Skocz do zawartości
DEVILEK

Devilka Kibel W Cm 690

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jakos sie stalo, ze znowu wrocilem do wc. Glownie z powodu cpu, ktory pomimo tego, ze kreci sie jak nalezy, to wymagania co do chlodzenia ma nie male ; 50C idle na Hyper 212 + push-pull.

 

Zalozeniem nie byla cisza, bo to mnie nie interesuje, ma byc wydajnie i tanio, wyglad to chyba ostatnia sprawa na jaka zwracam uwage.

 

Bylo tak :

 

BW GT @ CPU

BW 122 @ 2 x Antec TriCool 120

Maximus Extreme @ Asus Fusion

BW Silent

 

Dołączona grafika

 

Jest :

 

Apooge GT Bowed

BW 122 @ 2 x Antec TriCool + 2 x Scythe

Maximus Extreme @ Asus Fusion

HD 4870 @ X2L rev 1 ( ten przezyl juz X850XT, 8800GTX, Ultra ... )

BW Silent

 

Na poczatek poszedl radoslaw i jego chlodzenie, z racji, ze nie mialem koncepcji, czym schlodzic sekcje zasilania + ram, a same radiatorki mi sie nie widzialy, to zostalo tak :

 

Dołączona grafika

 

Potem to juz polecialo z gorki ;]

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tempy nie spadly nie wiadomo ile ;) Ale po dolozeniu jeszcze grafy do ukladu i tak sa nizsze minimalnie niz wczesniej.

 

Antec 900 stoi i sie kurzy :D Moze za jakis czas to wloze go niego.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie nie wala luzem :D Wsio jest polaczone i gotowe do wsadzenia do budy, ale ... Tak jakos mi lepiej z tym, no i cos mi sie zdaje, ze w A 900 moze byc bieda z jedna chlodnica, a druga chocby 1 x 120 dla samej grafy to mozna wsadzic tylko pod wentyl 200mm, inne rozwiazanie to chlodnica za buda, ale tego chce uniknac.

 

Inna sprawa to, ze na dniach moze zawitac RE i trzeba bedzie znowu wsio rozmontowac do benchy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, RE :)

 

Ja już nie mogłem wytrzymać z ciągłym walaniem się węży, i po 3 czy nawet 4 latach męki przerzuciłem się na AC ;]

No RE jak zawita, to moze cos z tego cpu bedzie ;)

 

U mnie weze sie nawet nie walaja ( wedlug mnie ), cicho nie jest jakos specjalnie, ale jest znacznie ciszej niz tylko na ac, no i lepsze tempy sa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia sens zostawiania resztek chłodzenia powietrznego grafiki, przecież, teraz ten piękny ogniście czerwony wentnylator młóci powietrze bez żadnego efektu dla chłodzenia płytki stykającej się z zasilaniem i ramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia sens zostawiania resztek chłodzenia powietrznego grafiki, przecież, teraz ten piękny ogniście czerwony wentnylator młóci powietrze bez żadnego efektu dla chłodzenia płytki stykającej się z zasilaniem i ramem.

Gdyby nie ten wentyl, to temp sekcji zasilania bylaby znacznie wieksza niz jest obecnie. Sposob dawno sprawdzony przez wielu uzytkownikow, ktorzy zakladali tylko i wylacznie blok na sam rdzen 4870. Moglem zostawic sama plyte z chlodzenia, ale musialbym znowu dostawic jakis wentyl, ktory by na to dmuchal.

 

No i on nie halasuje, chodzi sobie na 25-30% mozliwosci i nie slychac go w ogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale cosik pozmienialem, mam nadzieje, ze na lepsze.

 

Powoli zaczal denerwowac mnie ten burdel na biurku, wiec rozgladalem sie za buda, ktora mi spasuje glownie pod katem wsadzenia wszystkiego w srodek bez ciecia, giecia itp. Na poczatek miala byc zwykla prosta NZXT Gamma, ale po blizszych ogledzinach okazala sie za mala, nastepnie w oko wpadla mi Silverstone Raven 2, taka inna niz wszystkie, a i miejsca duzo. A zakonczylo sie na CM 690 Pure ; wygladala, ze ma wszystko co chce, bez zabaw.

