Skocz do zawartości
krisoo

Inventor 2010

Rekomendowane odpowiedzi

1. Procesor:

Dobrym rozwiązaniem jest zakup i5 z TurboBoost lub jakiegoś bardzo szybkiego C2D (E8400), tzn powyżej 3 GHz.

Zasada: im szybszy zegar tym dla CAD lepiej. 3 GHz Dual lepszy od 2,5 GHz Quad.

Cache daje około 5% wydajności (przy kilkudziesięciu % wzroście ceny).

 

2. RAM

Rozsądna ilość to 4 GB.

(Dla OS’a 64b 8 GB jest OK. Jak czegoś nie wykorzystasz, to możesz zrobić SWAP’a w RAM’ie.)

 

3. Grafika

Autodesk'i lubią nVidię więc bierz coś od tego producenta.

Producenci (Dell w serii Precission T3400) proponują min. Quadro FX 570, czyli coś pomiędzy GF 9500, a GF 9600. Kosztuje „to” w granicach 650PLN.

Za około 700PLN możesz kupić GF GTX260, który będzie szybszy od Quadro kilkukrotnie (no, niech będzie szybszy x1,5).

Radeonów to za bardzo nie polecam ((chociaż nie widzę powodów, żeby Radeona nie wstawić do komputera), bo te lepiej spisują się z Unigraphics'em/NX.

Np. HD4870 za około 550PLN można kupić)

Jak komputer do nauki to cywilna grafika do CAD jest w zupełności wystarczająca.

 

4. Dysk twardy

Jak najszybszy.

Polecam SSD, nawet 64 GB jest wystarczający na system i aplikacje.

Na dane kup jakąś 320 i po problemie.

Ewentualnie RAID z dwóch "talerzowych"; np 2x320 lub 2x500.

Samsungi F3 chyba teraz sa polecane.

 

5. OS

Polecam Windows 7 w wersji 64 bit.

Subiektywnie dużo szybszy i sprawniejszy od wersji 32 bitowej.

Testy też to potwierdzają, ale wzrost wydajności jest rzędu 3-5% w zależności od aplikacji.

Nie ma problemów ze sterownikami - M$ już się o to dobrze zatroszczył.

Ciekawostką jest, że niektóre CADy w wersji 32 bity działają pod W7 64 bit.

Ja próbowałem NX'a i działa poprawnie, ale CATIA 32b zainstalować się z kolei nie dała.

Z tego co kojarzę, Inventor występuje w wersji 64b więc problemu miał nie będziesz.

Dodatkową ciekawostką jest fakt, że w pudełku jest W7 32b i 64b. Licencja pozwala na instalację jednego lub drugiego.

 

Resztę podzespołów (płytę główną, zasilacz, obudowę, DVD i inne) dobierz wg zaleceń na forum.

Edytowane przez SACZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to gdybyś dołożył ramu do tego co masz teraz to by chodził pewnie (dla nieskomplikowanych rzeczy). Tak jako ciekawostka rok temu używałem Inventora 2008 na P3 1.4, 768MB ram, 320gb aaaks i rivie tnt2 m64 32MB i chodził dobrze (renderowanie softwareowo, ale ogromnych rzeczy tam nie robiłem pare wałów i kół zębatych) a 2009 nie mogłem zainstalować tylko dlatego, że wymagał SSE2, których p3 nie ma.

Edytowane przez CELK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...