Skocz do zawartości
ath

Call of Duty: Black Ops (call of duty 7)

Rekomendowane odpowiedzi

Prace nad siódmą odsłoną Call of Duty już trwają.

 

Nie milkną spekulacje wokół kolejnej odsłony cyklu Call of Duty. Produkcja, którą zgodnie z tradycją ma się zajmować studio Treyarch (tworzy ono części oznaczane nieparzystymi numerami) jest już podobno we wstępnym etapie dewelopingu. Według zachodnich mediów świadczy o tym zaktualizowany profil LinkedIn pracownika firmy, Davida Kima.

 

---

 

Szum wokół Call of Duty: Modern Warfare 2 powoli wygasa. Produkcja sprzedała się w wielu milionach egzemplarzy i zarobiła swoje. O marce Call of Duty nie może być jednak cicho. Kilka plotek na temat kolejnej odsłony cyklu, opracowywanej najprawdopodobniej przez studio Treyarch (Call of Duty 3, Call of Duty: World at War), przedstawiły serwisy PlanetXbox360 oraz Abstract360.

 

Obie redakcje dotarły podobno do wiarygodnych źródeł, z których wynika, że w nowym Call of Duty twórcy ze studia Treyarch skupią się przede wszystkim na przedstawieniu sensownej i wciągającej fabuły – w tym zaprezentowaniu wyjątkowych relacji pomiędzy członkami zespołu. Treyarch podąży zatem sprawdzoną już ścieżką, obraną przed kilku laty przez ekipę Infinity Ward (twórcy serii Modern Warfare).

 

Z informacji serwisów PlanetXbox360 oraz Abstract360 wynika, że autorzy gry wzorują się pod względem sposobu prezentacji historii także na epokowych dziełach światowej kinematografii – w tym Plutonie w reżyserii Olivera Stone’a, Czasie Apokalipsy Francisa Forda Coppoli oraz Full Metal Jacket autorstwa Stanley’a Kubricka. Czy uda im się stworzyć podobne kreacje i ukazać równie głębokie emocje, co wymienionym wyżej artystom?

 

Warto w tym momencie zauważyć, że wszystkie wymienione obrazy podejmują temat wojny wietnamskiej (lata 1957-1975). Jest to zatem kolejna wskazówka, sugerująca osadzenie akcji kolejnego Call of Duty w tym azjatyckim państwie.

 

Takowy kierunek pojawiał się już w wiadomościach z połowy ubiegłego roku, kiedy to w sieci pojawiły się sugestie, iż Activision rozglądało się wówczas m.in. za licencjonowanymi utworami z czasów wojny wietnamskiej. Z kolei w listopadzie temat przedstawienia w nowym Call of Duty od studia Treyarch konfliktu wietnamskiego powrócił przy okazji opublikowania przez Activision raportu finansowego za zakończony wówczas kwartał roku fiskalnego.

 

Trzymając się schematu wydawniczego serii Call of Duty powinniśmy spodziewać się, że nowa odsłona autorstwa studia Treyarch zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku. World at War zostało wydane w 2008 roku, a ubiegły rok przyniósł nam Modern Warfare 2 od Infinity Ward. Istnieje więc spora szansa na bardzo interesujący pojedynek – w roku bieżącym do sprzedaży trafi przecież zupełnie nowa część marki Medal of Honor. Jej premiera planowana jest na okres jesienny.

 

Nowe Call of Duty wzorowane na Plutonie, Czasie Apokalipsy i Full Metal Jacket? | Wiadomość 2010-01-06 18:40:47 | GRY-OnLine

---

 

Czyli klimaty ala battlefield vietnam.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podzieli losy need for shita - co roku nowa gra, co roku coraz to wiekszy gniot, ktory bedzie na ustach wszystkich pro elo gamer mastahow, ktorym to przy okazji na wiesc i haslo CALL OF DUTY pocieknie piana z ust.

i biada tym, ktorzy powiedzia ze cod to szajs, gniot i paranoja.

