Skocz do zawartości
ath

Call of Duty: Black Ops (call of duty 7)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale po co zmieniać coś, co jest dobre ? :] Poprawili bolączki z poprzedniej wersji, są dedyki, konsola, nowe mapy, co mieli dodać jeszcze ? Oskryptowaną destrukcję otoczenia rodem z bc2, czy wsparcie dla trackIR z ArmA ? Zobacz na multi moh'a, jednak jak coś jest badziewiem to ludzie to dostrzegą i nie będą grać dla samego grania. Nowy cod jest bardzo dobrze przyjęty przez community w przeciwieństwie do poprzedniej części. Może to nie jest dobry produkt dla "casuala", bo faktycznie silnik do x lat ten sam, dodają tylko "ciach!ły" jak to niektórzy piszą, ale to nie zmienia faktu, że nic nie sprawia mi takiego funu jak cod.

Ciężko przekonać do danej gry fana battlefielda, cs i cod, to są zupełnie różne gameplaye, to tak jakbyś oceniał osobę po wyglądzie itp. a liczy się to coś w środku, w przypadku gier - miód i grywalność a tego nowemu codowi nie można odmówić. Mam nadzieję, że takie tłumaczenie jak dla niepełnosprytnych do kogoś przemówi. :]

 

Żeby nie być gołosłownym staty z dzisiejszego dnia:

 

Dołączona grafika

 

Call of Duty: Black Ops

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm,Ath wyciagnal taki kaliber ze ciezko sie z nim nie zgodzic,az mu musialem plusa dac... eh,masz racje co do paru rzeczy,ja niektore nie jestem w stanie przelknac,dlatego napisalem ze to tylko moje zdanie,i,masz racje,jesli masz z tego fun to czemu nie? Ja w tym tytule nie czuje bluesa,wyglada to hm niewazne nie chce flame rokrecac nie po to tu wlazlem,po prostu kazdy gra w to co go bawi a forum jest po to by wyrazic wlasna opinie(i kdyz jestem tu bardzo dlugo to malo kiedy pisze,jestem typ czytacza;-) ) Howgh :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam blad, can not find time zone. Czy istnieje jakas mozliwosc zeby odpalic gre

1) PL wersje ale ze steam ustawionym interface'em jako english (gra wtedy sama zasysa EN wersje i jest blad)

2) jako EN wersje z steam interface tez jako EN jezyk

 

Edit: ok zainstalowalem jako pl, steam też musi być pl, trudno, co za bzdura. Gra? Testowana na mp pl serwery, tnie jak ch##, fpsowo też kiepsko. Zachowanie myszy też jakieś opóźnione jakby. Kasy na razie nie żałuje bo grę I tak bym kupił z ciekawości, poza tym za mało grałem narazie. PS. Ustawiłem wszystko w cfg z poradnika z modernwar.pl.

Edytowane przez yooguruto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa serwerow

KLIK

 

Oraz jakis tam komentarz

"You don’t pay per month to play the game. You’d only pay if you intend to rent/buy a dedicated server to host your own games… And this idea has been around now for a very long time.

Maybe instead of going nuts over nothing you should actually think and use your brain. I hope that every computer gamer uses their brain."

 

Jak to jest w realu? Potrzebuje po prostu od Was potwierdzenia... W sumie nie dziwie sie...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wystarczy wrzucić np ang folder zone do folderu gry I cod odpali się w steam z tym językiem?

 

Mozliwe, ze to multi wystarcza same zone. Kompletna zmiana wersji na angielska to kilkaset MB. Sam sciagalem te pliki z ktoregos z torrentow podanych na forum steama dotyczacego black opsa. Wieczorem jak wroce do domu to zerke i sprawdze czy same zone tez dzialaja, to ledwo kilka(nascie) MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ath

 

widzę, że moje ulubione cod 2 i 4 są w pierwszej piątce. Pomiędzy nimi black ops. Więc o czyś to świadczy mam nadzieję ;) Chyba się skuszę.

