Skocz do zawartości
radziuxd

Karta Graficzna Do 550zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Mam dokładnie tego GPS'a 450w. Chief bardzo dobry, w nocy jak odpalam PC na pasie to nie słychać jak zasilka pracuje. Bardzo wydajny wiatrak jest - wyciaga powietrze a przy okazji jest po prostu tani. Ciągnie mi koraka e6550 @3.2 ghz i GTX 260 oc więc z 4870 nie powinienes miec problemów. Tylko 4870 jest głośny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wszystko będzie lepsze niż ten odkurzacz, który mam teraz na Pentiumie 4, więc nie jestem cichofobem ;)

 

Dobra już ostatecznie, bo jutro chcę zamówić:

Corsair CMPSU-400CXEU

OCZ StealthXStream 500W PSU OCZ500SXS-EU

CZY MOŻE

Fortron SAGA II 500 ?

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę, który będzie równie dobry pod względem ilości wtyczek itp.? ;)

Edytowane przez .RadziU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra no to chyba już nie mam pytań... dzięki za pomoc i mam nadzieję, że będę zadowolony z zakupu zarówno zasilacza jak i reszty zestawu :P

Pozdro ;)

 

Okej, jeszcze dwie sprawy:

 

Czy ASUS M4A77TD PRO jest konkurencją dla Gigabyte GA-MA770T-UD3P ?

Czytając test ASUSa natknąłem się na ciekawostkę:

...wyróżnia się przede wszystkim solidnym wykonaniem, wydajnym chłodzeniem, niezłymi możliwościami podkręcania, a także poprawnym działaniem funkcji pozwalającej na odblokowanie rdzeni (co, wbrew pozorom, nie jest takie oczywiste w przypadku produktów konkurencji).

Przyznam, że jest to coś co mnie interesuje, nie wiem jak pod tym kątem wygląda Gigabyte, poza tym Asus ma CrossFire choć drugi slot pracuje jako 4x, lepsze chłodzenie i bardziej intuicyjny BIOS. Za to słyszałem, że GB ma np. problemy z pamięciami 1600MHz, ale z drugiej strony obsługuje Easy Tune.

 

Druga sprawa to jaki RAM dobrać? Nie będzie problemu z Good Ram DDR3 2048MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/2G) ?

 

Poradźcie :P

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile ten 4870? Jak powyżej 450 zł to wg mnie się nie opłaca.

3437159[/snapback]

Czy ASUS M4A77TD PRO jest konkurencją dla Gigabyte GA-MA770T-UD3P ?

No jest, ale gigusia możesz śmiało ładować do kompa. Tani i dobry, OC HTT powyżej 300 i wszystko w temacie. Crossfire ze slotem na x4 nadaje się do tarcia chrzanu.

A procka tez wybierasz? Za progiem są już phenomy c3 w tańszych wersjach (x4 945 i x2 555). Myślę, że warto poczekać z miesiąc na nie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4870 dokładnie 440zł wersja Sapphire 512MB GDDR5 z szybszymi pamięciami - 1ns i szyną 256bit (wiem bo biorę od kumpla),

więcej pieniędzy nie mam :D miesiąc czekania też nie wchodzi w grę ;) a rachunki mnie nie dotyczą :P

Okej no to Gigabyte, ale czy ten GoodRam się nada?

Edytowane przez .RadziU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4870 dokładnie 440zł wersja Sapphire 512MB GDDR5 z szybszymi pamięciami - 1ns i szyną 256bit (wiem bo biorę od kumpla),

więcej pieniędzy nie mam :D miesiąc czekania też nie wchodzi w grę ;) a rachunki mnie nie dotyczą :P

Okej no to Gigabyte, ale czy ten GoodRam się nada?

Ogólnie ktoś już ładował te goodramy na ud3p i szło. Ja zapodałem patrioty 1333 cl7 o podbitych napięciach i tez poszły więc nie jest źle.

 

Sprawdź w tym wątku, albo sam tam dopytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest sens dorzucać parę groszy do jakichś innych?

