Skocz do zawartości
panzar

Phenom II X6 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Thuban | Zosma

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle? Chyba interesujesz się procesorami od niedawna :P. Głupota to jest stanie w miejscu, poza tym jest troche aplikacji obsługujących >4 rdzenie np. w renderowaniu chociażby.

 

A kompatybilność wsteczna w podstawkach to dla klienta tylko zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby 6-rdzeniowce były, niż żeby ich nie było - nie zaszkodzi to, a może przekonać programistów że warto optymalizować kod pod kilka rdzeni. Zresztą przy debiucie procesorów 4-rdzeniowych słychać było podobne narzekania a dziś jest już to w zasadzie standard i coraz więcej gier/aplikacji z tego robi użytek. Jak by kierować się takim konserwatywnym myśleniem, to byśmy nigdy ponad 1 rdzeń nie wyszli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja coś czuje że to "6 rdzeni" to będzie jedna wielka klapa, i AMD znowu zawiedzie. dlaczego ? Jak to zrobił intel, wypuścił i7 6 rdzeniowego, ale już w 32nm, co zrównoważyło wydzielanie ciepła oraz mniejsze TDP. AMD jak widać nie ma zamiaru przejść na niższy proces technologiczny, i nowe phenomy będę się o połowę mocniej grzały, i potrzebowały więcej prądu... dobrze by było jakby już zrezygnowali z AM2/AM2+, bo to już przestaje być śmieszne ;P

tak na marginesie... dla mnie robienie dla desktopów 6 rdzeniowych procków jak na dzisiejszą chwile to jest czysta głupota... mało która gra/program wykorzystuje 4 rdzenie, a co dopiero 6... Intel chciał być fajny z 6 rdzeniami dla high-end, to amd też musiało. tylko amd jak zwykle zawali...

 

6 rdzeni nie jest potrzebne do zastosowania domowego, ale do pracy jak najbardziej. Zwykłych desktopów nie używa się tylko do gier i pisania z kumplami z piaskownicy na gg :/

Nie wiem czy wiesz ale TDP 6 rdzeniowych Phenomów wcale nie będzie większe więc nie pisz bzdur, że będą się grzały i więcej prądu pobierały. Więcej rdzeni = większy pobór, to jest oczywiste, ale zmniejszenie procesu technologicznego to nie jedyny sposób na obniżenie poboru prądu, można dopracować obecny co AMD właśnie robi. X6 dużo więcej nie pociągną Ci z gniazdka.

 

I powiedz mi proszę co jest śmiesznego w AM2/AM2+?? Bo po prostu nie potrafię tego zrozumieć.

 

Ogólnie to tego posta napisałeś chyba tylko dla prowokacji, bo nic do tematu nie wnosi i jest kompletnie bezwartościowy (według mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle? Chyba interesujesz się procesorami od niedawna :P. Głupota to jest stanie w miejscu, poza tym jest troche aplikacji obsługujących >4 rdzenie np. w renderowaniu chociażby.

 

A kompatybilność wsteczna w podstawkach to dla klienta tylko zaleta.

 

Procesorami interesuje się od dawna. Bardzo dawna, i powiedz mi czy pierwsze Phenomy to nie była klapa ? Czy Athlony z rdzeniem Kuma, to też nie była klapa ? Co AMD robiły w tym czasie kiedy intel rozwijał swoje C2D? Athlony z początku wydawały się dobre, do puki intel nie wprowadził C2D, w tedy przestano się nimi interesować bo były znacznie mniej wydajne. Jedyne wydajne procesory przed Phenomem II/Athlonem II to był Athlony z rdzeniem Bartona. Zobacz kiedy to było...

____________________

śmieszne w AM2/AM2+ jest to że to jest socket z 2006 roku, a mamy już 2010. piszecie że lepiej iść do przodu jak stać w miejscu, to niech amd się pozbędzie ddr2... intel już dawno się przeniósł na ddr3. Z jednej strony to jest plus ze mamy kompatybilność wstecz, ale takich klientów jest już coraz mniej... I wydaje mi się że amd dobrze by wyszło na usunięciu kontrolera ddr2

 

przeczysz sam sobie...