 

 

Czekaj, aż sytuacja się wyklaruje :P. Dopiero co była premiera, ludzie muszą się nagrać.

 

 

Osobiście gierka mnie nie zachwyciła, nawet nie mam zamiaru dokonać zakupu ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa serwerow

KLIK

 

Oraz jakis tam komentarz

"You don’t pay per month to play the game. You’d only pay if you intend to rent/buy a dedicated server to host your own games… And this idea has been around now for a very long time.

Maybe instead of going nuts over nothing you should actually think and use your brain. I hope that every computer gamer uses their brain."

 

Jak to jest w realu? Potrzebuje po prostu od Was potwierdzenia... W sumie nie dziwie sie...

 

Osobiście nie gram w BO, ale sprawa wygląda całkiem jasno. Trzeba płacić za ewentualny wynajem serwera, a samo granie jest (póki co) za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi skoro ta gra jest taka zabugowana, to dlaczego dostaję ona oceny 10/10 czy 9/10? Dla mnie taka recenzja jest do [gluteus maximus], bo ocenę dają za nazwę gry, a nie za zawartość.

 

A kampania jest dłuższa o ~2h niż MoH, czyli rozumiem, że to wystarczy, aby nazwać grę długą? I oczywiście po 7 latach robienia gry praktycznie na tym samym silniku, nie potrafili poświęcić do wyeliminowania skryptów "armii chińczyków i niewidzialnej granicy"? Rozumiem, że kotlety w wydaniu Fify/NBA/NFS czy nawet Nvidii (8->9) są złe, ale kotlet jakim jest kolejny CoD jest genialny?

 

Moim zdaniem CoDowi BO wiele brakuje do Call of Duty I. Fajne efekciarstwo, ale w CoDzie 1 dało się wczuć w tego żołnierza i czuło się tą "ciężką" atmosferę, a tutaj (MW2,BO) kolejny chojrak, który ratuje świat.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Zastanawialiście się kiedyś, co zawdzięczamy narodowi amerykańskiemu? Pomyślmy chwilę... bombę atomową, Big Maca, Chevroleta Camaro, Coca Colę, George'a W. Bush'a oraz oczywiście setki gier traktujących o wojażach dzielnych, szlachetnych i ofiarnych marines. Niechaj ujawni się chociażby jeden prawdziwy entuzjasta shooterów, który nigdy nie wyzwalał europy bądź ratował świata w skórze jankeskiego żołnierza... Próżno szukać takiego przypadku, szczególnie jeśli weżniemy pod uwagę, że obecnie Battlefield: Bad Company i Call of Duty niepodzielnie rządzą tym gatunkiem. Ostatnia z wymienionych wyżej serii rokrocznie wzbogaca się o kolejną odsłonę, która natychmiast wskakuje na listy bestsellerów napełniając kieszenie wydawcy milionami zielonych banknotów z podobizną Benjamina Franklina. Niestety, każda dobra passa kiedyś musi się skończyć, czego najlepszym przykładem jest (subiektywnie) przeciętny sequel Modern Warefare. Moje obawy o jakość Call of Duty: Black Ops były więc uzasadnione. Czy siódma część popularnego cyklu ma szansę dorównać starszemu rodzeństwu? Przyznam szczerze, rozczarowujący Medal of Honor utwierdził mnie w przekonaniu, że należy spodziewać się kaszanki...</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

PEŁNA TREŚĆ ARTYKUŁU NA ŁAMACH PORTALU PUREPC Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na serwerek: 173.199.83.63:3084

 

Connect ip nie funguje, wiec trza znalezc na listy taka nazwe: PPC | XCEL.pl

 

Serwer OK, pingi dobre. Szkoda ze wczoraj padł i juz wiara tak szybko nie chciala na niego wrocic :). Pytalem tez xpektor czy jest jakis TS na ktory moznaby z doskoku wejsc i pogadac z forumowiczami. Co do serwera, probuje od biedy pograc na lagach, ale zauwazylem ze czesto po serwach biegaja ludzie z pingami nawet >400ms. Nie da sie jakos ustawic na serwerze max ping z jakim gracz moze grac? Masakryczna jest gra jak nagle patrze na scoreboard a tam polowa przeciwnego teamu zapie&^%& na lagu skaczac mi po monitorze jak diabli.

