Skocz do zawartości
SACZI

Wr340g Zwalnia łącze?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem router TP-LINK WR340G i po podłączeniu komputerów do niego odczuwam zwolnienie łącza.

Przykładowo, filmy na youtube "tną się", co nie miało miejsca (i nadal nie ma), gdy łącze podłączone jest bezpośrednio do komputera.

 

2 komputery podłączone sa do routera (jeden kablem, drugi radiowo). Łącze to rozdzielony DSL, zatem router pracuje już w sieci LAN.

Na łączu radiowym mam ustawiony adres statyczny i filtruję po MAC'u kartę laptopa. Nie ustawiałem na razie żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Stacjonarny jest podobnie podłączony.

 

 

Czy jest jakiś sposób, żeby łącze przez routerpracowało mi tak sprawnie jak bezpośrednio podpięte do komputera?

Edytowane przez SACZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mi tez zamulał D-link twardy reset i wsio smiga.

Jak wygladaja pingi ( stron i routera )

Ping routera: 1, 1, 1, 3 ms

 

 

wp: średnio 36 ms (32,32,32,48).

 

 

 

 

 

 

 

Twardy reset też zrobiony  :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj też na chwilę odpalić router bez żadnych zabezpieczeń typu mac/wpa/wep i zobacz.

TLWR340g to raczej "spokojny" sprzęt, nie miewa akcji typu zamulanie neta.

Tak jak radzi ULISSES, zrób test z routerem i bez. Może router ma jakiś problem, bywa. Czasem pomoże właśnie reset lub upgrade firmware`u.

Dla porównania powiem że u mnie pongi do wp to 16-17ms ( zwykłe pingi, nie "tysiączki" czy coś)

Natomiast do routera po kablu pingi powinny lecieć <1ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...