Skocz do zawartości
vicodin

Problem Z Podłączeniem Wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa wygląda tak: internet jest podłączany kabelkiem do jednego routera (edimax ads2+) i od niego switch na kompy (ogólnie bodajże 7 kompów).

Teraz tak chciałym postawic wi-fi bo zaistniała taka potrzeba tylko zbytnio nie wiem jak się do tego zabrac :) mam router edimaxa br-6204wg nie moge go postawic w miejsce tamtego routera ponieważ ściany blokują sygnał.

Podłączyłem ten router do sieci najbliżego stanowiska gdzie zazwyczaj będzie stał laptop (ogległośc ok 3m bez scian) ale wtedy wysiada internet we wszystkich kompach (połączenia między nimi chodzą!). Siec bezprzewodowa pojawiła się ale i tak nie łączy się z internetem.

 

Teraz pytanko: czy winą jest to że są 2 routery czy zła konfiguracja tego nowego (którego routera MAC wpisac)? czy może jeszcze co innego sprawia problemy

Edytowane przez vicodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyś minimalnie się postarał i poprzeglądał na kilku kolejnych stronach podobne tematy znalazłbyś wyczerpujące wytłumaczenie, jak to zrobić, no ale po co ??

 

po podłączeniu drugiego routera net zdycha bo na drugim routerze masz włączone dhcp, routery nawzajem przydzielają sobie adresy i robi się syf.

Musisz wyłączyć dhcp w drugim routerze, ustawić mu sztywny adres lan z tej samej klasy, jaką ma pierwszy router, ale spoza jego puli adresowej. Łączysz routery na gniazdka lan ( nie wan) i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...