Skocz do zawartości
tomkoz11

Zmiana Chłodzenia W Powercolor X1950pro

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu standardowe chłodzenie na mojej karcie (Powercolor Radeon x1950Pro) - AC Accellero x2 pracuję bardzo głośno, w związku z czym zamierzam jego wymianę na coś cichego. Nie otwierałbym w ogóle tego tematu i brałbym Accelero S1 Rev. 2 ale problem jest w tym, że mam dosyć ciasną obudowę (Modecom za ~80zł) i aktualne chłodzenie wchodzi na styk - plastikowa obudowa chłodzenia styka się ze ścianką boczną obudowy. Z tego co wiem, S1 do liliputów nie należy, stąd moje obawy czy się zmieści.

Myślałem też nad Revoltec VGA Pro Freezer ale z tego co mi wiadomo nie jest on kompatybilny z kartami z serii x1950. Macie jakieś dobre propozycje? Szukam czegoś do 100zł.

Edytowane przez tomkoz11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright HR-03 ? jest zdecydowanie mniejszy od accelero S1

To chłodzenie kosztuje mniej więcej tyle samo co karta na której chcę je zamontować, więc sensowność takiego rozwiązania jest znikoma. :unsure:

Co sądzicie o REVOLTEC VGA COOLER V101?

Edytowane przez tomkoz11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez te accellero x2 zdejmij z karty , zdejmij caly ten plastik co tam jest i zamontuj spowrotem a nastepnie daj na niego jakis cichy wentylator . Bedzie to najlepsze wyjscie nie dosc ze wydajnie to jeszcze tanim kosztem ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez te accellero x2 zdejmij z karty , zdejmij caly ten plastik co tam jest i zamontuj spowrotem a nastepnie daj na niego jakis cichy wentylator . Bedzie to najlepsze wyjscie nie dosc ze wydajnie to jeszcze tanim kosztem ;)

Spróbuję, stokrotne dzięki. :wink:

Wiesz, że o tym nie pomyślałem, mimo że to najprostsze rozwiązanie? :lol2: :damage_wall:

Biorę się za montaż, jak skończę to napiszę jaki rezultat.

 

Niestety ale efekty nie są zadowalające. Przy założonym Acutake 80mm temperatury w Idle są ok - <50C ale przy większym obciążeniu gwałtownie rosną i następuje zawieszenie całego komputera.

 

Zastanawiam się jakieś efekty dałoby wymienienie wentylatora z tego plastiku ale wyczytałem, że jest on dosyć specyficzny - nazywa się to chyba blowerem i wieje on prostopadle do obrotu łopatek.

 

Zastanawiam się czy po prostu nie kupić nowego accelero x2 za ~30zł na allegro ale boje się, że po jakimś czasie problem powróci. Bardzo tanio stoją accelero x1 dedykowane dla GF, które mają kontrolę obrotów wentylatora. Jak myślicie będzie to pasowało do x1950Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jeśli byłbyś zainteresowany mam do sprzedania w dobrej promocji PENTAGRAM FREEZONE XC-70 Cu+, sam kupowałem go do x1950pro, cooler nieużywany bo karta mi się zjarała zanim zdąrzyłem wymienić, ze wszystkimi ficzerami, leży w pudełku i się nudzi.

 

coś takiego: http://cokupic.pl/i/c_big234384.jpg

 

Jeśli interesują Cię jakieś foty/info daj znac na PW.

 

pozdrawiam

Loth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie idzie kupić acclero od nvidii http://allegro.pl/item868114388_arctic_coo..._gf_8800gt.html i przełożyć sam wentylator ?

Niestety ale ten wentylator nie jest normalnie przymocowany, tylko przyklejony do gumowej ścianki.

 

Zrobiłem dzisiaj rozpoznanie w cenach kart graficznych i najprawdopodobniej kupię jakiegoś chłodzonego pasywnie GF 8600/8800/9600, a x1950 pójdzie na sprzedaż. Gdy za niewielką cenę mogę kupić zdecydowanie lepszą kartę graficzną, z lepszymi sterownikami (szczególnie dla Linuksa) i wsparciem dla klienta, to szkoda mi zachodu na bawienie się z tym radkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiales cos zle zamontowac , bo 50 stopni to ja mialem w stresie . A ze tak zapytam nalozyles nowa paste na cooler ? i sprawdziles czy wszystkie srubki mocno dokrecone ?

Pasty nie zmieniałem ale nie sądzę, żeby w tym tkwił problem gdyż po zainstalowaniu chłodzenia z powrotem karta działa normalnie i trzyma odpowiednie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...