Skocz do zawartości
iop121

Amd Phenom Ii X2 550 Czy Amd Athlon X4 620

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Składam nowego kompa i niewiem jaki procek wybrać

 

PROSZE O POMOC :)

 

 

 

 

AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/ czy AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

 

 

linki :

 

phenom 2 - http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=18999

 

athlon 2 - http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=21553

 

 

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki :)

Edytowane przez iop121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :D ale co według was jest lepsze bo wiem że athlon 2 niema l3 pamięci co to zmienia ??

 

 

Pzdr

 

No sam widzisz .. ze prawie zawsze góruje 550.

 

a z L3 korzystają dzisiejsze gry.

 

dzięki niej otrzymasz kilka klatek FPS gratis niż bez L3

 

Minus 550 to że to 2 rdzenie co w przyszlosci nie bedzie za wesolo

 

hehe

Edytowane przez acess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale popatrzcie na taktowania. Po za tym w tescie po za video i dzwiekiem (x264) nie ma niczego co korzysta z wielordzeniowosci :P Podniesienie zegarow 620 na 3.1ghz to chwila moment bez zadnych komplikacji. Ciekawe jak prezentuje sie to wtedy. Zle nie zrobisz biorac ktory kolwiek z nich ale trzeba pomyslec. Wiele gier ma jednak kopa od L3 ale z drugiej strony sa i takie ktorym wiecej rdzeni dodaje speeda. Jakby nie bylo trzeba krecic xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba, jakbym kupował na allegro albo gdzieś, a składam kompa przez e-sklep ;S

ja już zamówiłem phenoma 2 może mi sie poszczęści :)

 

athlon 2 odsraszył mnie jak widziałem go w akcji u znajomego żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że Athlon ma niższe taktowanie od Phenoma i dlatego jest zauważalnie słabszy. Po OC różnica się zmniejsza, bo kręcą się na podobne wartości.

Najlepiej porównywać x2 545 z 435/630, ponieważ mają w miarę podobne taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może... ale L3 mu nic nie doda :P

nie nic hahahah

 

zacznijmy od tego że OC jest dla osób które znają sie na tym , podkręcanie procka albo odblokowywanie dodatkowych prockow nie oznacza że ten procek będzie chodzić stabilnie

 

mysle ze jezeli nie ma mowy o przyroscie na poziomie - 30-50% najmniej to szkoda czasu

odblokowanie/podkręcanie nie gwarantuje stabilnej pracy

 

Co do opłacalności, to każdy musi sobie sam odpowiedzieć ile jest warte te pare klatek/s, ale faktem jest, że więcej cache to lepsza wydajność.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cache_L3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy na Pure,a tu sie kreci,a jak jest mozliwosc to i odblokowuje.

zamknąć temat dzięki za pomoc :)

 

a dziś zadzwonili do mnei z propozycja zlozenia komap za free nie msuze jzu tego robic ;P z esc.pl i dali lpeszy ram w cenie

 

Polecam ten sklep :)

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NuCore

Również nie podzielam entuzjazmu, wszak składanie kompa to całkiem zacne zajęcie;) Co do procka, to Oc'owanko nie jest trudne, a nikt nie każe podkręcać do granic możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie podzielam entuzjazmu, wszak składanie kompa to całkiem zacne zajęcie;) Co do procka, to Oc'owanko nie jest trudne, a nikt nie każe podkręcać do granic możliwości.

czemu ? bede mial spokoj bo skladani ekompa mnie nie jara :)

 

a na dobrym chłodzeniu podkreci sie do 3,8 ghz ?

Edytowane przez iop121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia! Ja bym jeszcze dopłacił żeby nie składali :D

Analogicznie jak kolega. Nie dał bym nikomu otwierać moich części. Jak ktos otwiera to nie mam pewności, że mi nie wsadził antyselekta a to strata ok 150zł.

 

czemu ? bede mial spokoj bo skladani ekompa mnie nie jara :)

 

a na dobrym chłodzeniu podkreci sie do 3,8 ghz ?

Jak dostaniesz dobrze wybrany procesor to nie będziesz miał ani dodatkowych rdzeni ani też wysokiego OC. Oczywiście może być, że nikt ci nie podmieni ale pewności miał nie będziesz nigdy.

Co do OC 3,7 powinno być. Poczytaj temat o tym procku zanim go podkręcisz, podkręcając ustawiaj ramy i HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie jak kolega. Nie dał bym nikomu otwierać moich części. Jak ktos otwiera to nie mam pewności, że mi nie wsadził antyselekta a to strata ok 150zł.

 

 

Jak dostaniesz dobrze wybrany procesor to nie będziesz miał ani dodatkowych rdzeni ani też wysokiego OC. Oczywiście może być, że nikt ci nie podmieni ale pewności miał nie będziesz nigdy.

Co do OC 3,7 powinno być. Poczytaj temat o tym procku zanim go podkręcisz, podkręcając ustawiaj ramy i HT.

dzieki :) antyselekt to znaczy tego ktorego nie wybralem ?

 

watpie w to bardzo ejst to renomowana firma . rozumiem jakbym na stadionie skladal :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...