Skocz do zawartości
prezes_19

Wymiana Plików Między Xp A Vistą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem:

 

Internet: 1Mbit z Netii na łączu TP

Router: Pentragram Cerberus

Komputer stacjonarny: XP - sieć LAN

Laptop: Vista Home Basic - sieć bezprzewodowa

 

Wszystko działa jak prawie należy. Laptop widzi komputer stacjonarny. Udostępniłem na komputerze stacjonarnym jedną partycje za pośrednictwem której wymieniam dane z laptopem. Chciałbym udostępnić również jedną na laptopie, tak aby była ona widoczna w Moich Miejscach Sieciowych w XP

W laptopie Centrum Sieci i Udostępniania włączyłem Udostępnianie plików i Udostępnianie folderu publicznego jednak XP dalej nie widzi laptopa, ani partycji ani nawet folderu publicznego. Co robię nie tak ? Oba komputery mają ustawioną tę sama grupę roboczą. Router pracuje na ustawieniach domyślnych.

Wszelkie rady mile widziane. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzynek1: możesz napisać jaśniej o tym mapowaniu, jak chce wywołać te partycję udostępnioną w win xp przez wpisanie np. \\LAPTOP\PARTYCJA to myśli przez chwile a potem pisze że nie mam uprawnień :/ nie wiem co jeszcze w viście ustawić żeby tego nie było :/

ULLISSES: tak w centrum sieci i udostępniania są takie opcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bardzo dobry artykuł, ale niestety nie rozwiązał opisywanego problemu. Jak sprawdzić czy komputer stacjonarny widzi laptop ? Poleceniem ping ? W laptopie sprawdziłem adres ip wpisując w konsoli ipconfig/all. Podejrzewam że linijka IP4 zawartością 192.168.1.102 to właśnie adres ip laptopa. Po wpisaniu w konsoli w komputerze stacjonarnym ping 192.168.1.102 wyświetlił się napis Upłynął limit czasu :/ co wskazywałoby na brak komunikacji. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba komputery są w tej samej grupie roboczej, mają sąsiednie ip, tą sama maskę, więc powinno działać. Wyłącz wszystkie firewalle, zapory systemu windows, antywirusy.. coś musi Cie blokować. Wszystkiego dobrego w nowym roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...