Skocz do zawartości
v0yt33

Pytanie O Nox Live 2 Black Imon + Pilot + Mocny Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...

 

Mam pytanie do znawców tematu.

 

Czy w obudowę NOX Live 2 Black Imon + Pilot, czyli raczej typową konstrukcję HTPC jest sens wkładać mocne bebechy?

 

Chciałbym złożyć sobie kompa jednocześnie do pracy i do zabawy, ale jednocześnie pogodzić go razem z funkcją HTPC (chciałem kupić Xboxa 360 ale stwierdziłem, że muszę mieć PC-ta, a kasy na oba nie mam, tudzież żona mnie zabije za wydatki.)

 

Kompa na razie nie będę kręcił.

Czy to wogóle się zmieści w tą obudowę?

 

Przykładowy konfig to:

 

 

AMD Phenom II X4 955 /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

565 zł

 

 

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ - ewentualnie inna płyta mATX.

295 zł

 

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

330 zł

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

185 zł

 

XFX Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

669 zł

 

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

 

OCZ ModXStream Pro 500W

265 zł

 

 

No i teraz kwestia czy ten sprzęt mi się nie ugotuje w tej obudowie (rendery w 3d studio ) + czy będzie to jakoś sensownie można obsługiwać (zakładam że będzie tam XBMC lub jakieś inne rozwiązanie).

Dodam że w sumie nie mam daleko od biurka do TV więc teoretycznie mógłbym postawić kompa przy biurku i pociągnąć kabel do TV, ale w sumie fajnie by to wyglądało w ładnej obudowie z pilotem i z bezproblemową obsługą (bez myszki i klawy- klawa z myszą przy monitorze jeśli będe chciał normalnie pograć).

 

Czy spokojnie wtedy mogę korzystać z TV i monitora jednocześnie (czyli opcja sterów z z klonowaniem ekranu) ?

 

Jak to oceniacie? Cena to tak około 2500-3000 jeśli kupować z tą obudową, albo 2500 na samego PC-ta.

 

Dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciach wyglada ze to normalna obudowa fullATX, z miejscem na wiatraki 2x80 i 2x120, wiec nie powinno byc problemu z chlodzeniem.

Jedynie umieszczenie zasilacza wewnatrz obudowy moze wymagac zmiany kierunku przeplywu powietrza w zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zmieściło :)....prawie

 

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition

Procesor - chłodzenie: Box :(

Karta graficzna: ?

Pamięć RAM: Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600

Zasilacz: OCz FATAL1TY 550W

Obudowa: Nox Xtreme Media 2

Monitor: LG L227W

 

No to czas się "pochwalić"... Picasa Web Albums - ozma tox - HTPC NOX Media 2

 

Dołączona grafika

 

Jednak problem karty na razie pozostał...dłuższa niż 22cm nie wejdzie, a jak wejdzie to nie da rady podłączyć wtyczek zasilania jeśli są z tyłu karty :(

 

Mam na oku załadować do NOX'a - Gainward GTX460, lub PowerColor Radeon5770 ze względu na ich niewielkie rozmiary, tylko nie wiem która bardziej wydajna chyba GTX.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...