Skocz do zawartości
Kean

Poświąteczne Zabawy Z Dice

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że obiecałem w tym roku wbić się w top 5 SPI w naszym kraju, a do tego trafił mi się całkiem rześki procek, nie mogłem zaprzepaścić tego jednego wolnego dnia jaki mi się nadarzył zaraz po świętach. Zamiast myśleć o tym jak zrzucić zbędne kalorie, bez wahania załatwiłem suchy lód i jazda...

Podczas tych benchów przetestowałem swój nowy secik pod zimnem oraz nowego potka produkcji mistrza europy.

Jak to się spisało?

 

Konfig:

Core i7 965XE

DFI LanParty UT X58-T3eH8

Corsair Dominator 1600C8 (Micron D9)

Tagan 500-U25

Gigabyte 6600GT

Heavy Pot by ryba

 

Oto cyferki:

 

SPI 1M:

Dołączona grafika

 

SPI 16M (4 miejsce w PL):

Dołączona grafika

 

SPI 32M:

Dołączona grafika

 

Valid 5079MHz:

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=914436

 

To było pierwszego dnia.

 

Dzisiaj przebenchowałem ostatnie 2kg DI

WPrime 32M:

Dołączona grafika

 

WPrime 1024M:

Dołączona grafika

 

Podsumowanie:

Po pierwsze mam mieszane uczucia odnośnie mobasa. Nie dość, że łapał CBB na -42 przy PLL=1,9-1,95V (-36 na 1,8V), to były jeszcze jaja z MULTI.

WPrime takie słabe bo nie dogadałem się z mobo w sprawie mnożników.

Na DFI mnożniki powyżej def. można ustawić tylko jako Turbo, co jest imho trochę dziwne. WPrime zawsze leciał mi z mnożnikiem 24, lub 25 mimo że Turbo dla 4 rdzeni było np 29 lub 33 (bez różnicy).

Dodatkowo WPrime ćwiczyłem na nowym systemie, bo na poprzednim mi się nie odpalało.

BCLK ok 200 nie chciało mi działać na tym procku za dobrze (możliwe że nie ogarnąłem ustawień ze względu na krótki czas).

 

W TOP 5 w SPI 16M w PL udało mi się wbić więc nie było tak tragicznie. Choć wydajność mogła by być troszkę lepsza.

Do tego ok 10pkt wpadnie na HWB.

 

Natomiast musze powiedzieć, że jestem zadowolony z potka, który w 32M potrafił utrzymać temp na 4,95GHz przy 1,63V tak że spadała ok 4 stopni. W WPrime 1024M było troszkę gorzej, ale to pewnie kwestia tego, że to stosunkowo ciepłe DI, a nie LN2.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

THX dla ryby

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś dopychać suchy lód albo gnieść go w taki sposób aby zmiejszyć ilość powietrza między kawałkami di? ;)

 

mi na PII X3 pomogało, nie wiele ale pomagało ;)

 

ps.

 

gratki :)

__

 

Chaos, a kręcą ale air sie tutaj nie liczy :D

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najlepiej siadał wprime ostatnio na dziennym systemie, XP z SP3. Dwie WR'ki na e5200 poszły. Na Win 7 RC gdzieś 0,5s gorzej w 32M, a na obciętym XP SP2 chyba z 2,5s gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z acetonem jest lepiej, sam sprawdź następnym razem ;)

 

IMO do tego heavy pota ryby lepiej byłoby sypać cieńszy granulat, ale pewnie bałeś się, że za dużo Ci ucieknie po drodze [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aceton już kiedys testowałem ale strasznie wali w domu pozniej ;)

Też wole granulat, ale akurat takie brylki tylko mieli na miejscu... kolejnym razem bede zamawial konkretny wymiar granulatu, bo nie wszyscy wiedza co znaczy granulat (to co widac, powiadziano mi ze to granulat :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest granulat, tylko gruby :D Gdzie Ci śmierdzi acetonem? Przecież to nie paruje w ogóle w takiej temp. I używasz tego niewiele w sumie, potem wylewasz do kibelka i posprzątane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzieć może jak gdzieś narozlewasz, a tak to nic nie śmierdzi. Dlatego ja zasysałem strzykawką z butelki i z niej do kontenera (na koniec benchowania i tak mi się przewrócił nieopróżniony kontener i wylałem sobie cały aceton na wykładzinę, ale to już inna historia).

 

Gratuluję wyników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprime nie działał, bo za bardzo system okroiłeś ;)

No właśnie, wygląda na to że jakieś usługi za to są odpowiedzialne, bo na tym "nowym" po tuingu też sie nie odpalal.

Wiesz moze jakia to uslga? Cos z wykrywaniem sprzetu.

 

Kolejnym razem aceton bede uzywac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...