Skocz do zawartości
Skaypik

Płyta Główna-czy Karta Grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mobo- Gigabyte GA-M55plus-S3G w tym siedzi Athlon 64 3500+ DDR-2 2048MB 667

W płycie głównej poleciała grafika {zintegrowana},jest to komputer sąsiadki,użytkuje jej 12-letnia córka.

Teraz zasadnicze pytanie:

1.Kupić nowe Mobo np. Gigabyte MA785GM-US2H lub AsRock A785GXH/128

2.Kupić nową grafike np. Asus Radeon HD4670 512MB DDR3

Wacham się co jej doradzić.Kasy może wydać ok250zł. Mobo mnie korci bo procesor jaki ma,teoretycznie powinien działać(sprawdzałem na stronie producentów) a za ok. 6 miesięcy miała by kasę na nowy procesor.

Kupując z kolei Grafikę ,wiadomo wkładamy -komp pracuje ,jak będzie kasa,albo padnie płyta kupić od razu Mobo+procek.

Pomocy- doradzcie

Może ktoś miał już doświadczenie z tak starym prockiem czy napewno bedzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na mobaska! Jeżeli po wciśnięciu grafy coś pójdzie nie tak to kasa wydana na próżno i 6 miechów trzeba czekać... A do jakich celów używa piecyka? Jaki teraz ma procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używa kompa do gier i w grę wchodzą używki to wydajniej jest zmienić proca i kartę.

Sprzedaj obecnego proca i szukaj x2 za około 100zł. Następnie szukaj używki 8800GS/9600GSO 384MB HD3850/HD4670.

Obecnie mam HD4850 i Semprona 3000+@2.24GHz i w nic nowszego nie da się zagrać.

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o gry to tylko Simsy-dziewczynka 12-lat nie jest fanką gier.Uważam ,że przez 2-3 najbliższe lata z grami nie będzie problemu.

Jeśli chodzi o mobo to poza zwaloną grafiką wszystko wydaje się być OK.

Wkładałem swoją grafe i działało bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ważne jest czy jest potrzebna ta grafa.

użytkuje jej 12-letnia córka.

To nie wiem czy jest sens kupować grafikę taką. Mobas i procesor będą najlepszą inwestycją. W końcu taka 12 latka nie pogra w mafie 2 ani gta ;)

 

Czy właścicielka kompika chce go "panicznie" naprawić i kupić części czy po prostu chodzi i upgrade?

Edytowane przez innocent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki komputer chodził nie myślała o nim wcale,teraz w zaistniałej sytuacji coś trzeba zrobić a kasy do wydania na dzisiaj ma 250zł.Przyszła z tym do mnie że jeśli już ma wydać -to żeby wydać je jak najmądżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tym mobo nie ryzykował... To jakiś lipny model. Bardzo często się psuje. Ma za słabe chłodzenie NB.

Mój brat miał dwie takie płyty i każda po kilku miesiącach padła. Dodatkowo czytałem w kilku innych miejscach w tym na pure, że innym też padają.

Ja kupił bym jakiegoś ASrocka 785 z dobrą zintegrowaną grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tę płytę i powiem szczerze - jest bardzo awaryjna - możesz wyszukać sobie mój temat - w moim egzemplarzu nie działa szyna pci-e..oczytałem się dość mocno w temacie i problem w jej wypadku to puszczanie lutów pod mostkami..możesz spróbować naprawy wygrzewaniem gorącym powietrzem - zwykle to pomaga ale nie wiadomo na jak długo..jak będziesz chciał więcej info pisz na PW..ja widzę 2 opcje - albo kup b.tanią grafę zewnętrzną - np 8600 używkę bo więcej do tego proca raczej nie ma sensu wkładać a dziewczynce wystarczy spokojnie..inną opcją jest np asrock aod790gx - w sklepie ram.net znalazłem za 215..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupował nic nazbyt drogiego. Póki co można kupić jakąkolwiek używkę - w końcu od GF6100 właściwie wszystko jest mocniejsze. A zasilacz to koleżanka jaki ma ? Jeżeli ma no-name to można teraz zakupić jakiś markowy - będzie na przyszłość. Jest jeszcze opcja zakupu płyty głównej i grafiki używanej - sądzę, że w 250zł da się zmieścić. W Późniejszym okresie wymiana proca na dwurdzeniowego i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi czy on pociągnie kartę o 40W mocniejszą (po co w ogóle taką tutaj wsadzać ?! ) tylko o to, że w przypadku rozbudowy komputera nie będzie trzeba już kupować zasilacza. Póki jest kasa to trzeba jakieś podstawy zorganizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi czy on pociągnie kartę o 40W mocniejszą (po co w ogóle taką tutaj wsadzać ?! ) tylko o to, że w przypadku rozbudowy komputera nie będzie trzeba już kupować zasilacza. Póki jest kasa to trzeba jakieś podstawy zorganizować.

 

Ja uważam, że nie ma sensu kupowanie elektroniki "na zapas" tylko na teraz - kaskę lepiej mieć na koncie/lokacie bo władowana w sprzęt topnieje - elektronika szybko traci na wartości plus traci się gwarancję..poza tym nie wiesz jakiego zasilacza będą ludzie potrzebowali bonie wiesz na co kompa i za ile zmodernizują.. a taka słaba grafa pokroju 8600 to do tego konfigu za tę kaskę dla 12 latki w sam raz - będzie za 70pln miała zabawę na rok pewnie..

 

Drugą dobrą opcją jak pisałem jest zmiana płyty

 

Ale wiadomo - każdy woli inaczej i ponoć wydawanie po kawałku mniej boli..

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie ma sensu kupowanie elektroniki "na zapas" tylko na teraz - kaskę lepiej mieć na koncie/lokacie bo władowana w sprzęt topnieje - elektronika szybko traci na wartości plus traci się gwarancję..

Jeżeli chodzi o zasilacz to tutaj ta zasada zbytnio nie działa. Gdy kupi 400W markowe to na pewno na ich potrzeby wystarczy na dłuższy czas a zasilacz sam w sobie dużo na wartości nie straci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim,za cenne rady i sugestie.Zdecydowałem że kupię jednak płytę główną

AsRock A785GXH/128.

Sąsiadka nie chce kupować używanych części(powiedziała że nie i już :angry: ) więc zasugerowałem jej że jeśli ma wydać pieniądze ,to w stronę unowocześniania sprzętu.Jak usłyszała ,że grafika jej spokojnie starczy na 2 lata, to powiedziała że za kilka miesięcy -góra na wakacje ,będzie miała kasę na nowy procek.Zasiłkę ma

Chifteka 400W :rolleyes:

Mnie jednak w dalszym ciągu niepokoi trochę czy aby napewno procesor będzie działać: jest to dokładnie

Athlon 64 3500+ częstotliwość 2200 ,rdzeń Orleans ,rewizja F3

Edytowane przez Skaypik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...