 

1) Gral ktos te tryby zombie? Warte to w ogole uwagi?

2) Czy u Was dla 'drawfps 1' FPS < 50 pokazywany jest na czerwono, a komfort plynnej gry konczy sie juz przy FPS nizszym niz 60-65?

3) Czy macie tez tak ze wydajnosc gry potrafi pasc na ryj po zmianie mapy? Poza tym na jednej z map (kiedy 'powiedzmy' na innych mam komfort) gdzie jest taka dluga alejka z samochodami po srodku mapy, a na bokach balkoniki i bary - patrzac na wskroć mam niezle rwanie, niezaleznie od detali i sytuacji na mapie.

 

U mnie praktycznie wydajnosc gry jest zadowalajaca przt rozdz. 1024, no paranoja :) (proc 3.2, 8800GT, ogolnie taka sugestywna ocena, gra chodzi gorzej na nojnowszych driverach niz jakis 3 oczka starszych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namiary na ts podeślę jak tylko będę w domu. Serwer wczoraj padł ponieważ testowaliśmy opcje banowania ( działa bezproblemowo ), jednak w RCON opcji udbanowania nie ustawili. Zresztą ten cały RCON do BO to jakiś śmiech na sali. Jak na płatny serwer, możliwości konfiguracji są zatrważająco małe. Nie da się ustawić praktycznie niczego poza trybami gry jak i mapami. Kilka bajerów dotyczących messegów oraz opcje wyrzucania playerow. Nic poza tym nie ma.

 

Nie można zmieniać liczby graczy, czasu gry, liczby punktów, przydzielić rezerwacji, przerzucać graczy pomiędzy drużynami. Dosłownie nic. Do tego ping na polskim serwerze mam ~160 ms, a na tych które stoją w dojczlandi ok 60 ms. Mam nadzieję że uda się jeszcze zmienić lokalizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb, wszystko ładnie, pięknie, tylko z całej recenzji nie wiem skąd tam się wzięło 80/100... Za tak spartaczoną produkcje, dosłownie "spalonego klopsa", nie dąłbym oceny większej niż moh'owi.

Jak dla mnie jest to najgorsza odsłona cod'a, single player jak w mw2, kinowość/filmowość gry psuje to co było w codzie najlepsze. Większość podstawowych mapek multi to kicha, można się zakampić i tylko obstawiać 1 punkt. O wielu innych wadach jest ładnie opisane w recenzji, więc skąd taka wysoka ocena? Kolejny fanboy cod'ów&acitivision?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wiesz dlaczego CoD: BO dostało taką, myślę wystarczająco uzasadnioną ocenę, to jednak nie przeczytałeś całej recenzji wystarczająco dokładnie. I nie ma to nic wspólnego z fanboyostwem (?) czy łapówkarstwem (?) jak niektórzy czarodzieje tutaj spekulują :) W ogóle nie wiem, jak można być fanboyem danej gry czy studia - to chyba wykracza poza moje kompetencje :razz:

 

Gra zwyczajnie ma swoje mocne i słabe strony, natomiast w porównaniu do MW2 albo MoH jest moim skromnym zdaniem znacznie ciekawsza, stąd właśnie 80/100. Nazwijmy to umownie, Hollywoodzki rozmach, wcale nie przeszkadza w grze i skoro w pierwszym MW nie psuł frajdy, to BO też raczej nie szkodzi. Co tak bardzo przeszkadza Ci w BO? :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby nie patrzeć to spalony kotlet MW2.

