Skocz do zawartości
warn

Gigabyte P31 Czy P35

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy znalazłem u kolegi CPU e2160 który podobno idzie do 3,6 i teraz myślę czy kupić do niego GA-P-31-DS3L czy też GA-P35-DS3L bo podobno p31 trochę sobie nie radzi więc może lepiej dołożyć 50zł i kupić 35 a i właśnie czym się różni wersja L od P bo szukam szukam i nie widzę....

 

 

Oooops.. widzę że pomyliłem dział :/ mój błąd :/

Edytowane przez warn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że jak kupie 31 to tak samo mogę z nim odjechać jak i na 35? E2160 domyslnie jest 200x9 by było 3,6 ma działać na 400x9 więc P31 da rade?

Edytowane przez warn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje DS3L różnią się tylko tym, że P35 ma mniejsze ograniczenia w stosunku do pamięci RAM. Obydwie powinny zrobić 400, ale powyżej fsb 333 jest problem z wysokim taktowaniem szyny PCIEX (mały problem) i problem ze "wstawaniem" - na 90% płyta przez kilka pierwszych włączeń po dłuższym spoczynku wstanie na ustawieniach domyślnych (większy problem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warn ------ amator sobie poradzi, nie pękaj tylko bierz i kręć :-D oszczędzanie energii jest w każdym BIOSie

 

jeśli nie planujesz dodawać pamięci oprócz tych wspomnianych 2 GB a przy tym chcesz wydać jak najmniej śmiało możesz brać P31

 

płyta mogłaby lepiej trzymać napięcia pod obciążeniem, ale nie jest tragicznie. poprzednio miałem Foxconna P35 i też na PDC E2160 wykręciłem dokładnie tyle samo co na P31, więc jeśli chodzi o o/c procka to bez różnicy. Teraz do szczęścia brakuje mi tylko Firewire, którego w P31 niet :-(

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2160 domyslnie jest 200x9 by było 3,6 ma działać na 400x9 więc P31 da rade?

Najpierw znajdź e2160, które będzie chodzić stabilnie i non stop na 3,6ghz, a później powodzenia z takim fsb na p31 i z napięciem jakie będzie musiała utrzymać :lol2: marzenia ściętej głowy. Tylko p35, albo coś na 965.

 

W większości przypadków płyta ma problem z trzymaniem ustawień powyżej 350MHz. Moją jak trochę powałkowałem to udało mi ustawić stabilne 375 (przy cpi-e na 100MHz, a nie auto), ale to przypadek jeden na kilkadziesiąt.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę i nie ma z nią żadnych problemów. Trzyma od prawie roku fsb 460 i nie zauważyłem problemów z przywracaniem domyślnych ustawień. Jedyne czego jej brakuje to obsługa maksymalnie dwóch dwustronnych kości ram, a więc nie włożysz więcej niż 4gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw znajdź e2160, które będzie chodzić stabilnie i non stop na 3,6ghz, a później powodzenia z takim fsb na p31 i z napięciem jakie będzie musiała utrzymać :lol2: marzenia ściętej głowy. Tylko p35, albo coś na 965.

 

W większości przypadków płyta ma problem z trzymaniem ustawień powyżej 350MHz. Moją jak trochę powałkowałem to udało mi ustawić stabilne 375 (przy cpi-e na 100MHz, a nie auto), ale to przypadek jeden na kilkadziesiąt.

a wiesz co to fsb wall ? pewnie wiecej nie umiesz osiagnac fsb bo procek ma juz fsb wall . Jak kiedys skladalem kompa koledze na p31 to bez problemu osiaglem 450 ;) Tyle ze na core2duo e6320 a na moim e5200 ciezko jest osiagnac 380 a jakos mam p35 ;]

 

jak szkoda Ci kasy to p31 powinna Ci wystarczyc ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiłem przeszukiwanie, mam jednak 4gb patriota 800 bo po 2gb jest w kości a myślałem że po 1gb ale to nawet lepiej choć szkoda bo trzeba by system x64 i e2160 tez już mam... Co lepsze dowiedziałem się że kolega ma gigabyta na p31 i mi go na chwile użyczy więc jutro po to skocze i będzie całość. Zobaczmy jak to się będzie kręciło...

