Skocz do zawartości
jakubek1994

Czy Mogę Tak Wszystko Połączyć.

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za nazwę tematu , ale nie mogłem wymyślić nic lepszego :oops:

 

Mam obecnie router(access point), który odbiera sieć bezprzewodową. Jednak niedawno kupiłem laptopa i potrzebuję bezprzewodowej sieci, czy mogę wszystko tak połączyć?

Dołączona grafika

 

Myślałem nad tym routerem Tp-link tl-wr740n 802.11n

 

Proszę o szybką odpowiedź :)

Edytowane przez jakubek1994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce nadawać wi-fi, ap nie może jednocześnie nadawać i odbierać sygnału. (AP odbiera sygnał radiówki)

 

dokładnie tak.

Co do ustawień to masz wiele tematów jak podpiąć ap do routera, poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to co Panowie proponujecie nie do końca zgadza się z rysunkiem poglądowym. Rozumiem, że dwa komputery stacjonarne powinny być podpięte do routera a nie Access Pointa jak się domyślam i wtedy wszystko ułożyłoby się w logiczną całość: AP odbiera sygnał od ISP, przekazuje go na router, który rozprowadza go kablowo na komputery oraz bezprzewodowo na urządzenia WiFi. A o tym, jak już kolega TomCat wspomniał, jest w kilku niedawnych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

access piont to tutaj router nr 2, czyli punkt dostępu (wifi).

router nr 1 to tzw client, bo łączy się z siecią ( nadajnikiem) dostawcy internetu.

Dwa komputery stacjonarne mogą być podpięte do każdego z tych routerów.

Jeżeli podepniesz do routera 1, to dostają adresację bezpośrednio z niego, jeżeli podepniesz je do routera 2, to też dostają adresację z routera 1, tyle że przechodzi ona przez router 2 ( który jednak ma wyłączone dhcp, więc faktycznie nic nie robi poza rozsyłaniem internetu bezprzewodowo, natomiast na gniazdkach lan działa on w tym momencie podobnie jak zwykły switch, czyli rozdziela tylko sygnał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to chyba, że tak, to przepraszam... Teraz wszystko klarowne, ale wtedy musimy dysponować routerem z funkcją AP Client, a nie lepiej jest mieć AP jako klienta usługi providera a potem wszystkie komputery wpięte razem (WiFi i kabel) w jeden router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, odbiorca musi dysponować routerem z funkcją ap client, żeby łączyć się do nadajnika providera, tutaj nie ma specjalnie innej opcji, jeżeli chcesz mieć router, no chyba że włożysz sobie do kompa kartę radiową, ale wtedy nie rozdzielisz netu.

Nie do końca rozumiem drugą część Twojej wypowiedzi, borsuk_1.

Przecież on ma ap-klienta jako "odbiornik"usługi providera, a teraz musi podłączyć drugi router, żeby zrobić sobie nadajnik wifi. Do którego z tych routerów podepnie kompy po kablu, to już wszystko jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że zamiast routera1 (który ma opcję AP Client) dać zwykłego AccessPointa w sensie wyjdzie taniej, a wszystkie komputery są wpięte do jednego urządzenia. W sumie to niczego nie zmienia, ale gdy nie widać różnicy to po co przepłacać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, jeżeli składasz taką sieć od nowa, to z jednej strony możesz dać zwykłego access pointa, a potem router dla wifi.

Tylko że z tego co pisze autor tematu, to on już ma router ap client.

Poza tym router z opcją clienta jest wygodniejszy pod tym względem, że masz więcej miejsc w domu, w których możesz podłączać kablowo kompy ( np APC na piętrze, a Ap na parterze itp). Zależy jak komu leży ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...