Skocz do zawartości
_bartx

Hwbot - Nowe Zasady Punktowania

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć nowy topic, żeby członkowie naszego teamu umieli się jakoś rozeznać a ostatniej aktualizacji. Pomijam tutaj funkcjonowanie całego hwbota, gdyż jest trochę błędów, które z pewnością będą wkrótce poprawione.

 

Jeśli chodzi o zmiany to tak:

- im bardziej popularny sprzęt, tym więcej można dostać punktów za jeden wynik (wcześniej max 15 pkt), teraz widziałem ludzi z e8600 co dostawali ~50 pkt za wynik - i wydaje się to sprawiedliwe, gdyż jest to zdaje się najpopularniejszy procesor na hwbocie i na serio ciężko jest się dostać nawet do TOP20

- nie ma już TOP20, userzy zajmujący dalsze miejsca również otrzymują punkty

- bez sensu jest kręcenie mało popularnego sprzętu - w niektórych wypadkach nawet za 5-6 miejsce jest 0,1 pkt

- punkty globalne przelicza się inaczej - dodano rozróżnienie na ilość rdzeni w wprime i pcmarku (można ładnie chwycić punkty na jedno rdzeniowym CPU), to samo jest z kartami graficznymi - rozgraniczenie na ilość GPU, więc w single GPU nie będzie już wyników na GTX 295 itd.

- punkty globalne liczą się tylko raz dla danego benchmarka - więc jeśli mamy np. wprime 5 pkt za single core i 10 pkt za dual core, to liczy się tylko 10 pkt

-limit 300 pkt za hardware dalej pozostaje, z tym, że teraz łatwiej to zdobyć (z tego co patrzałem, to liczyło się nawet spi 1m robione na ~4,1ghz na e6750 i było za to ~8 pkt, a wcześniej nic)

 

To chyba tyle jeśli chodzi o najważniejsze zmiany. Jeśli coś jeszcze znajdę, to dopisze. Oprócz tego można zdobywać różne tytuły np. za kręcenie 25 kart NV itd. Takie rożne bajerki :wink:

 

Ogólnie ja jestem zadowolony ze zmian, chociaż mi poszło z 20 pkt w dół B-) Założenie jest takie, że za zrobienie ładnego wyniku na mocno popularnym sprzęcie jest dużo punktów, ponieważ jest znacznie trudniej niż zrobić parę wyników na jakimś szrocie. No i twórcy pisali coś jeszcze o tym, że chcą wyraźnie docenić umiejętności (tweaki, vmody, chłodzenie itd.), a nie kasę (ktoś sobie kupuje 2x HD5970 + i7 965 + FC za 2k i ma sporo punktów za global w zasadzie bez większego zaangażowania).

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...