Skocz do zawartości
Michaelius

Auto Za 11-13k ?

Rekomendowane odpowiedzi

Biały nalot na korku może być powodem jazdy na krótkich odcinkach, z oleju wtedy właśnie wytrąca się taki syf, ale racja, że reszta rzeczy które działy się z tym silnikiem nie zachęcała, chociaż to pewnie wszytko można naprawić ale cholera wie jakim kosztem.

 

Tak, ale w 90% przypadków to wina pękniętej UPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że zanim odpaliliśmy silnik, naszą uwagę zwrócił zbiornik płynu chłodniczego, który miał stan grubo ponad MAX oraz butelka z tym płynem obok akumulatora. Pomyśleliśmy, że może przesadził w czasie dolewania i tak zostawił.

 

Dzisiaj jedziemy obejrzeć kolejną Fabię, jednak tym razem od prywatnego właściciela.

 

1.4 Mpi 75 KM (55 kW)

130tys przebiegu

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w 90% przypadków to wina pękniętej UPG

 

albo co gorsza głowicy, ale rzeczywiście jak ktoś jeszcze dołożył jakąś butelkę to rozsądne było skreślenie tego samochodu z listy zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astra II ma owszem niezły ocynk ale nie jest tak że jak niebity to 10lat spokoju. 11-letnia sztuka mojego ojczulka, od nowości z salonu własna, ~130k nalatane - dwa tyg temu robione nadkola z tyłu - jedna zima i trzeba by już sporo wycinać :]

 

Astra I że niby rdzewieje ?? '97 200'000+, zero rdzy. Konserwowana. blacha i podwozie - jak nowe.

 

Oba ekoteki 1,4, oba zero oleju między przeglądami, starszy na mineralu kupiony i tak jeździ.

 

Więc jakby przeczą obiegowym opiniom ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jakby przeczą obiegowym opiniom ;]]

 

Astry F i generalnie Ople sa w wielu przypadkach kupowane przez ludzi którzy raczej nie mają za dużo pieniążków na auto, przez co nie są one zadbane, jeźdzone do momentu "aż nie popsuje sie coś co uniemożliwi jazdę". Później takie wyeksploatowane samochody są sprzedawane kolejnemu szcześliwemu właścicielowi, który wyeksploatowuje owe auto jeszcze bardziej. Przez co opinia jest jaka jest. Zaryzykuje stwierdzenie, że Astra F jest najmniej awaryjnym kompaktem z tamtych lat, o ile wszystko jest robione według zaleceń producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabia, którą obejrzeliśmy LINK, miała malowane nadkola i cieniowane drzwi oraz:

 

- kilka szyb z "innej parafii"

- pękniętą tylną prawa lampę

- urwany zaczep przedniej lewej

- urwane i poklejone prawe lewe lusterko

- brudną tapicerkę od kierowcy od dymu papierosów oraz wypalone dziury w siedzeniach

- uszkodzone kratki wentylacyjne na desce

 

Po odpaleniu silnika migało całe oświetlenie auta, na desce i zewnętrzne, ale po kilkuset metrach ustało (poszukałem w necie i może to być regulator napięcia lub od pompy wspomagania)

 

Sam silnik chodzi ładnie i czuć w nim moc, niby 1.4 75KM, a gość mówi, że w dowodzie jest 1.4 16V 100KM (na obudowie silnika faktycznie jest 1.4 16V)

 

Zawieszenie pracowało również dobrze.

 

Auto sprowadzone z Włoch, po opłatach, ale nie zarejestrowane, co przeczy opisowi oferty

 

A dzisiaj z nudów pojechaliśmy obejrzeć jedną Felicję 1.6

 

http://otomoto.pl/skoda-felicia-1-6-75km-bez-rdzy-model-2000r-C14917530.html

 

Kumpel zabrał miernik lakieru. Od razu piszę, że jedynie miejsce, które nie było robione to góra lewych tylnych drzwi :lol2: , silnik zajechany. Reszta to szpachla szpachla i jeszcze wiadro szpachli.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moj stary samochod padl i trzeba pomyslec nad nowym

najbardziej w oko wpadla mi na chwile obecna mazda 323F po 98r

Samochody osobowe - wyniki wyszukiwania - otoMoto

co o tym myslicie ? nikt na razie nie proponowal go, czytajac topic, kontrole przejal opel vectra/astra. Tez sie nad nimi zastanawialem natomiast mazda bardziej mi sie podoba oraz jest w wiekszosci przypadkow lepiej wyposażona

 

edit

stylistyka ;)

Edytowane przez ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdałem dzisiaj prawo jazdy, chcę kupić pierwszy samochód, do 15 tyś zł max. Nie mam żony, kochanki, psa itp, na razie single player ;). Interesuje mnie ekonomiczność - im niższe spalanie tym lepiej, dobra blacha, wspomaganie kierownicy, ABS, klima może być, ale nie musi. Co można kupić dobrego, żeby jak najmniej dokładać do tego przez jakiś czas? Nie chcę żadnego Forda, Fiata i Opla.