 

Jeśli napotkam jakieś niejasności to w tym temacie mogę pisać? I od razu pytanie, jaki bios będzie najbardziej optymalny do tegoż mojego przebiegłego działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę i nie ma z nią żadnych problemów. Trzyma od prawie roku fsb 460 i nie zauważyłem problemów z przywracaniem domyślnych ustawień. Jedyne czego jej brakuje to obsługa maksymalnie dwóch dwustronnych kości ram, a więc nie włożysz więcej niż 4gb.

W przypadku e8x00 jest trochę inaczej na tej płycie niż e21x0 i nie chodzi tu tylko o osiągane fsb. Przy e8x00 to jest loteria po cześć ludzi ma problem z fsb powyżej 400, a część śmiga, tak jak Ty przy 450-to loteria. W wątku o p31 nikt nie potrafił znaleźć sensownego wyjasnienia, najprawdopodobniej lepiej sobie radzi z procesorami o fsb=333.

 

a wiesz co to fsb wall ? pewnie wiecej nie umiesz osiagnac fsb bo procek ma juz fsb wall . Jak kiedys skladalem kompa koledze na p31 to bez problemu osiaglem 450 ;) Tyle ze na core2duo e6320 a na moim e5200 ciezko jest osiagnac 380 a jakos mam p35 ;]

Szczerze to mnie rozbawiłeś :lol2: a wiesz ile postów napisałem w temacie o tej płycie i ile nad nią siedziałem?? Żeby się dowiedzieć jaki jest jej problem wcale nie trzeba zaglądać do tematu o p31, wystarczy pierwszy link z brzegu http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Jaka-Plyt...50-t315822.html . Płyta w przypadku e21x0 (i innych procesorach) ma problem z trzymaniem ustawień OC. Powyżej 333 przestaje blokować, prędkość pci-e, która przy fsb=400 wynosi 120MHzów (fsb/3,33=pci-e) co może skończyć się nieciekawie dla karty graficznej. Ustawnie pci-e na sztywno (w większości przypadków przy fsb>350-360) kończy się tym, że płyta przestaje się podnosić i po kilkukrotnym nieudanym uruchomieniu wstaje przy defaultowych ustawieniach. Przerobiłem z nią i e1x00/e21x0 chyba wszystkie możliwe ustawienia i biosy. Nic nie pomagało i tak się ‘wykrzaczyła’

PS. Odnośnie procka i fsb walla. Tak… rzeczywiście więcej nie umiem.., procek miał walla przy fsb=426, a przy 8*411 mogłem wejść do windowa - trafiłeś jak kulą w płot.

 

 

@warn odpowiedni bios musisz sam dobrać, ta płyta jest naprawdę ‘magiczna i wybredna’ - jednemu świetnie śmiga z biosem f1, a innemu z f8. F9 na pewno był najmniej problematyczny i od niego najlepiej zacząć. Stałe 3.1-3.2 GHz do osiągnięcia bez problemu, ale przy 3.6 (fsb=400), prędzej czy później i tak się wykrzaczy, co po kilku razach potrafi zirytować.

Link do biosów: http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga-p31-ds3l_1x.html - aaaa i wgrywaj je z pendrive'a przy bootowaniu a nie programem @bios spod windowsa, bo się czasem możesz zdziwić.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się nasunęło pytanie czy równie magiczna jest płyta na p35? Bo może jednak coś sobie kupię...

 

Głupie pytanie pewnie dla was ale jak sie odsuwać z PCI Express Frequency? bo puki co mam na auto a auto to przecież grzech więc wolę zapytać,

 

na obecną chwile stabilnie idzie na 300x9 na 1.3312v

Edytowane przez warn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie że mamy magiczne płyty :D a co do reszty pytań?

 

Głupie pytanie pewnie dla was ale jak sie odsuwać z PCI Express Frequency? bo puki co mam na auto a auto to przecież grzech więc wolę zapytać,

 

na obecną chwile stabilnie idzie na 300x9 na 1.3312v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...