Skocz do zawartości
panzar

Phenom II X6 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Thuban | Zosma

Rekomendowane odpowiedzi

bulldozery 8rdzeniowe mają nazywać się (prawdopodobnie) ZAMBEZI. zosma to nazwa kodowa procesora obecnej architektury z opcją turbo i czterema rdzeniami (bazuje na tubie). na bazie zambezi będą robić x4 i x6.

 

 

 

 

obrazkowy pokaz działania turbo.

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=4341716&postcount=66

 

ogółem ładny bajer, widać że procesor całkiem ładnie zarządza swoją mocą

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bulldozery 8rdzeniowe mają nazywać się (prawdopodobnie) ZAMBEZI. zosma to nazwa kodowa procesora obecnej architektury z opcją turbo i czterema rdzeniami (bazuje na tubie). na bazie zambezi będą robić x4 i x6.

 

 

 

 

obrazkowy pokaz działania turbo.

XtremeSystems Forums - View Single Post - SIX is Sexy! (Unboxed)

 

ogółem ładny bajer, widać że procesor całkiem ładnie zarządza swoją mocą

 

Moja pomylka. Zambezii jesli pojda na 890, pojda tez na 785?

Jaki konkretnie procesor ma to turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset to nie problem. sekcja zasilania może być problemem.

z nadchodzących to wszystkie modele z literką "T" w nazwie. 960T 1035T 1055T 1075T i 1090T

 

a propo 1090T to gdzieś na którymś z zrzutów było widać że najszybszy w wersji BE ma nazwę 1095T a nie 1090T jak dotąd mylnie sądzono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obrazkowy pokaz działania turbo.

XtremeSystems Forums - View Single Post - SIX is Sexy! (Unboxed)

 

ogółem ładny bajer, widać że procesor całkiem ładnie zarządza swoją mocą

 

Jak to będzie tak samo działać nawet po O/C, to nic tylko brać - w idle ilość generowanego ciepła będzie spadać bardzo drastycznie :D a to oznacza cisze :D Czekam na wersję BE, podkręcam do 3.6 GHz i włączam Turbo - trzy rdzenie będą dobijać do 4.1 GHz w razie potrzeby, mniam :D Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to będzie tak samo działać nawet po O/C, to nic tylko brać - w idle ilość generowanego ciepła będzie spadać bardzo drastycznie :D a to oznacza cisze :D Czekam na wersję BE, podkręcam do 3.6 GHz i włączam Turbo - trzy rdzenie będą dobijać do 4.1 GHz w razie potrzeby, mniam :D

 

ja tam łykam 1055T 250*14=3500. dodatkowo jak pociągnie ramy na 2000 to będzie wypasik. turbo? ~4200... :) a BE będzie pewnie sporo droższy. a z AOD i BEMP'a pewnie nie skorzystasz.

 

co do AM3r2 to jeszcze długa droga do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile lubisz się bawić w O/C i odblokowywanie, oraz o ile trafisz w działające i sprawne 2 dodatkowe jajka - to tak. A co reszty - ciężko przejrzeć temat w poszukiwaniu informacji? To tylko 6 stron. Procesor: 3.0 GHz Phenom II X4 960T. Data premiery albo 26 kwietnia [razem z X6] albo później. Ceny nie znam, wróżką nie jestem. Pewnie będzie kosztował mniej więcej tyle co X4 955 lub 965, co jest logiczne, patrząc na numer, jakim jest oznaczony [960T].

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w końcu nadszedł czas na podsumowanie. Thuban i Zosma są w pełni kompatybilne z AM3. żadnych powerupów innych niż turbo. w 100% architektura K10.5 i AMD raczej nas już nie zaskoczy. chyba że coś jeszcze nie wypłynęło i skrzętnie to ukrywają.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to wypada dość słabo, zwłaszcza w grach, jedynie co cieszy to opanowano żarłoczność na prąd w porównaniu do X4.

 

A czego się spodziewałeś w grach, on ledwo x4 wykorzystują...

 

Wprime i cinne jest zastanawiające..

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku procków AMD w tym teście, to 2.8 GHz X6 vs. 3.4 GHz X4, więc pewnie dlatego X4 w grach działa lepiej. Wersja X6 z zegarem defautowym 3.2 GHz powinna sobie już lepiej poradzić.

 

@bzzzzzz : Nowe modele X4 z oznaczeniem "T" dostaną też turbo, na dodatek przy odrobinie szczęścia odblokujesz sobie dwa rdzenie jeszcze ;-)

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bzzzzzz : Nowe modele X4 z oznaczeniem "T" dostaną też turbo, na dodatek przy odrobinie szczęścia odblokujesz sobie dwa rdzenie jeszcze ;-)

 

nie o to mi chodziło. jak widać jest to pełen thuban a turbo wbrew zapewnieniom o działaniu tylko na trzech działa na czterech rdzeniach.

 

Thuban @6.7

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=4345216#post4345216

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...