Nie wiem czy wiesz ale TDP 6 rdzeniowych Phenomów wcale nie będzie większe więc nie pisz bzdur, że będą się grzały i więcej prądu pobierały. Więcej rdzeni = większy pobór, to jest oczywiste

Mój wcześniejszy post to tylko moje obiekcje, nie chcę kogoś/czegoś krytykować, poniżać, czy zniechęcać do kupna nowego procka. Wyraziłem swoje zdanie na ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS - lista płyt obsługujących Phenom II X6 | PurePC.pl

 

a mojej płyty (z sygnaturki) nie ma na liście :/ mam nadzieję, że nie jest to ostateczna lista, ale z tego co pamiętam Asus pod tym względem nie jest najlepszym producentem

 

A moja płyta akurat jest z tym że biosu który widnieje w tym zestawieniu jeszcze nie wypuścili bo patrzyłem przed chwilką. A co do już samych nowych procków to szczególnie interesuje mnie cena tych x4 i przedewszystkim czy będzie możliwy unlock na x6 bo jeżeli tak to raczej wysupłam kase i zakupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD's Phenom II X6 listed in Europe as well

 

I tyle by było w kwestii 1MB L2 na rdzeń, ceny nie najgorsze, ale mam nadzieje że to jedyne usprawnienie architektury jakie się docelowo nie pojawi. Bo tak to będzie samo dodanie rdzeni + Turbo Core.

 

edit: aj widzę że podobne info już było, choć z trochę innymi informacjami.

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmieszne w AM2/AM2+ jest to że to jest socket z 2006 roku, a mamy już 2010. piszecie że lepiej iść do przodu jak stać w miejscu, to niech amd się pozbędzie ddr2... intel już dawno się przeniósł na ddr3. Z jednej strony to jest plus ze mamy kompatybilność wstecz, ale takich klientów jest już coraz mniej... I wydaje mi się że amd dobrze by wyszło na usunięciu kontrolera ddr2

 

A powiedz mi co Ci przeszkadza w możliwości wyboru pomiędzy DDR2 a DDR3?? Bo mi zupełnie nic i przy wymianie Athlona K8 na Phenoma nie musiałem zmieniać mobo i pamięci, co jest dla mnie gigantycznym plusem ponieważ nie podcieram się dolarami. Może akurat o tym nie słyszałeś, ale AMD już zaczyna pozbywać się DDR2, w nowych procesorach będą wyłącznie kontrolery DDR3. I tutaj widzę kolejny plus AM2 i podwójnego kontrolera w procku. Teraz wymienię tylko mobo i pamięci, a cpu w późniejszym czasie.

 

Intel wprowadził DDR3 już w 775, ale co to dało?? wydajność wcale nie była większa, a jedynie koszt platformy wzrósł, a jedyny plus dla użytkownika to możliwość pochwalenia się ile na to wydał i jakiego to "fajnego" kompa ma.

 

Szkoda, że nie zacytowałeś dalszej części mojego postu gdzie napisałem, że mimo większej ilości rdzeni pobór nie musi wiele wzrosnąć z powodu ulepszenia obecnego procesu.

 

Mój wcześniejszy post to tylko moje obiekcje, nie chcę kogoś/czegoś krytykować, poniżać, czy zniechęcać do kupna nowego procka. Wyraziłem swoje zdanie na ten temat

 

Rozumiem, ale napisałeś to w taki sposób jakby AMD zawsze dawało ciała i miało same minusy, a tak nie jest.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadome coś jest czy pokażą się X2 jako "kastraty" Thubana? Bo mnie interesuje kontroler zamieci.

