Skocz do zawartości
MagikGliwice

Zasilacz Logic 500w

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

posiadam zasilacz logic 500W

 

niedawno zmieniłem wnętrzności komputera na:

1. Procesor AMD Phenom II x4

2. Płyta główna Gigabyte MA&&0T-UD3P

3. Ram ddr3 2GB x 1033

4. Grafika Gigabyte GTS 250 1GB

oprócz tego od 2 do 4 napędów dvd-r 3 dyski twarde i kilka wymiennych rzeczy pod usb

 

w momencie grania po dłuższym czasie następuje wyłączenie komputera lub czasem pojawia się czarny ekran / arty. Przypadłość występuje tylko podczas grania tzn przy zwiększonym poborze prądu.

 

z moich powierzchownych oględzin wynika że zasilacz nie daje rady robi się piekielnie gorący i wyłącza się dzięki zabezpieczeniu. po chwili jak ładnie ostygnie komputer można uruchomić i wszystko działa.

 

teraz mam pytanie w specyfikacji karty graficznej napisane jest iz wymaga zasilacza o linii 12v potrafiącej podać 24 A.

nie wiem na której linii podpięta jest wtyczka molex. mój zasilacz posiada obciążalność pokazana poniżej

Dołączona grafika

 

z tego wywnioskowałem iż podczas maksymalnego obciążenia nie otrzymuje tyle prądu ile potrzebuje.

w zestawie z płyta otrzymałem taką oto przejściówkę :

Dołączona grafika

teraz myślę jeśli jedna część podepnę w jedna linie druga w druga linie to wszystko powinno być w porządku.

 

co wy sadzicie o moim podejściu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz kupić jakiś średnio-porządny zasilacz, bo kupując tego logica ktoś cie nieźle w konia zrobił.

 

ps:

Witajcie

 

posiadam zasilacz logic 500W

to by wystarczyło, całą reszte niepotrzebnie pisałeś :)

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz kupić jakiś średnio-porządny zasilacz, bo kupując tego logica ktoś cie nieźle w konia zrobił.

 

ps:

 

 

to by wystarczyło, całą reszte niepotrzebnie pisałeś :)

Zasilacz został mi z poprzedniego zestawu i zastanawiam się jak go w obecnym wykorzystać ;) czy istnieje taka możliwość.

 

ps. nic w temat nie wniosłeś :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zastanawiam się jak go w obecnym wykorzystać ;) czy istnieje taka możliwość.

istnieje, trzeba wyjąć gtsa250 i wsadzić jakąś low-endową, wtedy mooooże da rade.

 

ps. nic w temat nie wniosłeś

masz dziadowski zasilacz, ktory nadaje sie do kompów 'biurowych', a dodatkowo może ci w każdej chwili spalić połowe kompa z dyskami na czele - teraz wniosłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnieje, trzeba wyjąć gtsa250 i wsadzić jakąś low-endową, wtedy mooooże da rade.

 

 

masz dziadowski zasilacz, ktory nadaje sie do kompów 'biurowych', a dodatkowo może ci w każdej chwili spalić połowe kompa z dyskami na czele - teraz wniosłem?

teraz wniosłeś jak najbardziej :)

 

to że zasilacz jest dziadowski to wiem jak najbardziej :( aż taki ciemny nie jestem.

 

spalenia się nie obawiam - ubezpieczyłem się od takiego zdarzenia :PP

 

ale na poważnie mam podane dwie linie o wydajności prądowej 18A i 14A więc z wykorzystaniem pokazanej przelotki obie w sumie spełniają wymagania karty graficznej więc powinno być ok.

 

zastanawiam się pod która linie podpięta jest linia zasilająca domyślnie kartę graficzna (oryginalnie zakończona wtyczką 6-pin)

 

na razie spróbuje rozwiązanie takie jak opisałem powyżej podepnę sie po dwie linie zasilające (14A i 18A).

 

przeglądałem ofertę innych markowych zasilaczy i żaden z nich nie posiada na jednej linii wydajności prądowej 24A więc i tak kupując markowego będe musiał z obu linii korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- to co pisze nvidia to jest nieważne

- te 18+14A w logicu to na 99.9% i tak jest jedna i ta sama linia, da sie to sprawdzic rozkrecajac zasilacz.

 

powiem Ci ze jak wymienię zasilacz to rozkręce i sprawdzę.

 

podpiołem kartę tak jak napisałem i nie ma objawów jakie opisywałem prądu otrzymuje dość :)

 

przed chwila coś mnie podkusiło i sprawdziłem napięcia podczas gry i troszkę się przeraziłem :(

 

jaki zasilacz polecicie do mojej konfiguracji ? zakres gotówki powiedzmy 200 - 250 zł z naciskiem na obciążenie linii 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernikiem rozumiem? Jakie są?

miernikiem :) przecież nie speedfanem ;)

odczyty były na poziomie 15 V ale wina była po stronie baterii w mierniku.

 

teraz ciągle obciążając komputer na maxa mierze i utrzymuje się na stałym poziomie :

1. podczas normalnej pracy 12.01V

2. Podczas największego obciążania 11,69 - 11,70 więc stabilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze więc co sadzicie o takim zasilaczu :

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...m_600W_SLI.html

 

czy będzie on posiadał odpowiedni zapas mocy aby przy kolejnej zmianie k.graficznej nie była potrzebna jego wymiana ?

Pytanie, ile chcesz mieć tych kart, że chcesz 600W zasilacz :D

 

Do jednej karty wystarczy ten:

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...0VXEU_550W.html

(jest droższy w komputroniku, ale moim zdaniem warty jest ceny.) Ja mojego musiałem wymienić, ale to dlatego, że się wodą zalał... no a jak wiadomo zasilacze nie lubią wody jak są włączone ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...