 

Samochody które biorę pod uwagę:

 

- Toyota Yaris

- VW Golf 4

- Suzuki Swift

- Toyota Corolla

- Mercedes A170

- Audi A3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yaris - AFAIK mechanicy psioczą, bo bez kompa nic nie zrobisz, a wymiana żarówki tez nie należy do najłatwiejszych

 

Golf4 ma brat - niezłe, ale czy warte swojej ceny? konkurencja zapewne ma więcej w środku lub lepszy rocznik w tej cenie, plusem jest popularność, ilość części oraz ich ceny, no i nie sypią się jak liście w jesieni

 

A klasa - wywrotka? serio? z tym obecnym zapleczem Merca? czasy dobrych Merców skończyły się gdzieś w okolicach 190

 

A3 - niezły pomysł, nie ma delikatnego zawiasu A4, nie jest brzydki jak noc i ceny części są niezłe, kwestia tylko czy nie leci na fali popularności jak Golf

 

Swift też jest raczej udanym samochodem, nie wiem jak ceny części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yaris - AFAIK mechanicy psioczą, bo bez kompa nic nie zrobisz, a wymiana żarówki tez nie należy do najłatwiejszych

 

Mechanik bez kompa to teraz sobie może w maluchach pogmerać ;) taka prawda.

Yariska fajna ale to trochę taki babski wozik...

 

A klasa - wywrotka? serio? z tym obecnym zapleczem Merca? czasy dobrych Merców skończyły się gdzieś w okolicach 190

 

A klasy fajne ale za takie pieniążki kupisz tą z przed liftu... raczej nie warto

a klasy z esp sie nie wywracają za to lubią gnić niestety ot sławne blachy merca.

 

A3 - niezły pomysł, nie ma delikatnego zawiasu A4, nie jest brzydki jak noc i ceny części są niezłe, kwestia tylko czy nie leci na fali popularności jak Golf

 

tak jak wyżej za 15 tyś to lipa może być bo będzie stare i będzie wymagało sporo dokładki

Swift też jest raczej udanym samochodem, nie wiem jak ceny części

 

za 15k ? heh

 

reasumując masz troszkę wygórowane wymagania jak za takie pieniądze, ja bym na twoim miejscu poszukał jakiejś corsy 2002-2003 1.2 benzyna no ale jak opla nie chesz to szukaj zajechanego A3 za 15 k które będzie wymagało 2k dokładki na starcie.

 

z tych samochodów co wymieniłeś to jakiś golf w benzynie, albo yaris.

 

mam nadzieje, że sobie doliczyłeś koszt "pierwszego przeglądu po zakupowego"

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co kupię sensownego do tej kwoty?

 

Peugeout 206 HDI, oferta z mojego miasta.PEUGEOT 206.KLIMA.ALUFELGI.SOLAR DACH.ZAREJESTROWA (1244585485) - motoAllegro

Tutaj Golf IV TDI 90 KM http://otomoto.pl/volkswagen-golf-tdi-klima-model-2000r-C14997491.html

Yaris 3 drzwiowa, 2002 rok http://otomoto.pl/toyota-yaris-C13988880.html

 

HeatheN lubię 'żeńskie' samochody, czy to coś złego? Chyba nie ;).

 

jonas mam uprzedzenia do Fiata, Forda i Opla.

 

Nie jestem ekspertem w dziedzinie samochodów, nie chcę też kupić bubla, do którego będę musiał dokładać nie wiadomo ile. Chcę dobry, może być nieduży, oszczędny samochodzik. Bez żadnych niespodzianek jeżeli chodzi o blachę.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zalecam spokój. Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł.

