Skocz do zawartości
Zulik

nie mam DNS :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

mam internet przez kablowke i IP wew. dostaje z Serwera DHCP

wszystko ladnie tylko

 

jak pinguje np. www.onet.pl to mam nie znany host

a jak pinguje np. 212.244.57.91 to wyswietla dobrze wszystko

 

p.s. szukalem na googlach ::)

p.s. czytalem HOWTo o DNS - ale nie zabardzo moge sobie poradzic

 

 

powiedzcie prosze co musze wlaczyc i gdzie, lub co przeczytac jeszcze !

a moze jeszcze raz howto o DNS ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo wlasnie !

tak tez myslalem !!

 

 

aa psss

 

jak juz walisz to zachowaj to dla siebie :P

 

p.s. skad mialem wiedziec ?? cos w DNS pisalo ale chcialem sie upewnic !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej podstawie tak twierdzisz ... wiesz, nie wystarczy czegos powiedziec, trzeba to tez poprzec jakimis argumentami

 

ja swoje zdanie opieram na własnych doswiadczeniach

i bede sie upieral co do swojego zdania ... nawet tam gdzie pisales o SDI nie wystarcza same nameserver ale trzeba zapodac cos w stylu

 

domain sdi.tpnet.pl

 

(albo samo tpnet.pl - to trzeba przetestowac - nie mam sdi wiec nie wiem)

 

aha gdyby nie chcialo chodzic to mozna dodac search tpnet.pl ale wydaje mi sie ze ten wpis jest zbedny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artist: synku: dorwałeś się do linuksa to się tak nie podniecaj. Konfigurowałem linuksy i unixy na łączach od modemów, sdi poprzez neo i normalnych stałkach. Więc twoje doświadczenia są niewystarczające. Wróć do żłobka.

 

A teraz mały cytat z manuala:

 

  domain Local  domain  name. Most  queries  for  names within this domain can use short names relative to the local domain.  If no omain entry is present, the domain is determined from the local host name turned by gethostname(); the domain part is taken to be everything after the first `.'.  Finally, if the host name  does  not contain a domain part, the root domain is assumed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zadzialalo bez

swoja wypowiedz odnosilem do problemu z SDI, zreszta to czy trzeba wpisywac do resolv.conf sekcje domain zalezy od czynnikow o ktorych nie mam pojecia i w Twom przypadku okazalo sie to zbede ...

 

do paranoika:

 

przytoczyles kawalek manuala systemowego i co wg Ciebie z tego wynika ... fakt faktem ze z angielskiego na nasze to sobie kazdy przetlumaczy ale skoro jestes takim bossem to powiedz mi jak to sie przeklada na kwestie resolvera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zadzialalo bez

swoja wypowiedz odnosilem do problemu z SDI, zreszta to czy trzeba wpisywac do resolv.conf sekcje domain zalezy od czynnikow o ktorych nie mam pojecia i w Twom przypadku okazalo sie to zbede ...

 

No właśnie. Nie masz pojęcia. Ale nadal będziesz się upierał przy swoim. Ech.

 

do paranoika: 

przytoczyles kawalek manuala systemowego i co wg Ciebie z tego wynika ...  fakt faktem ze z angielskiego na nasze to sobie kazdy przetlumaczy ale skoro jestes takim bossem to powiedz mi jak to sie przeklada na kwestie resolvera

Przytoczyłem kawałek manuala od resolv.conf odnoszący się do sekcji 'domain' co do której się upierałeś. A jeśli jesteś na tyle tępy, że do tego nie doszedłeś i nie rozumiesz to nie powinieneś się linuksa dotykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Nie masz pojęcia. Ale nadal będziesz się upierał przy swoim. Ech.

bede sie upieral, bo mimo iz jak napisalem nie wiem dlaczego domain jest niezbedny przy sdi, ale praktyka pokazuje iz jest ... zreszta wystarczy wpisac na googlach SDI linux /etc/resolv.conf i bedziesz mial mase przykladow na to iz tak jest

 

Przytoczyłem kawałek manuala od resolv.conf odnoszący się do sekcji 'domain' co do której  się upierałeś.  A jeśli jesteś na tyle tępy, że do tego nie doszedłeś i nie rozumiesz to nie powinieneś się linuksa dotykać.