 

nie wspominajac juz tego ze seria powoli zbliza sie do magicznej proporcji - 25% czasu to naklad pracy nad gra a cala reszta to marketingowa paplanina, ochy i echy i łechtanie zwieraczy nastoletniej masy nad "potega" i wyjatkowosci aktualnej na dany rok odslony.

 

no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... :lol: :D Może 'dedyki' przynajmniej powrócą? :wink:

 

 

Ciekawe, na jakim to silniku będzie? :wink: :lol: :D [Mam nadzieję, że ten śmiech będzie mi wypomniany [ ;]

 

 

Dobra, więcej nie ma co pisać... :lol: :D Na razie czekamy na nowego BF'a i MOH'a, choć tutaj nadzieja mniejsza, ale zawsze jakaś jest :wink: :D

 

 

Nie no, tak już poważnie [chociaż nie wiem, czy tak się da w tym przypadku...] ale naprawdę musieli by już stworzyć nowy silnik... i to taki porządny, a coś takiego nie jest do ogarnięcia w 'terminie' więc... . Według mnie, graficznie gry osiągnęły już taki poziom, że spokojnie można teraz zająć się tym, co jednak istotniejsze i bardziej przekłada się na grywalność, tj. fizyka [wszystkiego!] itp. : ) niech w końcu coś zrobią z kolizją przedmiotów/modeli... no i bardziej interaktywne otoczenie : ) Kurde, taka gra daje tyle pola do popisu, że heeej, no ale to w końcu kosztuje... i tu jest Pan Gwóźdź :D :oops: :? heh... dobra, bo się rozmarzyłem :lol: :D Poczekamy, zobaczymy... :wink:

 

 

edit:

 

Obecny avatar ath idealnie pasuje do tego tematu :twisted: :grin:

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A daj pan spokój z tą serią już. Jeszcze to co wyczynia Infinity Ward zaczyna również popadać w rutyne i poziomem zbliża się do serii wydawanej przez Treyarch. Jeszcze MW 1 była naprawdę porządna. Zarówno tryb SP i MP. Teraz w MW2 mamy kiepski (moim zdaniem) SP i ograniczony MP (brak dedyków). Tryb SP już teraz bardzo zbliżył się poziomem do tego w Call of Duty 3 czy World at War. Obie części od Treyarch były przeciętne, by nie powiedzieć słabe. No fakt w Single Player Call of Duty 3 ucieszyło mnie wiadomo co -misje z Polakami.

 

Zobaczymy co Treyarch tym razem pokażę. Mam małą nadzieję, że zrobią coś ciekawszego. O tryb MP raczej się tak bardzo nie martwię. Akurat we wszystkich częściach były na poziomie. Chociaż nic nie przebiję MP w COD2 i MW. W obie części grałem po więcej niż rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podzieli losy need for shita - co roku nowa gra, co roku coraz to wiekszy gniot, ktory bedzie na ustach wszystkich pro elo gamer mastahow, ktorym to przy okazji na wiesc i haslo CALL OF DUTY pocieknie piana z ust.

i biada tym, ktorzy powiedzia ze cod to szajs, gniot i paranoja.

 

nie wspominajac juz tego ze seria powoli zbliza sie do magicznej proporcji - 25% czasu to naklad pracy nad gra a cala reszta to marketingowa paplanina, ochy i echy i łechtanie zwieraczy nastoletniej masy nad "potega" i wyjatkowosci aktualnej na dany rok odslony.

 

no offence

Hehe, w końcu ktoś to podsumował na poziomie.