 

Na X2 z Thubana bym nie liczył za bardzo, za duże straty imho by mieli na tym. Pewnie zrobią nowy rdzeń, podobny do Regora ale z usprawnieniami z tuby, albo nie zrobią wcale X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesorami interesuje się od dawna. Bardzo dawna, i powiedz mi czy pierwsze Phenomy to nie była klapa ? Czy Athlony z rdzeniem Kuma, to też nie była klapa ? Co AMD robiły w tym czasie kiedy intel rozwijał swoje C2D? Athlony z początku wydawały się dobre, do puki intel nie wprowadził C2D, w tedy przestano się nimi interesować bo były znacznie mniej wydajne. Jedyne wydajne procesory przed Phenomem II/Athlonem II to był Athlony z rdzeniem Bartona. Zobacz kiedy to było...

Lol ty chyba chapałeś marketingową papke intela pare lat temu, po pentiumie 3 do core2 procki AMD takt w takt były wydajniejsze od Inteli i to na pewno nie tylko bartony ale na thorougbredach też, nie mówiąc już o całej architekturze k8 od jednordzeniowych venice i nie tylko koncząć na dwurdzeniowych aż do core2, to był okres o ile dobrze pamiętam ponad 5 ładnych lat ale ty pewnie kupowałeś dużo droższe i mniej wydajne p4 albo w podobnej cenie i dużo mniej wydajne celerony... pentium 3 i przed penitum 3 intel robił niezłe proce też ale nie wiem dokładnie co się wtedy działo bo wtedy to się conajwyżej grami interesowałem a mniej sprzętem pozatym przed pentiumami AMD nie miało swojej architektury tylko robiło te same proce co intel np 386.

 

Prawda jest taka że najgorszy okres dla AMD to chyba ten kiedy Intel dopracował core2 wydając penryna czy jak się to zwało schodząc na 45 nm i uzyskując wyższe taktowania a AMD wtedy miało kiepściutkie phenomy I 3 i 4 rdzeniowe o niskich taktach kiedy to jeszcze było o wiele mniej aplikacji obsługujących wiele rdzeni niż teraz.

 

Napisałeś w pierwszym swoim poście w tym topicu że AMD zawsze zawodziło i nie mogłem tego zdzierżyć dlatego odpisuje, a jak nie chcesz się dalej kompromitować to doczytaj troche albo chociaż pisz mniej kontrowersyjnie.

 

Co do nowych proców to troche dziwne te takty o ile dobrze patrze jest 2,6 GHz, 2,8GHz i 3,2 GHz, czemu nie ma 3 GHz przynajmniej ceny nie podali bo z wcześniejszych zapowiedzy wynikało że 3 GHz będzie najszybszy a jednak jest 3,2GHz. 4 rdzeniowców na Zosmie będzie tylko jeden czy więcej i jak będzie taktowany ciekawe. I mam nadzieje że takt w takt wzrost wydajnośći względem Deneba nie będzie marginalny tylko chociaż powyżej albo około 5% mógłby być.

Edytowane przez Valdaer
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy będą miały odblokowany mnożnik :unsure: - a ta technika autopodkręcania wybranych rdzeni i odkręcania tych mniej potrzebnych w danej chwili to będzie na jakiej zasadzie działać? Bo to chyba nie będzie rozwiązanie sprzętowe, bo niby jak przykładowo moja płyta główna (AM2+) miała by się nauczyć, że ma sama z siebie szaleć mnożnikami? Intel wydał nową podstawkę i nowe chipsety do takiego rozwiązania - a u AMD ma to działać na AM2+ i AM3, czyli na tym, co już jest na rynku od dawien dawna.