 

Skoro odpadają "na F" (tylko czemu na liście jest "folcwagen"? :>), to może jakieś sushi? Honda Civic VI, Corolla E11? Ta pierwsza występuje z silnikiem 1.4, za który ani dużego OC nie będzie, ani spalanie cię nie wystraszy. Corollą mnie wożono tu i ówdzie i zaprawdę powiadam, jeśli z półmilionowym przebiegiem i z minimalną ilością oleju ten samochód potrafił jechać 140 km/h na trzecim biegu, to potrafił też wszystko inne. Choć paliła 8-10/100 km przy tym stylu jazdy.

Nic nie wiemy o preferowanym wieku pojazdu, choć za te pieniądze poniżej 10 lat zejść będzie trudno.

 

Na pierwsze auto polecałbym Corsę 1.2 lub 1.4, względnie Punto 1.2 16V, ale jak odpadają "bo tak" ...

 

Peugeot 206 1.4 HDi jeździ tak samo jak Seicento 1.1, co mnie bardzo niemile zdziwiło. Tylko hałas w środku mniejszy.

 

 

Panowie, co wy z tym męskim/żeńskim? Zamierzacie kopulować z samochodami czy jak? Potem widuje się takich "męskich" kierowców, którzy stawiają swoje pięciometrowe landary w poprzek parkingu, bo inaczej nie umieją.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdź jeszcze oferty nissanów almera 1.5 za 15k można coś sensownego tak około 2002 dostać.

z niemcóff preferowanych przez ciebie to raczej gulf, a3 to będzie padaka.

 

nie wiem dlaczego nie chesz jakiegoś opelka aktualnie mam taką jedną corse z Niemiec i samochód bardzo przyjemny za sensowne pieniądze

( Opel Corsa, 2002r., 973cm3, 58KM - otoMoto )

renówek już nie proponuje ale jakieś benzynowe clio nie jest głupią opcją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze auto polecałbym Corsę 1.2 lub 1.4, względnie Punto 1.2 16V, ale jak odpadają "bo tak" ...

 

Peugeot 206 1.4 HDi jeździ tak samo jak Seicento 1.1, co mnie bardzo niemile zdziwiło. Tylko hałas w środku mniejszy.

 

Aż tak źle z 1.4 HDi u Peugeota? Znajomy ma Corsę z 1999 roku i nadkola i progi powoli wcina rdza, będzie robić na dniach. Co powiecie o:

- Peugeout 306

- Citroen Xsara Picasso bez Picasso, czeski błąd (kolega ma i sobie chwali)

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle z 1.4 HDi u Peugeota? Znajomy ma Corsę z 1999 roku i nadkola i progi powoli wcina rdza, będzie robić na dniach. Co powiecie o:

- Peugeout 306

- Citroen Xsara Picasso

 

jako 1 samochód ? dziwna opcja :P

 

306 to przecież stara landara, nie wiem skąd się wziął w tym zestawieniu.

 

1.4hdi jest ok, radzi sobie spokojnie z tym samochodem, nie jest to ścigant ale do codzienniego odpychania się wystarcza, zawsze możesz szukać 1.6hdi albo jakiegoś benzyniaka.

 

corsa z 99 roku to corsa b, więc nie dziwota, że ją ruda wpierdziela.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zadałem sobie trudu sprawdzenia, ile kosztuje Swift, bo to babskie auto i do tego skośnookie , więc mam prawo być niedoinformowany. ;]

 

Jak ma być naprawdę tanie, to rzeczywiście rozważałbym Punto 2 lub Corsę C - tudzież Polo. W Fiacie można chyba podumać o silnikach JTD.

 

Jak ma być klekot, to podumałbym też nad Vectrą B, Astrą G. Wiem, że są większe od w/w, ale w przypadku Diesla rozmiar samochodu ma mały wpływ na spalanie.

Osobiście nigdy nie byłem przekonany do kombi, ale jak moje dziewcze zakupiło taki karawan, to byłem w szoku, że tak przyjemnie się tym jeździ - wygodnie i łatwo (nawet cofanie to bajka - w porównaniu z np. E34). Do tego średnie (mierzone i powtarzalne) spalanie gazu na poziomie 8.5L/100km (1.6 16V na sekwencji) daje całkiem przyjemne koszty użytkowania jak na 4.5-metrowy kawał blachy.

 

OT

O co chodzi z babskimi samochodami? Tak, jak nie wyszedł bym na miasto w różowym szaliku, tak nie kupił bym Yarisa czy innego malucha - nie podoba mi się, bo jest okrągłe, a okrągłości kojarzą mi się z kobietą. Auto faceta IMHO powinno być kanciaste - jak siekierą ciosane. ;]

Ewentualne krągłości akceptuję w 406 coupe, nowym TT itp. Małe auta zawsze kojarzą się z kobietami lub przedstawicielami handlowymi, przy czym ci drudzy nie mają zbytnio wpływu na to, czym jeżdżą. Chociaż ostatnio to się zmienia i widuję kobiety w kombi oraz miniwanach, które po odwiezieniu dzieci do szkoły, udają się na zakupy i całkiem nieźle sobie radzą za kółkiem tych kolosów.