 

Już wiem po co tyle kontyngentów Amerykańców na świecie, żeby mieli o czym gry robić. Przy COD 9 będzie Afganistan, Irak. W grze będzie kooperacja z Polakami. Single będzie na 2 godziny grania, w recenzjach będą się rozpływać, a w grze nawet rzeka nie będzie się ruszała :D A i oczywiście stworzą mega ekstra zestaw dla pro gamera z noktowizorem :D Oczywiście pobiegnę i to kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, amerykanie odbieraja wszelkie rzeczy zwiazane z okresem wojny wietnamskiej jako gorzki cukierek, bo mieli niesc 'pokoj' itd a dostali w dupe. Troche sie dziwie, ze zakrecili na te strone, moze doszli do wniosku ze dzieciaki moga juz zagrac w to, bo rodzice juz sie otrzasneli z nieprzyjemnego uczucia jakie zostalo po wietnamie?

 

Silnika nie zmienia, bo pod skrzydlami EA sa firmy ktore produkuja gry tasmowo, wiec raczej zaadaptuja nowy silnik jak juz bedzie cos konkretnego. Mysle ze bedzie to nadal troche podrasowany silnik cod mw2.

 

EA i nalezace do niej firmy maja trzy cele - kasa, kasa, kasa. Dlatego robia takie medialny hype (bo ich na to stac), a wiedza ze konsolowcy do ktorych gra jest kierowana tak czy siak to kupia. Pecetowcow sie ostatnio traktuje po macoszemu, vide brak dedykow do mw2. Pytanie czy jednak zrobia jakis konkretny ruch aby nie bylo powtorki z mw2 gdzie tony pirackich kopii na crackach umozlwiwily postawienie serwera....dedykowanego :D

 

Co do zmiany silnika to wydaje mi sie ze trzeba poczekac na nowego bad company aby zobaczyc jak sobie radzi z destrukcja obiektow. A do tego dojdzie jeszcze nowy medal of honor, ktory wyglada jak klon cod mw2.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ehhh gdyby w nowym CoD połączyli klimat z pierwszej części Vietconga z oryginalnością Cod 4... :rolleyes:

Na to nie masz co liczyć. "This game is not balanced for lean!" a co dopiero jakiś realizm ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wietnam dziwna lokacja, dzieciaki już nie będą mogły strzelać do terrorystów jak i sama seria straci na aktualności = dużo mniejsze zainteresowanie na amerykańskim rynku.

Niby czemu? Nie wazne do kogo strzelasz, wazne ze jestes amerykaninem i zawsze masz racje we wszystkich konfliktach i "czynisz pokoj", a kraj ktory atakujesz jest naprawde tym atakujacym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i oczywiście stworzą mega ekstra zestaw dla pro gamera z noktowizorem :D Oczywiście pobiegnę i to kupię.

Moze wpadną na pomysł i jakiś Karabin dostaniemy ? xP

 

niestety cod idzie na szybkość a nie na jakość ;( jak 7 skończą to już 8 będą beta testy xP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noktowizor? nieee do tej części pasuje maczuga! buhahaha :D

Heh dobre. Akurat w sam raz jak na dżungle w Wietnamie wymiatać z maczugą :D Zamiast noktowizora, alkogogle mogą być. Wtedy będzie fajna interakcja z otoczeniem, coś a'la Crysis.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maczeta raczej, maczugą to ktoś w Activision zdrowo po głowie chyba oberwał..

 

Nie dość, że seria się cofa w wykonaniu studia-matki, dają następny odcinek jeszcze gorszej gromadzie koderów, to jeszcze się pchają w rejon, który słynie z tego, że zabija wszelkie gry, które o nim mówią..

 

I nieważne czy wyjdzie crap..to cod, 10milionów się sprzeda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maczeta raczej, maczugą to ktoś w Activision zdrowo po głowie chyba oberwał..

 

Nie dość, że seria się cofa w wykonaniu studia-matki, dają następny odcinek jeszcze gorszej gromadzie koderów, to jeszcze się pchają w rejon, który słynie z tego, że zabija wszelkie gry, które o nim mówią..

 

I nieważne czy wyjdzie crap..to cod, 10milionów się sprzeda..

faktycznie myślałem maczeta napisałem maczuga :) ... z drugiej strony maczuga była by bardziej medialna: "Exclusive, handmade, hi-quality wooden mace NOW with premium edition of CoD7; buy NOW - 199$" no i ładnie w pudełku by wyglądało ba ważne by logo 'CoD' było jak największe wówczas to nawet teletubisia w moro mogą pakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

no i czym to sie bedzie roznilo od japonskich misji w cod5?