 

PS: Chyba w AMD Overdrive coś takiego jest już dostępne dla Phenom II, tylko nie działa automatycznie a w oparciu o profile. By mnie szlag trafił, jak by ta nowa technologia okazała się rozwinięciem tego cuda i byłaby oparta tylko na sofcie.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol ty chyba chapałeś marketingową papke intela pare lat temu, po pentiumie 3 do core2 procki AMD takt w takt były wydajniejsze od Inteli i to na pewno nie tylko bartony ale na thorougbredach też, nie mówiąc już o całej architekturze k8 od jednordzeniowych venice i nie tylko koncząć na dwurdzeniowych aż do core2, to był okres o ile dobrze pamiętam ponad 5 ładnych lat ale ty pewnie kupowałeś dużo droższe i mniej wydajne p4 albo w podobnej cenie i dużo mniej wydajne celerony... pentium 3 i przed penitum 3 intel robił niezłe proce też ale nie wiem dokładnie co się wtedy działo bo wtedy to się conajwyżej grami interesowałem a mniej sprzętem pozatym przed pentiumami AMD nie miało swojej architektury tylko robiło te same proce co intel np 386.

 

Prawda jest taka że najgorszy okres dla AMD to chyba ten kiedy Intel dopracował core2 wydając penryna czy jak się to zwało schodząc na 45 nm i uzyskując wyższe taktowania a AMD wtedy miało kiepściutkie phenomy I 3 i 4 rdzeniowe o niskich taktach kiedy to jeszcze było o wiele mniej aplikacji obsługujących wiele rdzeni niż teraz.

 

Napisałeś w pierwszym swoim poście w tym topicu że AMD zawsze zawodziło i nie mogłem tego zdzierżyć dlatego odpisuje, a jak nie chcesz się dalej kompromitować to doczytaj troche albo chociaż pisz mniej kontrowersyjnie.

 

Co do nowych proców to troche dziwne te takty o ile dobrze patrze jest 2,6 GHz, 2,8GHz i 3,2 GHz, czemu nie ma 3 GHz przynajmniej ceny nie podali bo z wcześniejszych zapowiedzy wynikało że 3 GHz będzie najszybszy a jednak jest 3,2GHz. 4 rdzeniowców na Zosmie będzie tylko jeden czy więcej i jak będzie taktowany ciekawe. I mam nadzieje że takt w takt wzrost wydajnośći względem Deneba nie będzie marginalny tylko chociaż powyżej albo około 5% mógłby być.

 

Twoja wypowiedź jest poniżej poziomu. Co ty możesz wiedzieć o procach skoro ty się "interesowałeś grami"? C2D od samego wprowadzenia miał znacznie większa przewagę nad athlonami x2. Ale co ty możesz wiedzieć jak ty się "interesowałeś grami" zamiast czytać testy i nowości że świata komputerów. Jedno powiem, nie będę się zniżał do twojego poziomu.

 

P.S. Nie łykam papki papki marketingowej, nie kupuje szmelcu. Dużo czytam i wyrażam swoje zdanie na ten temat. Nikogo nie obrażam, w porównaniu do ciebie.

Sam się skompromitowałeś niepoprawną polszczyzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy będą miały odblokowany mnożnik :unsure: - a ta technika autopodkręcania wybranych rdzeni i odkręcania tych mniej potrzebnych w danej chwili to będzie na jakiej zasadzie działać? Bo to chyba nie będzie rozwiązanie sprzętowe, bo niby jak przykładowo moja płyta główna (AM2+) miała by się nauczyć, że ma sama z siebie szaleć mnożnikami? Intel wydał nową podstawkę i nowe chipsety do takiego rozwiązania - a u AMD ma to działać na AM2+ i AM3, czyli na tym, co już jest na rynku od dawien dawna.

 

PS: Chyba w AMD Overdrive coś takiego jest już dostępne dla Phenom II, tylko nie działa automatycznie a w oparciu o profile. By mnie szlag trafił, jak by ta nowa technologia okazała się rozwinięciem tego cuda i byłaby oparta tylko na sofcie.

 

Dobre pytanie, może wraz z nowymi BIOSami do obsługi Thubana zostanie dodana jakaś funkcja, bo sam procesor chyba nie może się od tak przestawiać. Gdyż faktycznie rozwiązanie softwarowe zwłaszcza w oparciu o system było by kiepskim pomysłem.

