Skocz do zawartości
panzar

Phenom II X6 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Thuban | Zosma

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak Nicolass prawi. Wakacje. Przeważnie najlepiej na przełomie lipca i sierpnia albo już w sierpniu.

 

Z AM2+ zrezygnują pewnie wraz z Buldożerem. I w sumie dobrze. Odetną się grubą kreską od Phenomów II.

Edytowane przez Vampyre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do bulldozera to nie byłbym taki pewny czy tak będzie. chodzą słuchy że bulldozer ma być przeznaczony konkretnie na AM3 a nie na nową podstawkę :D

 

anyway. 1055T będzie mój pewnie zaraz po premierze :) muszę jeszcze wypatrzeć czy płyty które mnie interesują pojawią się w miarę szybko oraz w jakich cenach. ram już mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak proc ma dzialac na AM2+ skoro nie bedzie mial kontrolera DDR2 ?? (podobno)

 

Mialem kupowac Intela i 1156 ale nowe procki w 32 nm beda na LGA 1155 - gdyby byly kompatybilne - ale to raczej niemozliwe (potem tez LGA 1356 :blink: )

 

Ostatecznie zdecyduje pobor pradu nowego AMD w idle (model X6 1035T z TDP 95W)

Edytowane przez PCGustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do bulldozera to nie byłbym taki pewny czy tak będzie. chodzą słuchy że bulldozer ma być przeznaczony konkretnie na AM3 a nie na nową podstawkę :D

 

Już zrezygnowanie z AM2+ jest w przypadku AMD zawieruchą ;). Z tego co słyszałem to Buldożery mają być na nową podstawkę AM3r2, a o AM3 nic jeszcze nie wiadomo. Znając AMD to pójdzie na jednej i drugiej.

 

Ciekawe jak proc ma dzialac na AM2+ skoro nie bedzie mial kontrolera DDR2 ?? (podobno)

 

Tak miało być, ale to zdjęcie sugeruje co innego: http://www.benchmark.pl/uploads/image/phe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dosc dawna wiadomo (kilka miesiecy) ze X6 beda dzialac na AM2+.Tylko newsman na benchmarku poprzepisywal jakies glupoty z techconnect.

Na XS juz maja i testuja, tak samo na coolaler.

Pierwsze wrazenia z X6 1055T to ze robia okolo 4ghz na powietrzu, co wydaje sie nie lada osiagnieciem dla AMD biorac pod uwage ze to dalej 45nm.

Turbo dziala mimo overclockingu (ale mozna wylaczyc).W kwestii wydajnosci zadnego szoku, to jest Phenom II tyle ze ma 6 jajek.Czyli w benchmarkach wielozadaniowych potrafi kosic i7 ,w mniej wielozadaniowych turbo pomaga ale do I7 nie dobija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

 

Oby AMD 32nm dzialal na AM3 (AM2+ juz nie dla mnie :wink: )

Wczoraj sie wkurzylem po wiadomosci ze bedzie LGA 1155... :damage_wall: ... to moze 1366 a tu tez 1356 (dopiero podobno w 2012 roku - wikipedia)

 

Cena 1035T nie gra w sumie roli tylko ile bierze pradu w idle.... wiadomo cos na ten temat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

 

Oby AMD 32nm dzialal na AM3 (AM2+ juz nie dla mnie :wink: )

Wczoraj sie wkurzylem po wiadomosci ze bedzie LGA 1155... :damage_wall: ... to moze 1366 a tu tez 1356 (dopiero podobno w 2012 roku - wikipedia)

 

Cena 1035T nie gra w sumie roli tylko ile bierze pradu w idle.... wiadomo cos na ten temat ??

 

Procki 32nm to beda bulldozery na AM3r2(na90% kompatybilne a aktualnymi plytami AM3)

Oraz Liano, ktore bedzie mialo wlasny socket z uwagi na zintegrowana grafike w procku.

Co do 1035T ,nie ma powodow zeby sie spodziewac mniej ani wiecej jak typowy PHII.CnQ 800mhz i 1v.Wartosc TDP procesora znamionowa to 95W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak się zachowuje Turbo po O/C do tych 4 GHz - logicznie to musi powodować niestabilność bo 3 rdzenie atakują 4,5 GHz a to już masakra przy chłodzeniu powietrzem. Wie ktoś czy rdzenie turbo są wybierane na zasadzie kolejności (0, 1 i 2) czy jest jakaś selekcja i te 'lepsze' idą do turbo? No i czy napięcie rośnie na rdzeniach turbo i maleje na rdzeniach które spadają o te 500 MHz.