 

odpowiedz brzmi: niczym.

Będzie troszeczkę lepsza grafika, gra będzie krótsza, nie będzie wychylania się i dedykowanych serwerów a za grę zapłacisz 2 razy więcej :) No i pewnie jeszcze będzie jakaś sprośna misja albo zrobi się szum o narkotykach tak dla poprawienia sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny plus kolejnej odsłony Call of Duty to to, że wypuszczają ją tak szybko, nie mają czasu na stworzenie nowego silnika graficznego, więc możemy być pewni, że na większości sprzętu odpalimy to ze 'wszystkimi wodotryskami' :D

 

Wychodzi na to, ze na rynku gier komputerowych wszyscy producenci zaczynają iść w ilość, żerować na tytule sprzed lat dodając do niego tylko kolejne cyferki :) (ale odkrywczo żem zabłysnął ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny plus kolejnej odsłony Call of Duty to to, że wypuszczają ją tak szybko, nie mają czasu na stworzenie nowego silnika graficznego, więc możemy być pewni, że na większości sprzętu odpalimy to ze 'wszystkimi wodotryskami' :D

Tylko co nam po tym? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co nam po tym? :?

Nie rozumiem tego marudzenia na temat serii cod i jednoczesnego grania. Dla mnie temat drugiej wojny w grach to juz zamkniety rodzial, rzygam doslownie tym tematem i najblizej uruchomie gre o takiej tematyce za pare lat. A fakt ze seria cod zeszla na psy niczym nfs (pomijajac Shift'a). MW1 byl swietnym odswiezeniem serii, skrypty dobijaly ale gra i tak trzymala iscie filmowy klimat. Natomiast 2 czesc MW to kupa i zapchajrynkowadziura w ktora zagralem 3 misje. Nie wiem jak multi, mowie o sp. Na tej czesci seria cod sie dla mnie zakonczyla. Tak wiec nie wiem po co niektorzy marudza ze to, tamto jak i tak ostatecznie beda grac w najnowsza odslone, tym razem vietnam, chociaz z racji akcji wystepujacej na monitorze w serii cod bardziej odpowiednia nazwa jest "sajgon".

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano niektórzy marudzą i nie grają, bo ich zdaniem nie ma za bardzo w co.

Uwazam ze cod4 i cod6 na;ezy traktowac jako niezly wojenny film. Trzeba tez grac na naprawde dobrym sprzecie zeby miec najwyzsza rozdzielczosc i wszystkie detale. No i jeszcze dobre naglosnienie. Narzekaja glownie ci ktorzy nie maja szans wycisnac z gry wszystkich jej sokow.

To nie temat o tej grze. Ale, złamię regulamin: potrzebny sprzęt to obecnie cienizna, film jest owszem ale takiego propagandowego gniotu nie idzie strawić, skrypty..., idiotyzmy (walenie przez naprawdę grube ściany). Jeżeli dla dzieciaka to 1. strzelanka to oczywiście się zakocha. Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze cod4 i cod6 na;ezy traktowac jako niezly wojenny film. Trzeba tez grac na naprawde dobrym sprzecie zeby miec najwyzsza rozdzielczosc i wszystkie detale. No i jeszcze dobre naglosnienie. Narzekaja glownie ci ktorzy nie maja szans wycisnac z gry wszystkich jej sokow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narzekam na COD6 i wielu też z dobrym sprzętem też narzeka. Z COD7 będzie pewnie podobnie, a jak nie gorzej. Cały czas wypowiadam się głównie z myślą o SP!

 

Myślisz, że mój 8800GT i C2D E8400 jest za cienki na tą grę ? Chłopie przestań się ośmieszać, a raczej przestań prowokować. Bo wygląda mi to na prowokację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...