Skocz do zawartości
panzar

Phenom II X6 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Thuban | Zosma

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie: Jakbym chcial w przyszlosci uzywac x6 to czy K10STAT ogarnie 6 jajek? Ile czasu procek powinien byc obciazony, zeby mozna bylo powiedziec, ze wszystkie rdzenie sa sprawne? Wystarczy "Stability Test" z AIDY?

 

Nie ogarniesz tego zbijania napiec, bo sie raczej nie da, jakby sie udalo to przestanie dzialac po unlocku. Bubel? Moze chipsety 9xx sobie z tym radza? Nie wiem. Nie ma na co czekac z unlockiem, temperatury i pobor pradu rosna nieznacznie. Ostroznie z kreceniem, powyzej 1,4V procesor bardzo mocno sie grzeje i staje sie prawdziwa elektrownia, ale moze uda sie na 1,35V lub ponizej dojsc do slusznych czestotliwosci (mi sie nie udalo). Krec HTT na 240 mhz, napiecia w przyblizeniu dla poszczegolnych stanow (bez oc htt) to 0.875v, 1.05V, 1.2V, 1.35V i na tym napieciu powinno sie troche udac podkrecic. P3 po unlocku absolutnie nie uda sie zbic - bezpieczniej na poczatek dodac po .075V dla p3-p1, jak krecisz szyna mozesz zbic mnozniki nizszych stanow albo je podkrecic (uwaga na niepiecia). Oczywiscie podaje to tylko orientacyjnie jako punkt odniesienia. Mozesz ustawic turbo w k10stat, aby dzialalo na 4 rdzeniach, mozesz wiec pozostac przy niskich napieciach dla pracy na 6 rdzeniach a turbo ustawic chocby na 4 ghz przy podbitym napieciu (pod gry), nie dziala to jednak idealnie, k10stat ustaw na ganged - inaczej wydajnosc troszeczke spada. Po zbiciu napiec platforma na am3 z zosma pobiera troszeczke mniej energii w idle niz nawet i5. W load po OC robi sie naprawde zle jesli podbijesz napiecia. Zazwyczaj jak sie juz procesor odblokuje i nie wysypuje w kilka godzin stress testu to dziala jako unlock, nie ma potrzeby bardzo dokladnie go sprawdzac wlasnie pod tym katem. Procesor moze sie zle podkrecac, szczegolnie po unlocku. Nie kazdy unlock podkreca sie tak dobrze jak thuban.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz. Czy ustawienia UP i DOWN w programie K10STAT w ms dotycza czasu po jakim maja zmieniac sie P-stany. Czy nie ma przeciwskazan, zeby na wlaczenie wyzszego stanu (tzn. podbicie taktowania i napiecia) ustawic bardzo mala wartosc tzn. 100 ms? Standardowe 2000 ms dla przelaczenia w nizszy stan nie jest to zbyt duza wartosc? Jak macie ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe 2000 ms dla przelaczenia w nizszy stan nie jest to zbyt duza wartosc? Jak macie ustawione?

 

Jest duza, mozesz zbic do 500-1000 ms. To raczej nie jest full custom, ustawienie 100 ms juz moim zdaniem nie przyspiesza przelaczania pomiedzy stanami. % obciazenia dla up/down mozesz ustawic bardziej lub mniej agresywnie zgodnie ze swoimi preferencjami, co przynosi pozadane efekty. Jesli przesadzisz spotkac sie mozesz z lagami podczas normalnej pracy. Jak chcesz niskiego poboru w calkowitym idle, bo np. komputer dziala 24/7 to walcz o najnizsze mozliwe napiecie w p3, samo zbicie taktowan np. do 400 mhz nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem sobie 100 ms UP i 1000 ms DOWN. Skrecilem tez na 4 rdzeniach procka na 3600 MHz (podbilem szyna na 240 MHz), ale RAM nie wyrabial. Ustawilem go recznie na 800 Mhz. Nie bedzie tak, ze RAM na takich ustawieniach bedzie waskim gardlem dla procka? Moze z timingami pokombinowac? Podobno procki AMD wola mniejsze timingi niz wyzsze takty. Jak macie u siebie?

