Skocz do zawartości
panzar

Phenom II X6 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Thuban | Zosma

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm fajnie że AMD stara się zwiększyć wydajność architektury a nie tylko wydać sześciordzeniowca, i ciekawe czy jednak zmienią zdanie i zrobią jakieś phenomy II w 32nm, np właśnie na Zosmie. Ale wolałbym żeby jednak szybciej pracowali nad Bulldozerem bo z ta architektura im ciężko nawiązać walke z intelem w laptopach, swoją drogą ciekawe jak się będą zwały proce na bulldozerze ;p Phenom III?;p To temat na 2011 a tymczasem licze na poprawe wydajnośći w stosunku do deneba nie tylko ze względu na więcej rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD stara się nie wypaść z gry - oby nie dali się zbytnio zdystansować Intelowi. A co do 32 nm w Phenom II, to ja bym na to nie liczył - a wie ktoś co za super zmiany ma mieć ten cały buldożer w stosunku do obecnych Phenom II ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A premiera Bulldozera się oddala i oddala... Miał być koniec 2010, a pewnie skończy się, że będą na wiosnę 2011. W sumie dopiero ta architektura wydaje mi się krokiem na przód. 32nm i technologie podobne do tych z obecnego i7 (oby udoskonalone).

 

Turban i Zośka to chyba taki przedsmak bardziej, całkiem niezła zakąska. Przyznam szczerzę, że jestem trochę zaskoczony doniesieniami prasowymi. Myślałem, że to będzie kolejny suchar, odcinanie kuponików od Deneba, a tu proszę - HT 3.1, obcięcie kontrolera RAM z DDR2 = przyrost wydajności i w sumie najciekawsze rozwiązanie, ale równie dobrze może okazać się największą klapą - coś a'la Turbo Boost w lepszym wydaniu.

Edytowane przez Vampyre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest soft na te 6 rdzeni? Kolejne pytanie - gdzie jest soft na 4 rdzenie?

 

Niestety smutne jest to, że AMD nie ma tyle kasy, żeby przekonać programistów, żeby pisali odpowiednio pod te proce, bo cokolwiek im zapłaci, następnego dnia przyjdzie Intel i ich przepłaci, żeby jednak nie pisali :((. Jesteśmy już chyba ładnie 5 lat od pierwszych dwurdzeniowców, a w dalszym ciągu wiele gier/programów nie potrafi w pełni wykorzystać nawet 2. O czym więc rozmawiamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę takie odgrzewane kotlety. Wolałbym nowe proce w nowym procesie technologicznym, bo obecne 4 rdzenie to pobór prądu rzędu 100-125W dlatego też siedzę cały czas na dwóch :P Poza tym przydałaby się obsługa szybszych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że z czterech rdzeni jest sporo pożytku, szczególnie że każdy uruchomiony w systemie soft może dostać przydział jednego rdzenia i nie obciąża pozostałych. A i aplikacji i gier lubiących wiele rdzeni nie jest znowu tak mało ;-) Puki co jednak lepiej zainstalować w kompie szybki dysk, bo -przynajmniej u mnie - to on jest wąskim gardłem m.in. podczas startu systemu. Więc 6 rdzeni już nie kupie, 4 starczają mi w zupełności.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej ciekawi porównanie jednego rdzenia Phenom II X4 i X6, podobno te w X6 beda szybsze same z siebie MHz w MHz.

 

PS: Ciekawe czemu nie zrobili wersji 3.2 GHz 140W TDP

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej ciekawi porównanie jednego rdzenia Phenom II X4 i X6, podobno te w X6 beda szybsze same z siebie MHz w MHz.

 

PS: Ciekawe czemu nie zrobili wersji 3.2 GHz 140W TDP

 

Różnica w wydajności pewnie będzie na tyle mała że w normalnym użytkowaniu, w którym nie wykorzystasz potencjału 6 rdzeni, albo jej nie odczujesz albo ledwo co.

 

A co do szybszej wersji to może pojawi się z czasem, tak jak było z modelem 955 i 965.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kolejny proc to 1090t BE.

 

a tutaj mam zajefajne info.

ceny nowych Phenomów X6. TechConnect Magazine - AMD Phenom II X6 1090T & 1055T prices exposed?

1055t za 199$ najszybszy 1090t o zegarze 3.2 GHz 295. !!!

 

btw na główną z tym :D

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja coś czuje że to "6 rdzeni" to będzie jedna wielka klapa, i AMD znowu zawiedzie. dlaczego ? Jak to zrobił intel, wypuścił i7 6 rdzeniowego, ale już w 32nm, co zrównoważyło wydzielanie ciepła oraz mniejsze TDP. AMD jak widać nie ma zamiaru przejść na niższy proces technologiczny, i nowe phenomy będę się o połowę mocniej grzały, i potrzebowały więcej prądu... dobrze by było jakby już zrezygnowali z AM2/AM2+, bo to już przestaje być śmieszne ;P

tak na marginesie... dla mnie robienie dla desktopów 6 rdzeniowych procków jak na dzisiejszą chwile to jest czysta głupota... mało która gra/program wykorzystuje 4 rdzenie, a co dopiero 6... Intel chciał być fajny z 6 rdzeniami dla high-end, to amd też musiało. tylko amd jak zwykle zawali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...