyty AM2+ włożysz procka AM3 , jednak na odwrót nie można.

 

A jeśli chodziło Ci o rozstaw otworów w płycie na chłodzenie to jedno i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Argerom

 

Mobo : proponowany GB 770t ud3p

 

Cpu: szansa na odblokowanie dodatkowych rdzeni nie jest taka duża , więc nie należy przechodzić na porządku dziennym nad tym że się uda. Tutaj należy się zastanowić co będzie lepsze jak próba odblokowania się nie powiedzie : 2 mocniejsze rdzenie i więcej cachu czy tez 4 rdzenie. Każdy ma swoją teorię na to , poczytaj sobie i zdecyduj.

 

Cooler: CM Hyper TX 3 , mam ,jest względnie cichy , w miarę wydajny , oczywiście do czołówki brakuje ale to inny przedział cenowy , powiem że polecam , jednak dokup pastę typu AS5.

 

Ram: goodram 1600 , cena niewiele większa jak 1333 a łatwiej będzie kręcić

 

Odnośnie rozstawu otworów w AM2+ i AM3 to do płyty AM2+ włożysz procka AM3 , jednak na odwrót nie można.

 

A jeśli chodziło Ci o rozstaw otworów w płycie na chłodzenie to jedno i to samo.

Zastanowie się nad tym Gigabayatem, najbardziej mi się w tej płycie nie podoba umieszczenie baterii zasilania tak nisko pod slotem do karty. Zastanawiam się czy będzie to problematyczne przy resetowaniu biosa.

Dwa rdzenie mocne czy słabe cztery to jest pytanie. Nie jestem maniakiem gier chociaż lubie sobie czasem pograć. Bardzo mi zależy na tym by działał ładnie autocad i takie tam w tym stylu. Gry też lubie ale nie są najważniejsze (teraz gram w Baldurs Gate 2 więc sami rozumiecie że grafika głównie do ewentualnej nauki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 2 slotowe chłodzenie grafiki to przy każdym resecie, będziesz musiał wyciągać grafikę. Jednak mi jeszcze nie udało sie doprowadzić by płyta nie wstała po przesadzeniu z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...