Spośród tych do MAX 174zł? ;)

Ram daje Ci tyle co nic wydajności. Nawet nie zauważysz różnicy. Poza tym goodramy są polskie co uważam za duży plus. do 174 widzę tylko adaty 1333 cl7. Wg mnie nie warto dopłacać 20zł. Sprawdź tylko czy ram z tą płytą gra. Powinien bo ma 1,5 [V].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wezmę te GoodRamy, w temacie, który podałeś widziałem w kilku sygnaturkach te pamięci (tylko, że 4 GB) z płytą GA-MA770T-UD3P, więc powinna działać ;) Dzięki za pomoc.

 

A co do tych a-datów to one nie są cl7 tylko cl9 - błąd na stronie ;)

Edytowane przez .RadziU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wezmę te GoodRamy, w temacie, który podałeś widziałem w kilku sygnaturkach te pamięci (tylko, że 4 GB) z płytą GA-MA770T-UD3P, więc powinna działać ;) Dzięki za pomoc.

 

A co do tych a-datów to one nie są cl7 tylko cl9 - błąd na stronie ;)

No to sam sobie odpowiedziałeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5770 kosztuje 541 zł a po OC szczególnie pamięci wydajnością przewyższa 4870. Do tego jest cichszy, żre pół tego prądu co 4870 i ma te najnowsze API, DX i OGL.

HD4870 też się kręci. Dopłacenie ~100zł do HD5770 nie ma sensu.

 

Na samych rachunkach za prąd zaoszczędzisz ok 40zł rocznie

W jaki sposób to obliczyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4870 też się kręci. Dopłacenie ~100zł do HD5770 nie ma sensu.

Kręci się, ale mniej. Wg mnie ma sens. Cisza gratis.

W jaki sposób to obliczyłeś?

http://www.zelt.pl/serwis/index.php?id=111

 

Dołączona grafika

Wpisana cena jest dla taryfy G11 w PGE.

 

Nie przejmujcie się zbytnio wprowadzonymi danymi. Są przybliżone i możecie je sami zmienić w załączonym kalkulatorku poboru mocy.

Można zmieniać ręcznie dane w kolumnach ABCDE w wierszach dotyczących kart, oraz kwotę za [kWh].

 

Mi wyszło wstępnie, że po zakupie 5770 zamiast 4870 oszczędzam 120zł rocznie (12h idle 2h stres). Sami oceńcie, czy się opłaca dopłacić i ile.

 

Jeszcze przypomnę, że po OC obu kart 5770 jest wydajniejsza. 5770 jest też znacznie cichsza szczególnie z wyrobem zelmanopodobnym ;)

kalkulator_poboru_mocy_kart_graficznych.zip

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wolę, żeby rodzice płacili więcej za prąd w ciągu całego roku niż samemu jednorazowo dopłacać kilka stów ;)

Poza tym słyszałem od kolegi, że wg. testów 5770 jest porównywalna do 4870 pod kątem osiągów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób możesz obliczyć, że oszczędzi 40zł rocznie nie znając liczby godzin, w których komputer będzie włączony?

A jak sądzisz?

Może zakładając przeciętną? Podałem kalkulator więc każdy może wpisać swoje charakterystyczne dane włącznie z kosztem [kWh] u siebie.

 

W moim przypadku wolę, żeby rodzice płacili więcej za prąd w ciągu całego roku niż samemu jednorazowo dopłacać kilka stów ;)

Poza tym słyszałem od kolegi, że wg. testów 5770 jest porównywalna do 4870 pod kątem osiągów.

Tak, jest porównywalny. Po OC obu kart 5770 jest minimalnie lepszy. Nie mówię, że każdy na raz ma kupować 5770, ale pisanie wszędzie, że się nie opłaca, bez objaśnienia jest po prostu niemądre.

 

Tu podałem link do poprawionego kalkulatora:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3440697

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu podałem link do poprawionego kalkulatora:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3440697

 

Uwzględniłeś cenę "gołego" kilowata energii.

 

Cytat ze źródła które podałeś:

 

"Należy pamiętać, że na rachunku za energie elektryczną uwzględniona jest miesięczna stawka opłaty abonamentowej, a także opłata miesięczna związana ze składnikiem stałym za usługę przesyłową"

 

Jak wszystko doliczysz to 1kWh jest bliższy 0,60 niż 0,40 złotego :wink:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...