Skocz do zawartości
jahupl

Jakie Ddr3 Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

Chce zakupić 4GB ramu w 2 kościach DDR3. Moja płyta głowna to Asrock M3A790GXH/128M, a procesor będe kupował jakiś Phenom x4 Black Edition. Doradźcie mi jakieś fajne pamięci do 400zł żeby działały dobrze na tej płycie i procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisałem do 400zł. I bardziej firmowe to dla mnie Gskill, Geil, Kingston itp. Goodramy z tego co wiem to są składane przez różne firmy w różnych miejscach świata i dlatego ich nie chce i dlatego, że nie mają radiatorów na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisałem do 400zł. I bardziej firmowe to dla mnie Gskill, Geil, Kingston itp. Goodramy z tego co wiem to są składane przez różne firmy w różnych miejscach świata i dlatego ich nie chce i dlatego, że nie mają radiatorów na sobie.

Są składane przez jedną firmę na śląsku i są uważane za jedne z lepszych i bezkonfliktowych pamięci.

 

Kingston jest o wiele gorszy od Goodrama... :P

http://pclab.pl/art39329.html

Przepraszam, że konkurencja, ale nie mogę tak... :D

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz do Goodramów, ale ja od kilku lat sobie takie kupuje i jeszcze nigdy mi nie odmówiły posłuszeństwa, do OC też dobre są ;).

Teraz pewnie też kupie DDR3 od Goodram.

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz do Goodramów, ale ja od kilku lat sobie takie kupuje i jeszcze nigdy mi nie odmówiły posłuszeństwa i do OC też dobre są ;).

Teraz pewnie też kupie DDR3 od Goodram.

Moje Goodramy 2x2GB 1333MHz CL9 robią 2000MHz CL8 stabilnie... (1,78V)

 

A, i tak przy okazji, to te "radiatory" mało dają... dopiero jak chcesz kręcić to sa potrzebne... a te blaszki i tak byś musiał wymienić ;)

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy one będą działać normalnie na tej płycie głównej i procesorze?? Czy mogą być jakieś problemy w dobiorze?? Bo wiem, że niektóre pamięci dedykowane są do procesorów AMD, a niektóre do Intela???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku goodram jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o jakosc wydajnosc cene az wierzyc cie nie chce ze to made in poland 1600 Mhz CL9 i smigasz a wiem co mowie nie jednego kompa krecilem na tych ramach i jestem w szoku naprawde warte każdej zl !!

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również polecam goodramy, bez problemów 1600mhz na 1.55v, kupiłem zestaw za 444zł 3x2gb lepszej ceny nie znajdziesz a wydajność spora, dodatkowo pod phenoma szkoda kasy bo kontroler pamięci nie jest rewelacyjny

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co byście polecili do OC?? Jeżeli geile takie słabe są to może jakieś GSkile lub Kingsthone z taktowaniem 1600MHz i CL7/8 około 400 zł?? nie będą się one lepiej kręciły od tych GoodRamów 1333MHz CL9???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko te pamięci są pod ddr2. Ja szukam pamięci DDr3 pod procesora Phenom x4 965. Pamięci chcę żeby się dobrze kręciły i były do 450 zł. Co myslicie na temat Kingston 4096MB 1600MHz HyperX CL9 ??? Czy może macie jakieś lepsze o mniejszych timingach i lepiej kręcące się???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jeszcze jakby porównać:

 

DDR3 4 GB 1600MHZ DUAL G.SKILL ECO CL7

 

vs.

 

A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz CL9 X-Series

 

bo już sam nie wiem co wybrać??

 

A-Data , 1600 musi być 1.7V, dla 2000MHz - .1.9V wg. producenta. G.SKill - 1.35V by było fabryczne 1600CL7. To się nawet do porównania nie nadaje. A jak chcesz kupić trochę tańsze Eco CL8, zajrzyj do Giełdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak było widać eco robią 2000 przy 1.65 i cl6 ;) więc bez porównania. obecnie te pamięci są bezkonkurencyjne. ogółem gskil miażdży w tej chwili. pojawiły się nawet pamięci 2400 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten sklep jest wiarygodny http://www.ddr2.pl/Gskill_F3_12800CL7D_4GBECO-126.html

??? Kupował ktoś w nim?? Bo nie moge nigdzie indziej znaleźć tych pamięci, a chciałbym je zakupić:(

 

Wiarygodny. Poszukaj też usera na formu o nicku ddr2.pl ;-) Prowadzi sklep w Łodzi, juz kiedyś DDR2-ki u niego kupowałem i było ok. Tak samo te G.Skille które mam do sprzedaży w Giełdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak kupiłeś te pamięci? Jeśli tak to czy mógłbyś mi coś o nich napisać? Też chce je kupić do i5 750, MSI gd-65 i radeona 5850. i mam pytanie czy do tej konfiguracji będą się nadawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak kupiłeś te pamięci? Jeśli tak to czy mógłbyś mi coś o nich napisać? Też chce je kupić do i5 750, MSI gd-65 i radeona 5850. i mam pytanie czy do tej konfiguracji będą się nadawać?

Mam, działają ok z GD65 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...