 

Po ostatnich przygodach na 775, zmienilem tez glowne klocki na 1156 ; to co w podpisie. Wlasiciwie wszystko jest to samo, z tym ze powrocilem do starego bloku Black Water XT i wylecial jeden radek z cf. Ten, ktory pozostal mial byc zwodowany, ale uklad blok na sam rdzen + radiatorki nie pasowal i powrocilem do referenta ( jest cichszy niz org. wentyle cm :huh: )

 

Porcja fotek z montazu :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wszystko bylo na dobrej drodze, do ukonczenia tego w jeden dzien, ale jak sie okazalo maskownica na dachu nie byla w stanie sie zakmnac bez kombinowania. Trzeba bylo lekko odgiac siatke w gore.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zadowolony jestem, tempy w idle to srednio 41-42C na jajko, load jakies kolo 80C, a Xigmatek x 2 na BW 122 puszczone na polowe mocy.

 

W planie napewno zmiana org wentyli CM, na Scythe, bo akurat mam dwa takie pod reka, no i cos z tym radkiem moze zrobie.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i schludnie, ale nie warto było już kupić cm 690 II Advanced ?

Sam się do niej przymierzam i Chaos chyba też ;)

No chyba że cena budki była okazyjna...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wierze, devilek ma poskładany komputer, w obudowie, a do tego w miare schludne wc :D

A widzisz, na kazdego czas przychodzi :wink:

 

Wszystko fajnie i schludnie, ale nie warto było już kupić cm 690 II Advanced ?

Sam się do niej przymierzam i Chaos chyba też ;)

No chyba że cena budki była okazyjna...

Jakos "nowosci" w wersji Adv do mnie nie przemawialy. Dwoch chlodnic w typie BW 122 nie bede miec, a w razie checi na jeszcze jedna, to 1 x 120 spokojnie zmieszcze :wink:

 

edit : Tom : cos w tym moze jest.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu post pod postem, ale znowu takze zmiany. Buda ta sama, ale troche pokiereszowana :)

 

Zmiany :

 

BW 122 na Black Ice GT 360 ( ciac trzeba bylo, a to nie moja mocna strona )

FC Acetal od EK na HD 4870

Kosmetyka w stylu OCZ na ram

Zmiana mobo ; wymuszona, poniewaz cudowny Asus P7P55D Dlx po trzech tygodniach uzywania postanowil spalic sobie socket, razem z cpu ( socket firmy Fox ). Aktualnie zasiadla Ewka 655, z pelnym gniazdem firmy Lotes i juz jakos bardziej pewny jestem.

 

Na koniec takie tam dwie fotki, wersji beta, gamma, alpa :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I na zakonczenie i5 750 przypalony przez cudownego P7P55D Dlx

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż się łza w oku kręci jak na Twój wucet patrzę :-P

zawiedziony tylko jestem ze ewke u konkurencji brałeś :wink:

ja zamianę zrobiłem dokładnie w drugą stronę: ewka na asusa...zobaczymy czy nie pożałuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż się łza w oku kręci jak na Twój wucet patrzę :-P

zawiedziony tylko jestem ze ewke u konkurencji brałeś :wink:

ja zamianę zrobiłem dokładnie w drugą stronę: ewka na asusa...zobaczymy czy nie pożałuję...

Hehe, no troche tam jest od Ciebie ;) Ewka to bylo takie hmm ; musi byc na juz, bo asusa oddalem. Ja narazie nie zaluje, ale z asusa na poczatku tez bylem zadowolony.

 

A wracajac do tematu : ulozyc kable, zrobic do konca siatke na gorze :rolleyes: albo calkiem ja wywalic i dac top na wentyle + jakas obudowa home made na okolo wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu Evga to już miał ze 3 płyty co najmniej ;)

 

Niech pomysle hmm no bedzie tyle jak nie wiecej ;)

 

E655 sprawowala sie swietnie, zero zwisow, ram ladnie sie krecil na niej, bclk 225 bez wiekszego kombinowania, ogolnie co nie ustawisz to dziala.

 

A teraz wyglada to tak : gb @ am3 + mugen push-pull do testow, na codzien pasywnie i rozne gpu @ air.

 

Za duzo zmian czesci i czestotliwosc rozbierania wc dochodzila do 3 razy na tydzien, a na tyle czasu nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...