Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
_bartx

Hwbot - Nowe Zasady Punktowania

Polecane posty

Postanowiłem założyć nowy topic, żeby członkowie naszego teamu umieli się jakoś rozeznać a ostatniej aktualizacji. Pomijam tutaj funkcjonowanie całego hwbota, gdyż jest trochę błędów, które z pewnością będą wkrótce poprawione.

Jeśli chodzi o zmiany to tak:

- im bardziej popularny sprzęt, tym więcej można dostać punktów za jeden wynik (wcześniej max 15 pkt), teraz widziałem ludzi z e8600 co dostawali ~50 pkt za wynik - i wydaje się to sprawiedliwe, gdyż jest to zdaje się najpopularniejszy procesor na hwbocie i na serio ciężko jest się dostać nawet do TOP20

- nie ma już TOP20, userzy zajmujący dalsze miejsca również otrzymują punkty

- bez sensu jest kręcenie mało popularnego sprzętu - w niektórych wypadkach nawet za 5-6 miejsce jest 0,1 pkt

- punkty globalne przelicza się inaczej - dodano rozróżnienie na ilość rdzeni w wprime i pcmarku (można ładnie chwycić punkty na jedno rdzeniowym CPU), to samo jest z kartami graficznymi - rozgraniczenie na ilość GPU, więc w single GPU nie będzie już wyników na GTX 295 itd.

- punkty globalne liczą się tylko raz dla danego benchmarka - więc jeśli mamy np. wprime 5 pkt za single core i 10 pkt za dual core, to liczy się tylko 10 pkt

-limit 300 pkt za hardware dalej pozostaje, z tym, że teraz łatwiej to zdobyć (z tego co patrzałem, to liczyło się nawet spi 1m robione na ~4,1ghz na e6750 i było za to ~8 pkt, a wcześniej nic)

To chyba tyle jeśli chodzi o najważniejsze zmiany. Jeśli coś jeszcze znajdę, to dopisze. Oprócz tego można zdobywać różne tytuły np. za kręcenie 25 kart NV itd. Takie rożne bajerki :wink:

Ogólnie ja jestem zadowolony ze zmian, chociaż mi poszło z 20 pkt w dół B-) Założenie jest takie, że za zrobienie ładnego wyniku na mocno popularnym sprzęcie jest dużo punktów, ponieważ jest znacznie trudniej niż zrobić parę wyników na jakimś szrocie. No i twórcy pisali coś jeszcze o tym, że chcą wyraźnie docenić umiejętności (tweaki, vmody, chłodzenie itd.), a nie kasę (ktoś sobie kupuje 2x HD5970 + i7 965 + FC za 2k i ma sporo punktów za global w zasadzie bez większego zaangażowania).

Edytowano przez BArt_X

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.