 

Jeszcze jedna sprawa: CPU-Z pokazuje mi po odblokowaniu rdzeni TDP 161W. Czy to prawdziwe wskazania? Jesli tak to sporo wieksze niz normalny X6. Moze to bylo powodem zablokowania 2 rdzeni przy produkcji? Z drugiej strony oryginalna Zosma ma wg CPU-Z 107W. Nie wiem czy ufac temu programowi. Chyba kupie watomierz...

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

 

Kupiłem 960T, więc text przed edycją nieważny.

Wyżej pojawiło się pytanie, ale nie wychwyciłem odpowiedzi, czy K10stat obsługuje 6 rdzeni. Jutro pewnie przyjdzie procek, i chciałby uzywać nadal k10stat, lub ewentualnie jakiś dobry zamiennik co obsługuje 6 jajek. Dam też znać jak z unlockiem, bo może wcale zamiennik na 6 rdzeni nie będzie potrzebny... :unsure:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie k10stat obsluguje 6 rdzeni. Nie wiem jak to dokladnie sprawdzic, ale jak najade kursorem na ikone programu na pasku to wyswietla sie 6 jajek i na kazdym z nich 800 Mhz. Poza tym w zakladce INFO tez sa wyswietlane parametry 6 rdzeni.

 

W ustawieniach P-state nie widac tych 6 rdzeni, ale wg mnie jak usatwi sie na 4 rdzenie to program stosuje to do 6.

 

Mam wersje 1.5.4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam dokładnie tak samo jak to opisujesz. Niestety działam na 5 rdzeniach, bo szósty coś nie chce współpracować. Czy mu ustawie 3000mhz @ 1,275v czy 800mhz przy tym samym napięciu to za każdym razem prime wskazuje error na tym rdzeniu zaraz po uruchomieniu :/ Piąty niby działa, ale chyba wymaga minimalnie wyższego napięcia od nominalnych 4, bo prime wywala (program przestał działać) po jakimś czasie. Standard dla mojej sztuki to wspomniane 1,275v. Na X4 uzyskałem wstępnie 4ghz na 1,4v, ale 4 rdzenie mnie nie zadowalają, gdy pod kopułą siedzi potencjalnie sprawne piąte jajo...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojemu robilem okolo 3-4 godzinne testy pod 100% obciazeniem w programie AMD Overdrive oraz AIDA 64 i wydaje sie, ze dodatkowe 2 rdzenie daja rade. Narazie jade na X6 na standardowych taktach. Powiedz mi DejwiT11 jakie masz temp w idle i stresie na tym procku? Pytam z ciekawosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tempy to jest szeroki temat wbrew pozorom. Ja używam K10stat, bo w q'n'q w idle napięcie nie spada. A ustawienia w k10stat są indywidualne. Wiec powiedz na jakich taktach/napięciach mam sprawdzić i w jakim teście.

 

Również chciałem zapytać która czujka jest ważniejsza, ogólna procka podawana z czujnika płyty, czy temperatura wewnętrzna rdzeni? Bo myślałem, że ta z rdzeni, lecz u mnie (bez unlocku rzecz jasna) coś dziwnie chłodny jest procek jeśli patrzyć na rdzenie...

 

EDIT:

 

Poczytałem trochę na necie, również w tym wątku, i zauważyłem, że Thubany (w tym obcięte czyli Zosmy) lepiej od Denebów prowadzą pamięci i NB. O ile z pamięciami faktycznie odczułem przyjemne OC, o tyle z NB nie bardzo. Czy może mi ktoś powiedzieć, czy tutaj może być ogranicznikiem płyta główna czy chipset? ogólnie mam tak samo jak na denebie, czyli nie mogę wyjść poza 2600mhz stabilnie, a ponoć dla Thubana 3ghz na mostku nie jest problemem :blink: Nie mówię, że bym chciał już te 3000, ale 2600 - 2800 by mnie jarało.

No i nie mam pojęcia jak ustawić HT Link, w Denebie było domyślnie 2000, tutaj jest 1600. Nie wiem czy to się opłaca podkręcać i do ilu.

 

Pomóżcie trochę z OC, bo na Thubanie się troche gubie jak nigdy :unsure: głównie z tym NB...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja tez mam bardzo chlodny proc jak na 6 jajek. W idle mam srednio 28-30 st - zalezy jaka temp otoczenia. W stresie (np. po testach stabilnosci nie wiecej jak 46-47 st. (dosc cieplo w pokoju). Jak dla mnie bomba. Z drugiej strony Fortis jest tez niezlym chlodzeniem, takze nie ma co sie dziwic. Najlepsze jest to, ze wentyl w idle kreci sie nie wiecej jak 600-700 rpm.

