Skocz do zawartości
kaczy1217

Radeon 4890 Czy Zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

config

E7400 Wolfdale 2,8 GHz

Gainward GTS 250 512 MB DDR3

MSI P35 Neo-F

2 x 1 GB GoodRam DDR 2 800MHz

Samsung SATA II 160GB

Zasilacz Chieftec 400W

 

Czytałem w pewnym teście dokładnie tu: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/G...trona/5046.html

 

Że cała platforma podczas obciążenia przy teście Radka 4890 pobierała maksymalnie ~270W,(konfiguracja podobna z lekko podkręconym CPU serii E8xxx).

 

W innym teście: http://twojepc.pl/artykuly.php?id=testy_as...90&strona=6

Pobór wyniósł ~300W I tu pytanie:

czy rozsądnym by było wymienić moją kartę na właśnie tego radeona przy zachowaniu tego zasilacza?

 

Mam zamiar wymienić kartę ale nie chciałbym później problemów z zasilaczem. Gdy liczlem moc na kalkulatorze mocy: http://extreme.outervision.com/PSUEngine

to maksymalnie wychodzilo mi ~330W. Co Wy na to?

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale nie podałeś dokładnie modelu tego "szefa"(podejrzewam,że jakiś GPS).Najważniejsza jest linia 12V.Trzeba sprawdzić ile ten zasilacz jest w stanie na nią zapodać.Wtedy dopiero będziemy wiedzieć czy da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale nie podałeś dokładnie modelu tego "szefa"(podejrzewam,że jakiś GPS).Najważniejsza jest linia 12V.Trzeba sprawdzić ile ten zasilacz jest w stanie na nią zapodać.Wtedy dopiero będziemy wiedzieć czy da radę.

Tak GPS łącznie jest 29A na linii 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400W z 4890 to dla mnie troche zbyt blisko granicy wytrzymałości tego zasilacza (żeby 450 chociaż)...pod tym względem to lepiej nowego 5770 choć słabszy ale zasilacz wystarczy.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec GPS 400W = Chieftec GPS 450W.

 

Zasilacz wytrzyma, nawet po OC procesora (które by się przydało do tej karty), choć będzie się grzał i przez to głośno chodził, jako że będzie dość mocno obciążony. Jednak parę miesięcy możesz użytkować taki zestaw, ale zacznij zbierać na nowy zasilacz w tym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GPS 101A 450W ciągnie core 2 duaka e6550 @3.2 ghz i gtx 260 .. Sygna (patrz) i działa ;P

To ja przebije...mój GPS ciągnie i7@4.00GHz na codzień,też z gtx260 :lol: ..benchy można robić nawet przy i7@4.5GHz(1.44V). Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że sprzęt powinien dać radę. Co do Radka, mam go w wersji Sapphire Vapor-X i to bardzo zacna karioszka;).

W 1920x1080 pomykam na każdej posiadanej grze w maks detalach.

Edytowane przez Tecumseh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GPS 101A 450W ciągnie core 2 duaka e6550 @3.2 ghz i gtx 260 .. Sygna (patrz) i działa ;P

To ja przebije...mój GPS ciągnie i7@4.00GHz na codzień,też z gtx260 :lol: ..benchy można robić nawet przy i7@4.5GHz(1.44V).

Jakiż odzew... To tylko potwierdzenie moich słów :wink: .

 

Cofam słowa o przegrzewaniu i wymianie :wink: . Ale dodam, że po paru latach użytkowania część zasilaczy z tej serii miewa problemy ze stabilnością napięć, więc warto od czasu do czasu je zmierzyć.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do wątku tak nieskromnie ;)

 

Czy HD4890 zostanie "udźwignięty" przez BeQuiet L7 430W? Zasilacz ten posiada natężenie 18A na każdą z dwóch linii 12V. Łączna obciążalność tych linii to 360W.

Jak już pisał użytkownik kaczy, kalkulator wskazuje wystarczająco niski pobór energii, by w/w BeQuiet to udźwignął.

Czy z niereferencyjnymi kartami pobór prądu rośnie znacząco?

 

P.S.

Aktualny spis moich podzespołów w sygnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z niereferencyjnymi kartami pobór prądu rośnie znacząco?

A co ma jedno do drugiego? Zależy jaka jest ogólnie konstrukcja karty. W każdym razie nie sa to różnice na miarę zmiany zasilacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...