Skocz do zawartości
warn

Gigabyte P31 Czy P35

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze gdyby nie dysk to by była cisza...

Puki co zostanę chyba przy 350x9 bo już mi się dziś nie chce... i teraz pytanie jak już dojdzie do ciągłych wiechów to zmienić bios na F9 i na nowo atakować czy to już limit będzie na tym F10A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem, pytasz czy jak dojdziesz do kresu stabilności zmieniać bios i jechać od nowa? Mi się wydaje, że to nie ma sensu, wyniki będą te same. Jedyną różnicę może odczujesz jeśli sprawdzisz bios F5 lub niższy, można było ustawić w nich wyższe napięcie GTLREF, które nawet nie wiem do czego służy. W biosach do F5 jest to 0.67, w wyższych już tylko 0.63.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTL wykorzystywany jest do przesyłu informacji. Jest to napięcie które zmienia się w jakimś tam przedziale (przy 65nm cepach chyba od 0.4 do 1.2 z napięciem odniesienia 0.8V). Wyprowadzane jest z VTT bodajże i ma stanowić 2/3 napięcia VTT przy 65nm cepach (nominalne). Chodzi o to że przy ocowaniu pojawiają się zakłócenia różne różniste które mogą zafałszować sygnał i proc źle odczyta przejście ze stanu niskiego do wysokiego lub odwrotnie i masz zonka. Dopasowując odpowiednio VTT i GTL możesz zapobiec tym zakłóceniom czy coś w ten gust.

 

Idealnie tego nie wytłumaczę bo kiedyś czytałem angielski artykuł o tym więc nie wszystko da się zrozumieć. Ale generalnie przy wysokim FSB GTL pozwala uzyskać wyższą stabilność jeżeli odpowiednio go dobierzemy, zwłaszcza ważne dla tych co quady ocują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...