 

Jesli chodzi o OC to nie pomoge. Probowalem podbic szyne procka, ale u mnie pamieci nie wyrabiaja takze pozostaje mnoznik. Jak kreci sie FSB to NB tez idzie w gore czy tylko pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszystko idzie w górę wraz z HTT. Ale nie o to chodzi, bo można mnożnikami wszystko inne obniżyć jeśli chcesz tylko procka podkręcić, z drugiej strony jeśli tylko procka to można mnożnikiem go potraktować.

Ja własnie chcę OC wszystkiego zrobić, no i można powiedzieć, że prawie udało mi się, ale największy problem mam z NB, bo nie mogę wyjść powyżej 2600mhz i na razie mam coś takiego:

 

post-164893-0-38320000-1326713114_thumb.jpg

 

Procka więcej nie chcę kręcić, jednak NB chciałbym o +1 mnożnik w górę czyli ~2700. Ewentualnie mogę obniżyć HTT by te 2600 - 2650 tylko się udało. Da radę to uzyskać? W jaki sposób? Może odpowiednie napięcie (jakie?). Także nie wiem, czy HT Link tak wysoki nie powoduje jakichś zgrzytów :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem Phenoma 960T mam go na mobo Asus M5A99X Evo, włączam w biosie poprzez core unlocker dodatkowe dwa rdzenie, zapisuje wchodzę znowu w bios pokazuje, że jest sześć rdzeni jednak procesor wykrywa jako unknown cpu. Podczas włączania systemu komputer się zawiesza, to oznacza, że coś robię źle czy, że rdzenie się do niczego nie nadają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz najnowszy BIOS wgrany, a jeśli tak, to rdzenie mogą być niezdatne do użytku, choć może winny być tylko jeden.

 

E: Może jeszcze warto podnieść trochę napięcie dla CPU?

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z automatu ustawia mi na 1,4 więc to rdzenie uwalone?

 

Ok zrobiłem tak, dałem wszystko na auto odblokowałem wszystkie rdzenie włożyłem Ubuntu i odpalił się bez problemu. W systemie pokazuje, że sześć rdzeni jest aktywnych. Postanowiłem postawić na nowo system Siódemka X64, system kopiuje wszystkie pliki i zawiesza się przy włączaniu instalatora :/ ktoś potrafi mi pomóc? Dodam, że wcześniej odblokowałem wszystkie jajka i wyłączyłem pięć z nich, jednak Siódemka dalej nie wstawała mimo tego, że był tylko jeden rdzeń aktywny.

Edytowane przez brolly666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Phenom x6 1090T + Chlodzenie Scythe Katana 3

1.325v 3,8ghz (mnoznikiem), CPU/NB 2400Mhz@1,3v (zalecane przez AMD)

 

Temperatury w stresie wyswietlane przez OCCT, oraz HWMONITOR to

51 Core, 58 Cpu

 

Na ktora temp patrzec, ktora nie powinna przekraczac 62st ?

Wnioskuje ze Katana nie daje juz rady? Obroty na max 2500rpm (wkrotce wymiana na cnps10x Performa)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z Katana3+stg1 na Contac29+pasta z zestawu

Temperatury spadly odpowiednio:

idle- cpu socket o 2st, core o 5st

stress - cpu socket o 10st, core o 15st

Tepmperatura pokojowa 25st.

x6 1090@ 3.8ghz vcore bios 1.312500v , cpu/nb 2000mhz 0.975000v

 

Contac29 ma DHT, katana3 blaszke alu pomiedzy hp a prockiem

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jutro odbieram X6 1045t. Płyta to M5A88-V, a pamięci to corsair vengence blue 2x4 1600 czyli dość wysokie. Myślę czym zastąpić stockowy cooler, ale miejsca będzie dość mało. Możecie coś polecić?

 

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nurtuje nastepujaca kwestia - trzymam przed soba X6 1100T, ktorego numer P/N konczy sie literami DGR sugerujac wersje OEM, tymczasem w drugiej rece trzymam pudelko od tego procesora, na etykiecie ktorego znajduje sie S/N zgodny z numerem seryjnym na procesorze. O co tu chodzi? Czyzby z braku laku AMD pakowal do pudelek nadliczbowe OEM-y? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...