 

I jeszcze jedno: Jak masz przyjaciół/znajomych lub rodzinę i do tego nie jesteś pozerem, to kup samochód 4/5 drzwiowy. Nawet Corsa, Polo i Punto oferują 5 drzwi i nawet nie wiesz, jak często to się przydaje. Nawet jeśli będziesz rzadko jeździł w więcej niż 2 osoby, to takie rozwiązanie sprawdzi się za każdym razem na ciasnym parkingu - w przypadku 4/5 drzwi, są one zawsze krótsze, przez co potrzebują mniej przestrzeni, aby się szerzej otworzyć. O wygodzie rzucania czegokolwiek na tylną kanapę lub za siedzenie nawet już nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Fiacie można chyba podumać o silnikach JTD.

Jak coś z koncernu fiata to imo tylko JTD. Pełna gama mocy od 80 do 150KM (1.9 w zwykłych wersjach bo było chyba jeszcze 180KM). Montowany również w łoplach i saabach.

 

Niby miało nie być fiatów ale napisze może Stilo albo Alfa 147 z 1.9 JTD 115KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak poszukać czasem między padliną z ogłoszeń allegro/otomoto trafi się coś fajnego w dobrej cenie... Z wad JTD 8v to zasyfiający się EGR ale w ośmiozaworówkach bez problemu można zaślepić bez ingerencji w ECU, brak hydraulicznej regulacji luzów zaworowych są jeszcze na płytkach, nieszczęsny dwumas chociaż nie jest z nim gorzej niż w innych markach. Do tego czasem wysprzęglik cieknie albo szwankuje pompa sprzęgła ale to również nie są jakieś nagminne i drogie w naprawach usterki no po za tym dwumasem bo koszt samego koła to koło 1kzł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze auto polecałbym Corsę 1.2 lub 1.4, względnie Punto 1.2 16V, ale jak odpadają "bo tak" ...

 

Kropek jest jak najbardziej godny polecenia, całkiem fajne autko jak na te pieniądze, dość przyzwoicie wykonane, całkiem zgrabnie się tym jeździ, natomiast w żadnym wypadku nie poleciłbym corsy - parszywy kawał plastiku z wnętrzem z przetopionych chińskich zabawek. Meh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam z tymi samochodami do czynienia na co dzień i zarówno w corsie c jak i w punto II plastik jest takiej samej jakości czyli twardy szaro/czarny ze srebrnymi plastikowymi wstawkami...

na dowód to mogę nawet jutro zdjęcia porobić i tu wrzucić... tanie samochody to tanie samochody nie ma co się tam doszukiwać materiałów rodem z mercedesa klasy s

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe auta zawsze kojarzą się z kobietami lub przedstawicielami handlowymi, przy czym ci drudzy nie mają zbytnio wpływu na to, czym jeżdżą. Chociaż ostatnio to się zmienia i widuję kobiety w kombi oraz miniwanach, które po odwiezieniu dzieci do szkoły, udają się na zakupy i całkiem nieźle sobie radzą za kółkiem tych kolosów.

W cywilizowanych krajach jest dokladnie na odwrót - babki jeźdzą mini, corsami, fiestami, fiatami 500, ka, tt, etc i to się chwali ;) .

 

Jakby kolega się przekonał do Corsy, to pseudo GSI z 1.7CDTI jest fajną opcją - jakoś to już jedzie i wygląda, oraz ma sensowne wyposażenie, np http://otomoto.pl/opel-corsa-1-7cdti-limitowana-werja-gsi-C11296110.html . Oczywiscie mozna znaleźć z jeszcze lepszym wyposażeniem, w skórze etc

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że zarówno Mini, TT jaki i Fiat 500 generują spalanie na poziomie auta segmentu D. No ale te 3 akurat kupuje się dla wyglądu.

 

Skoro juz moderator sie przylaczyl do OT ;)...

 

Spalanie może i podobne, za to wtedy moga sie pochwalić osiągami o jakich segment D moze pomarzyć, np

 

W juesej maja to, czego w europie brakuje - duzo miejsca na takie samochody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...