 

PS: Jak procki będą supportować AM2+ i AsRock da mi biosa, który te procki wesprze wraz z turbo, to biorę najszybszy model i kręcę :)

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie odnośnie bulldozera ponoć amd ma zamiar olać AM3r2 i skupić się na archi liano. bulldozer ma być kompatybilny w 100% z AM3, bo będzie prawdopodobnie wydany tylko na ten socket. AM3r2 ma nigdy nie ujrzeć światła, w sumie trzyma się kupy bo po cholerę im nowa podstawka, nowe wyższe HT itp itd skoro i tak liano nie będzie na bank pasować a wyższ HT wnosi do wydajności w zasadzie tyle co nic. ale chyba starczy offtopa.

 

co do turbo jak i paru innych kwestii to raczej nadal czarna magia. postaram się coś wygrzebać ale nie nastawiajcie się na wiele.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze Turbo jesli bedzie dzialac to tylko na 2 badz 3 rdzeniach (zaleznie od procesora) a reszta bedzie wylaczona w celu oszczedzania energii...

 

Czy to prawda nie wiem .... natomiast o tym ze w procesorze nie bedzie DDR2 czytalem na nvision ... moze po prostu stare info :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak proc ma dzialac na AM2+ skoro nie bedzie mial kontrolera DDR2 ?? (podobno)

 

Mialem kupowac Intela i 1156 ale nowe procki w 32 nm beda na LGA 1155 - gdyby byly kompatybilne - ale to raczej niemozliwe (potem tez LGA 1356 :blink: )

 

Ostatecznie zdecyduje pobor pradu nowego AMD w idle (model X6 1035T z TDP 95W)

 

Tylko ,ze to nie jest takie oczywiste.

Zakladajac oc

Ilosc softu na 6 rdzeni jest dosc ograniczona jesli akurat w nim nie pracujesz to jedyny zysk z kompatybilnosci am3 mialbys jesli bulldozer po oc

wyprzedzi i5 po oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P II X6 1055T w Danii za 1525 koron - 1 korona = 0,52 zl

 

Wole kupic X6... jak testy pokazuja "uszkodzone" rdzenie w IDLE tez biora papu :angry:

 

edit:

 

na fotce z wPrime jest napisane:

 

AMD bla bla bla [Engineering Sample]

 

Moze tam tylko takie procki sprzedaja :wink:

 

Ale tego co mnie najbardziej interesuje.... nie znalazlem :blink: trezba bedzie poczekac te 2 tygodnie :angry:

Edytowane przez PCGustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liano to usprawniony Athlon II X4 z dodana grafa, to jest kierowane glownie na laptopy/kompy biurowe nettopy i inne tego rodzaju zastosowania, i wbudowana grafa wymusza wyzszy pin count.Ale nie ma to nic wspolnego z architektura bulldozer.

Bulldozer to nastepca PHII pomyslany od nowa i w zalozeniu ma byc DUZO wydajniejszy od PHII i to na nim sie AMD glownie opiera i glownie jego rozwija.

Liano to taki test fusion i 32nm.

Ale glowna przyszloscia AMD jest bulldozer, niewiem gdzie wyczytales plany porzucenia AM3r2 ,moze na nvision ;-).AM3r2 to ma byc cos jak AM2->AM2+ wiec niewielkie zmiany i pelna kompatybilnosc.

Napiecie na caly uklad jest podawane takie samo,przy turbo zwiekszone a bez turbo nominalne(chyba ze wskakuje oczywiscie CnQ wtedy jest obnizane),ale i przy turbo i bez niego TDP pozostaje w granicach deklarowanego.

Turbo mozna wylaczyc, jesli sie nie wylaczy to nadal dziala wiec podczas OC nalezy uwazac (mi akurat to pasuje,3 rdzenie beda sie turbowac do 4ghz a normalnie dzialac na 3.3).Turbowane sa do 3 najbardziej obciazonych rdzeni, jest to realizowane hardwarowo i bardzo szybko wiec nie ma laga jak proces skacze po rdzeniach.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez RaV[666]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis Turbo w jezyku niemieckim

 

Wynika z tego... nie jest prawda ze zegar procesora z Turbo jest taktowany 4GHz ... a jedynie jest podnoszony o 400/500 MHz w zaleznosci od modelu.... rdzenie nieaktywne pracuja z zegarem 800 MHz... :unsure:

 

Na tym samym portalu jest info o Sandy Bridge ... poczatek 2011 roku ale nie wiadomo na jakiej pdstawce... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...