Skocz do zawartości
krzysio109

Komp Do Grania Za Max 3500

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor : AMD Phenom II X4 965 Black Edition C3 - 639 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II Rev. B - 175 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : ASRock M3A785GXH - 315 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 330 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD5850 1GB - 1099 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu ? Masz najnowsza podstawke na ddr3 i najlepszy procek, kombajn do podkrecania. Dzieki temu ze masz AMD mozesz miec 5850, bardzo wydajna karte z dx11. Bezkonkurencyjna :P Mozna zlozyc zestaw na i5 ale bez OC to AMD bedzie lepsze, a Intel i tak wyjdzie drozej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jeszcze gorsi ode mnie :D

w końcu wy tutaj jesteście specjalistami.

I co by bardziej się opłacało ten czy ten wasz?

Procesor : Intel Xeon X3440 - 783 zł

Chłodzenie procesora : Zalman CNPS10X Quiet - 168 zł

Płyta Główna : Asus P7P55D - 482 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 1333MHZ CL9 Eco - 363 zł

Karta Graficzna : HIS Radeon HD4890 1GB DDR5 iCooler - 699 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 218 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 167 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 95 zł

Obudowa : Aerocool PGS Vx-9 - 176 zł

System : Windows 7 Home Premium OEM 64Bit - 372 zł

 

RAZEM : 3523 zł

Edytowane przez krzysio109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze 1 pytanie czy to prawda że teraz sprzęt jest droższy?Pewien informatyk znajomy rodziny powiedział że teraz się nie opłaca kupić tylko w lutym bo teraz drożej albo coś takiego.

Edytowane przez krzysio109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor to już inna kasa najgorsze jest to że ja mam połowę tej sumy a resztę ma sponsorować mama a ten informatyk co już wspomniałem niby zna się na tych rzeczach i mówi że po 1 za drogo teraz jest po 2 teraz niby dają jakieś ciach!iane(sory za wyrażenie) części.jednym słowym jestem uzależniony od mamy bo chyba nie kupie kompa za 1000 coś bo to jeszcze gorszy szajs od mojego będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Tutaj my, forumowicze proponujemy części, a nie sklepy... Tu chodzi o to, że jak sam poszedłbyś do byle jakiego sklepu u siebie, to by Ci zaproponował coś słabego, ale Ty i tak bierzesz to, co wybierasz sam, więc tu nie ma związku.

 

Jak masz tysiaka i oddzielną kasę na monitor, to może kup konsolę + telewizor? Niezależność, to zaleta w tym wypadku :D.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsola to nie dla mnie gry też za drogie a na PC mam całą szafkę gier i kilka takich w które nie grałem bo komputer mi na to nie pozwala i jeszcze gry na pc to mają kumple więc pożyczyć mogą a na konsole to nie ma tylko najwyżej na PS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz wziąć zestaw z mojej sygnaturki :) . Jeśli będziesz kupował w morele.net , pcprojekt.pl i techplanet.pl to powinno wyjść coś koło 3500zł.Chodzi mi o to, że patrzysz w którym sklepie dany produkt jest najtańszy i kupujesz. No i masz intela. W Crysisie wszystko chodzi w miare płynnie na bardzo wysokich, AA OFF. Nie wiem czemu ostatnia misja tnie sie jak CIACH. I jeszce jedno. nie kupuj w esc bo drogo! W momencie zakupu HD5850 Saphire w esc.pl kosztowała 1299zl a w pcprojekcie 1100zł więc 200 zł różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, i tu popełniasz duży błąd. W chwili obecnej najtańszy HD5850 - PowerColor - w ESC kosztuje 1099 zł. Teraz w PCProjekt najtańszy HD5850 - również od PowerColor - 1100 zł.

Gigabyte ATI Radeon HD5850 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express za 1081.00 zł

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&am...mp;filtr=szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, już się nie licytujcie bo to nie ma sensu ; p ...

 

A koledze bym radził teraz kupić części gdyż to dużej różnicy nie zrobi. Różnica w przyszłym miesiącu a w tym może wynieść drobne pieniądze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny sie wahają przeważnie to wina dolara , nie warto czekać i sie zastanawiac co bedzie za jakis czas jak masz pieniadze to kupuj i ciesz sie z nowego piecyka a co do sklepow to i w komputroniku mozna czasami cos kupic taniej szukaj sprawdzaj sklepy na pewno dobrze na tym wyjdziesz a przy odrobinie szczęścia nawet na i5 cos fajnego do grania złożysz

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez przesady. Gdyby kupował HD48xx (które znikają z półek), to czas zakupu byłby dość ważny, ale w tym przypadku wstrzymanie się z kupnem nie powinno przynieść szkody, ale raczej małe korzyści. Złotówka się umocniła ostatnio, okres świąteczny za nami, więc ceny powinny spadać, choć wielkie różnice to nie będą.

 

Więcej niż 2 tygodnie nie ma sensu czekać. Jeszcze stwierdzisz, że może lepiej poczekać na nowe karty NV... A potem, że może lepiej poczekać na Phenoma X6 :wink: .

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jeszcze gorsi ode mnie :D

w końcu wy tutaj jesteście specjalistami.

I co by bardziej się opłacało ten czy ten wasz?

Procesor : Intel Xeon X3440 - 783 zł

Chłodzenie procesora : Zalman CNPS10X Quiet - 168 zł

Płyta Główna : Asus P7P55D - 482 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 1333MHZ CL9 Eco - 363 zł

Karta Graficzna : HIS Radeon HD4890 1GB DDR5 iCooler - 699 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 218 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 167 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 95 zł

Obudowa : Aerocool PGS Vx-9 - 176 zł

System : Windows 7 Home Premium OEM 64Bit - 372 zł

 

RAZEM : 3523 zł

Proca daj i5 750 

 

 

Płyte jak ekstremalnie nie kręcisz to Foxconn P55-A powinna styknąć

 

Pamięci zmień na te co koledzy proponują wyżej. 

 

Zaoszczedzone fundusze powinny starczyć na wymiane 4890 na 5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli komputer ma byc do grania to i5 wystarczy ( nie ma sensu doplacac do i7 ktora bedzie nie wykorzystana ) , i7 sa sporo wydajniejsze ale w zaawansowanych programach . masz zamiar krecic ? bo jesli tak to trzeba pomyslec nad chłodzeniem na CPU ,

 

OC procka jest bardzo wskazane zeby procek nie ograniczal GPU , jakies 3,6-3,8 Ghz wystarczy

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...