 

Czyli uważasz, że Bioshock 2 (80/100) jest tak samo słabą grą jak CoD BO? A nawet gorszą patrząc na upływ czasu, kiedy B2 wyszedł.

 

Albo lepiej, uważasz że nowy CoD lepszy jest od MW2 (75/100)? W czym? Przecież oprócz starych grzechów, gra posiada swoje nowe... a nowości tu są tak wielkie, że szkoda o nich wspominać. Oczywiście rozumiem, że to subiektywna ocena :) i daleko jestem o posądzanie o przekupstwo etc :D

 

Wg mnie jeżeli MW2 dostało 80/100, to BO w obecnej/sklepowej postaci maksymalnie powinien dostać 80/100. Maksymalnie, czyli jeżeli poprawiają błędy MW2 i nie dają dużo baboli od siebie. Niestety BO posiada te same mankamenty co MW2, co od razu dyskwalifikuje grę do oceny 80/100, a do tego dodaje od siebie nowe, ogromne bugi. Dla mnie ta gra jest średnia, jakość takiego Singarurity (?) z lepszym marketingiem i marką.

 

Oczywiście każdy ma swój sposób oceniania, dla mnie >=80 to gra bardzo dobra. Niestety recenzenci i gracze się zagubili i twierdzą, że gry między 65 a 80 to ciach!a. Dla mnie BO nie jest grą bardzo dobrą. Mogłaby być taką, gdyby wyszła 2 lata temu (jak MW1/2), a tak jest grą po prostu dobrą, nie przebijającą się ponad przeciętność, mocne 70/100 ode mnie :D Oceny niestety są zwyżane, bo gra ta nazywa się Call of Duty. Gdyby nazywała się Mortyr4, to gra wśród recenzentów światowych zbierałaby oceny 5/10, a nie 9/10 czy nawet 10/10.

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że Bioshock 2 (80/100) jest tak samo słabą grą jak CoD BO? A nawet gorszą patrząc na upływ czasu, kiedy B2 wyszedł.

 

Bioshock 2 to IMO podobna kategoria co CoD: BO – obie gry nie wniosły wiele nowego (lub w przypadku B2 odczułem wręcz regres).

 

Albo lepiej, uważasz że nowy CoD lepszy jest od MW2 (75/100)? W czym? Przecież oprócz starych grzechów, gra posiada swoje nowe... a nowości tu są tak wielkie, że szkoda o nich wspominać. Oczywiście rozumiem, że to subiektywna ocena :) i daleko jestem o posądzanie o przekupstwo etc :D

 

W BO grało mi się znacznie przyjemniej niż MW2, które swoją chaotycznością oraz żenująco słabą fabułą mocno mnie zawiodło. BO wprawdzie niewiele wnosi do gatunku, ale już w obrębie samej serii dodaje kilka małych ciekawostek. Zresztą, nie o innowacje tutaj chodzi, ale ogólny odbiór :>

 

Oczywiście każdy ma swój sposób oceniania, dla mnie >=80 to gra bardzo dobra. Niestety recenzenci i gracze się zagubili i twierdzą, że gry między 65 a 80 to <span style='color: red;'>[ciach!]</span>a. Dla mnie BO nie jest grą bardzo dobrą. Mogłaby być taką, gdyby wyszła 2 lata temu (jak MW1/2), a tak jest grą po prostu dobrą, nie przebijającą się ponad przeciętność, mocne 70/100 ode mnie :D Oceny niestety są zwyżane, bo gra ta nazywa się Call of Duty. Gdyby nazywała się Mortyr4, to gra wśród recenzentów światowych zbierałaby oceny 5/10, a nie 9/10 czy nawet 10/10.