Twoja arogancja jest na tyle odznaczajaca ze az smieszna

a co do tego manuala nie wykrecaj sie od odpowiedzi tylko potraktuj moja wypowiedz jako prosbe i odpowiedz na moje pytanie jak sekcja domain przeklada sie na kwestie resolwera ... mam nadzieje ze nie potraktujesz mojej prosby lekcewazaco gdyz z Twoich wypowiedzi wnioskuje iz odpowiedz na moje pytanie nie bedzie dla Ciebie stanowic problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Huh. To dlaczego u mnie działa bez wpisu 'domain'?

2) A twoja głupota nawet nie jest śmieszna tylko żałosna.

 

A wpływ na kwestię resolvera masz wyjaśnioną w manualu(http://ptm.linux.pl/man_HTML/man5/resolver.5.html). Tutaj nie ma nic do tłumaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Huh. To dlaczego u mnie działa bez wpisu 'domain'?

Huh. To dlaczego na kompie na ktorym odpalalem SDI nie dzialalo bez domain?

 

2) A twoja głupota nawet nie jest śmieszna tylko żałosna.

pozostawie to bez komentarza ...

 

A wpływ na kwestię resolvera masz wyjaśnioną w manualu(http://ptm.linux.pl/man_HTML/man5/resolver.5.html). Tutaj nie ma nic do tłumaczenia.

dobrze wiesz ze nie o to pytam a mimo to uniaksz odpowiedzi ... postaram sie wiec jasno:

 

dlaczego w niektorych przypadkach bez dodania wpisu domain do /etc/resolv.conf by mozna korzystac tylko z numerow IP ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Nie wiem. To ty konfigurowałeś system na którym nie działa. Na tym co ja konfiguruje działa.

2) I bardzo dobrze.

3) Nadal jasno nie sformułowałeś pytania. 'domain' służy do krótkich zapytań domeny; tj.: np. masz domenę aaa.com i subdomenę bbb.aaa.com - i bez wpisu w /etc/hosts możesz wpisać w bbb i odwoła ci się do podanej domeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) Nadal jasno nie sformułowałeś pytania. 'domain' służy do krótkich zapytań domeny; tj.: np. masz domenę aaa.com i subdomenę bbb.aaa.com - i bez wpisu w /etc/hosts możesz wpisać w bbb i odwoła ci się do podanej domeny.

no dokladnie to wynika z manuala, ale mnie zastanawia wplyw domain na cos takiego jak w przykladzie ponizej (z zycia wziety)

 

1) brak sekcji domain w /etc/resolv.conf

 

#ping onet.pl

ping: unknown host

#ping bobo (to moj ruter dziala tez na nim DNS)

bobo: unknown host

#ping 213.180.130.200 (to IP onetu)

dziala ping

#ping 192.168.28.1 (to moj ruter)

dziala ping

 

2) wpis domain moja.domena.lokalna w /etc/resolv.conf

teraz wszystko dziala

 

o ile przyklad z pingowaniem rutera mozna jeszcze podciagnac pod to co wynika z manuala to przyklad z onet.pl jest dla mnie niezrozumialy ... co pingowanie hosta z zupelnie innej domeny ma wspolnego z moja domena lokalna ? ... teraz wydaje mi sie wiadomo o co mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to mi się wydaje, że masz coś nie tak z dns'ami (w nameserver nie masz wpisanego żadnego tepsowego). Sprawdzałem po kolei u mnie z wpisem domain i bez i w obu przypadkach przy wpisaniu poprawnych nameserverów działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby wszystko stalo sie jasne siegnalem do zrodla i zadzwonilem do admina mojej sieci ... i co sie okazalo ... w tym czasie kiedy ja sie bawilem z resolv.conf gośc konserwowal cos na serwerze i stad ten caly meksyk

 

idac tym tropem pobawilem sie jeszcze raz w testowanie i oto moje wnioski

 

- domain nie ma sie nijak do adresow spoza sieci lokalnej (chodzi mi o adresy w obrebie domeny lokalnej)

- domain wymagany jest tylko i wylacznie w sytuacji gdy chcemy uzywac skroconych nazw w obrebie domeny lokalnej

- a caly meksyk z nieudanym pingowaniem onetu wynikl tylko i wylacznie z faktu iz moj admin chwilowo nie udostepnial uslugi DNS na serwerze

 

 

wydaje mi sie ze to rozwiewa wszelkie watpliwosci odnosnie /etc/resolv.conf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo nowy avatorek :D

kurcze ee tamtem byl lepszy - taki pretensjonalny ;))))

 

 

p.s.

jak bym nie przeczytal nick'a to bym normalnie nie wiedzial kto mnie opieprza ;))

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...