Skocz do zawartości
emilek

Chłodnica 2x140 Czy 3x120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Powoli składam LC (platforma będzie trochę bardziej wymagająca - pewnie 1156 i i3) które ma się zmieścić w obudowie Lancool K58.

Ogólny zarys jak to ma wyglądać już mam. Chłodzone będzie CPU+GPU więc jakiś rozbudowany układ to nie będzie. No może kiedyś mobo ale to daleka przyszłość.

 

Na topie obudowy zmieści sie chłodnica 3x120 (Black Water Advanced) lub 2x140 (np. Black Ice GT Stealth 280, Black Water Advanced 142). Wszystkie mają 29mm wysokości, nic wyższego nie wchodzi w grę.

Teraz pytanie dla znawców/posiadaczy LC, która chłodnica bedzie wydajniejsza 3x120 czy 2x140? Pompka to pewnie będzie Laing lub coś o podobnej wydajności (ciekawe są pompki od EK lub OCZ Hydro) czyli na poziomie ~400l/h. Przy takich pompka i 2 blokach co będzie wydajniejsze?

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugierowałem się tą recenzją http://chlodzenie.net/previews/lancool-k62...a-do-wodowania/

Mając niżej 8-pin nie będzie problemu, w innym wypadku wystarczy zmodyfikować wentylator lub powiększyć minimalnie otwór (wystarczy nawet pilnik) więc to żaden problem.

Odnośnie 3 wentylatora to narazie obejdzie się bez, zastanawiam się jeszcze czy nie dać na topie jakiejś grubej chłodnicy http://www.cooling.pl/ek-water-blocks-cool...ukt,552051.html bo od zasilacz do wentylatora jest ~29cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w recenzji jest chłodnica 3x120 + wentyle 140

 

Jeżeli chcesz zamontować 3x120 lub 2x120 i do tego wentyle 120 to będziesz musiał wiercić 2 otwory pod wentyl od strony złączek

http://chlodzenie.net/wp-content/uploads/2009/09/10.jpg

to Ci wyjaśni wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jak sprawa wygląda jesli 2x120 przykręcić pod stropem - czy wtedy oboło by się bez przeróbek przy montazu wentyli 120mm.

 

Nie ukrywam że to dość istotne- jeśli mam się bawić to chyba dozbieram do k62 zamiast k58- czarne malowanie, okno i dodatkowe 2x140 w standardzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać że zdjęcia które pokazał JaX_CCC dzięki wentylatorom 2x140 chłodnica jest prawie cała chłodzona (zostaje kawełek około 6x6cm). Zobaczę w praktyce jak będzie z temperaturami. Jeżeli bedą niezadowalające to się wytnie dodatkowy otwór. Dla mojego słabego sprzętu (a potem i3) ta chłodnica powinna wystarczyć a jak nie to się dołoży EK 2x120 na dole obudowy.

 

99tomcat wentylatory z K62 są głośne (sprawdzałem u kumpla który ma K62) więc darowałbym je sobie. Odnośnie malowania to w okolicy jest lakiernia która mi pomaluje proszkowo za 50zł na czarny mat. Nowa K62 kosztuje ~450zł a K58 + malowanie ~330zł. Jakoś nie mam zamiaru dopłacać 120zł za słabej jakości wentylatory, w tej cenie są 3x140 Noiseblocker XK1/XK2.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jak sprawa wygląda jesli 2x120 przykręcić pod stropem - czy wtedy oboło by się bez przeróbek przy montazu wentyli 120mm

napiszę to po raz 3...

aby przykręcić wentyl od strony kroćcy trzeba wywiercić otwory - minuta roboty (zaznaczyłem na czerwono aby każdy załapał)

http://img51.imageshack.us/img51/4117/77864818.jpg

 

IMO K62 jest nieopłacala

malowanie proszkowo - 30zł (dowiadywałem się w 2 lakierniach)

okno - samemu lub 80zł nowe IMO lepsze bo w K62 ukazuje dużo za dużo (w moim wypadku tylko to zadecydowało o wyborze k58 czy k62)

wentyle - jak komuś potrzebne to można za zaoszczędzoną kase kupić lepsze

 

inna sprawa czy nie lepsze będą na chłodnice np. bwa122 wentyle 2x120 zamiast 2x140 gdyż 2x140 będą pracowały bez shrouda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...