 

Mnie tam marka CoD jakoś specjalnie nie jara, więc nie wpisuję się w nurt jej wielbicieli. Natomiast przyznawanie oceny 10/10 i 95/100 dla BO to lekka pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) I nie ma to nic wspólnego z fanboyostwem (?) czy łapówkarstwem (?) jak niektórzy czarodzieje tutaj spekulują :) W ogóle nie wiem, jak można być fanboyem danej gry czy studia - to chyba wykracza poza moje kompetencje  :razz: (...)

To jak inaczej wytlumaczyc tak wysokie oceny zaraz po premierze gry, kiedy multi praktycznie nie bylo? Samego singla tak wysoko ocenili, ktory wielu osobom przypomina zjaranego kotleta? Nie mow mi, ze to ja jestem czarodziejem   :blink:

 

Destructoid

Nov 10, 2010

60

While you can tell that there is a very well built, solid multiplayer experience at its core, the game is almost impossible to enjoy due to intense lag, server connection errors, and matchmaking issues. These aren't just annoying bugs -- these are issues that render the game damn near unplayable.

Jak dla mnie to jest rzetelna ocena tej gry. W takiej formie zwyczajnie nie zasluguje na wiecej. Nie kupilismy alfy, tylko "finalna" wersje. 

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa!!! Kolejny krzaczek z big oops! Kanciaty but!

http://www.ngohq.com/attachments/screenshots/3134d1289931771-call-of-duty-black-ops-screenshots-call-of-duty-black-ops-screenshot-3.jpg

 

Ciekawe kiedy wprowadzą je do sprzedaży i w jakiej będą cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioshock 2 to IMO podobna kategoria co CoD: BO – obie gry nie wniosły wiele nowego (lub w przypadku B2 odczułem wręcz regres).

 

Twoje zdanie :) ja uważam, że w BO jest większy regres niż w B2 w stosunku do swoich poprzedników. Nie mówię, że to zła gra jest, tylko wg mnie ta gra nie powinna stać się hitem - a stała się hitem, bo marka robi swoje. I tu wcale nie chodzi o recenzje i o oceny 10/10, bo przyznajmy szczerze, duża część dzieci nie czyta recenzji, tylko patrzą na tytuł.

 

W BO grało mi się znacznie przyjemniej niż MW2, które swoją chaotycznością oraz żenująco słabą fabułą mocno mnie zawiodło. BO wprawdzie niewiele wnosi do gatunku, ale już w obrębie samej serii dodaje kilka małych ciekawostek. Zresztą, nie o innowacje tutaj chodzi, ale ogólny odbiór :>

 

Ale czy nie miałeś wrażenia, że to mógłby być dodatek? (pierwsze CoDy i MoHy takie dodatki miały) Czy te "kilka małych ciekawostek" zasługuje na stawianie gry ponad przeciętność? Zwłaszcza, że 90% zawartości już widzieliśmy w poprzednich dwóch częściach? Rozumiem, każdy odbiera grę na swój sposób, ale mimo wszystko PurePC jest serwisem opiniotwórczym, więc... powiem tak, recenzja jest dobra (jak zawsze), z oceną się nie zgadzam, co mi akurat nie przeszkadza, ale przydałoby się w podsumowaniu zrobić tabelkę - zestawienie, co było lepsze TWOIM zdaniem oczywiście (bo to Twoje recenzje są) w MW2 a co w BO. Wtedy tacy malkontenci jak ja powinni dać Ci spokój :D

 

Mnie tam marka CoD jakoś specjalnie nie jara, więc nie wpisuję się w nurt jej wielbicieli. Natomiast przyznawanie oceny 10/10 i 95/100 dla BO to lekka pomyłka.

 

Nie jestem ani fanem ani antyfanem CoDów, po prostu nie uważam tej gry za bardzo dobrą. Natomiast uważam, że bardzo wiele gier wychodzi lepszych od BO, ale nie sprzedają się tak dobrze, bo nie stoi za nimi znana marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...