 

Choć i tak bardziej ciekawi mnie jakie AMD zrobi postępy w architekturze, bo co z tego jak rdzenie będą się same podkręcały jak wydajnościowo będzie tak samo jak w przypadku wyżej taktowanych Denebów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź jest poniżej poziomu. Co ty możesz wiedzieć o procach skoro ty się "interesowałeś grami"? C2D od samego wprowadzenia miał znacznie większa przewagę nad athlonami x2. Ale co ty możesz wiedzieć jak ty się "interesowałeś grami" zamiast czytać testy i nowości że świata komputerów. Jedno powiem, nie będę się zniżał do twojego poziomu.

 

P.S. Nie łykam papki papki marketingowej, nie kupuje szmelcu. Dużo czytam i wyrażam swoje zdanie na ten temat. Nikogo nie obrażam, w porównaniu do ciebie.

Sam się skompromitowałeś niepoprawną polszczyzną.

 

Czytać umiesz? Nigdzie nie napisałem że się nie interesuje sprzętem tylko grami ogólnie tylko że ponad 10 lat temu jak dopiero wchodziły pentium 1,2,3 po 386,486 miałem 12 lat i nie miałem pieniędzy na jakikolwiek sprzęt, ale jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to tylko świadczy o twoim poziomie, a że na procesorach się nie znasz to tylko na tak niskiego poziomu odpowiedz cię stać, pokaż mi gdzie napisałem że że core2 nie było lepsze od k8? napisałem tylko że bardzo długi okres ponad 5 lat z przed wprowadzenia przez intela core2 (czyli dłuższy niż ten od wprowadzenia core2duo do teraz) to AMD miało lepsze proce a ty pisałeś że AMD zawsze zawalało.. co tylko świadczy o twojej niskiej znajomości tematu, naucz się wpierw czytać ze zrozumieniem zanim będziesz próbował kontrować argumenty.

 

I nigdzie nie chciałem cie obrazić stwierdziłem tylko fakt, że piszesz bzdury.

 

EOT z mojej strony bo offtopic się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź jest poniżej poziomu. Co ty możesz wiedzieć o procach skoro ty się "interesowałeś grami"? C2D od samego wprowadzenia miał znacznie większa przewagę nad athlonami x2. Ale co ty możesz wiedzieć jak ty się "interesowałeś grami" zamiast czytać testy i nowości że świata komputerów. Jedno powiem, nie będę się zniżał do twojego poziomu.

 

P.S. Nie łykam papki papki marketingowej, nie kupuje szmelcu. Dużo czytam i wyrażam swoje zdanie na ten temat. Nikogo nie obrażam, w porównaniu do ciebie.

Sam się skompromitowałeś niepoprawną polszczyzną.

 

Wiadomo, C2D zrobiły niemałą rewolucję i na długo były najwydajniejsze, nie zaprzeczysz jednak, że Valdaer ma rację mówiąc iż AMD było lepsze w czasach K7 i K8 również. Bo jakoś sobie nie przypominam, żeby wtedy ktoś polecał P4 czy PD.

 

EOT

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam mi się obiło o ucho że w tych CPU ma nie być kontrolera DDR2 (?). .... ale chyba jednak będzie bo Phenom II X6 1035T i Phenom II X6 1055T widnieją w wykazie obsługiwanych procesorów przez moją płytę główną GA-MA770-UD3 (rev. 2.0) - czyli jak najbardziej DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. będzie to dokładnie to samo co deneb i inne obecne procesory, jedynie + tryb turbo. wspomniany gigabyte wskazują na to że będzie on kompatybilny z AM2+, jakiś asus z ddr2 też już ma dodanego go do biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli poniżej 1000 zł, no AMD ostro atakuje cenami, graficy i użytkownicy innych pro softów będą happy mogąc kupić tanio 6 rdzeni. Jestem też w ciężkim szoku, że Turbo działa sprzętowo, ciekawe czy na AM2+ też [narazie jest mowa o AM3]. Ciekawe, jak to się sprawdzi w praktyce, jak będzie fajne, to aż sam sobie takie cudo sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...