Skocz do zawartości
panzar

Phenom II X6 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Thuban | Zosma

Rekomendowane odpowiedzi

nie o to mi chodziło. jak widać jest to pełen thuban a turbo wbrew zapewnieniom o działaniu tylko na trzech działa na czterech rdzeniach.

 

Thuban @6.7

First benching - AMD 6 core @ 6700 Mhz - XtremeSystems Forums

 

Niestety, ale Turbo działa DO trzech rdzeni włącznie - na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procesory w końcu wejdą na AM2+ czy są kompatybilne tylko z AM3 ?

 

Widzę że są w wykazie procesorów obsługiwanych przez niektóre płyty AM2+ ... np. GA-MA770-UD3 (rev. 2.0)

GIGABYTE GA-MA770-UD3 (Rev. 2.0) | Płyty główne - Obsługa Procesorów

GIGABYTE GA-MA770-UD3 (Rev. 2.0) | Płyty główne - BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z kontrolerem DDR3 ? Myślałem że te procesory nie będą już posiadały kontrolera DDR2 ? Proszę o odpowiedź bo sam bym je brał ;) GA-MA790X-UD3P ciekawe czy na mojej płycie ten procesor będzie chodził...

 

Phenom II X6 T1055 has been pushed from 2.8GHz to a stable clock frequency of 3.85GHz, which is promising for the entry level processor of the family. NIEŹLE bdb wynik jak na procka za 799 zł !! Tylko procek bez mnożnika czyli będzie trzeba mieć jakieś bdb pamięci żeby doszedł do tych 3.85 a nie zatrzymał się na 3,5 ;) Chyba czas zmienić całą platformę i kupić 1090T BE to będzie killer :)

 

Ma support DDR2 pięknie to będzie mój następny procek ;)

 

Dual-channel DDR2-800

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 to drogo, ten proc będzie chodził w cenach i750 sądząc po USA

 

około 290$ za wersję 1090T czyli 290$ x 2.90 x 20%(marża)= około 950-1000 zł za procka ;P Tańsza wersja będzie za ~800 zł. Jeśli nie będę musiał zmieniać reszty gratów w kompie to 1090T pociągnięty do +4Ghz będzie bdb rozwiązaniem. Bo aktualnie mój Phenom II 920 X4@3.4 trochę blokuje GTX470. Czekam z niecierpliwością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja czekam na te X4 z serii "T" i mam cichą nadzieję, że ACC na AM2+ odblokuje w nich dodatkowe jajka :D Ostatnio krucho z kasą, a czuje potrzebę wsadzić sobie jakiś nowy procek ;-)

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 290$ za wersję 1090T czyli 290$ x 2.90 x 20%(marża)= około 950-1000 zł za procka ;P Tańsza wersja będzie za ~800 zł. Jeśli nie będę musiał zmieniać reszty gratów w kompie to 1090T pociągnięty do +4Ghz będzie bdb rozwiązaniem. Bo aktualnie mój Phenom II 920 X4@3.4 trochę blokuje GTX470. Czekam z niecierpliwością

 

i5 750 kosztuje 199$$ w USA, 1055T ma kosztować 199$, i5 750 kosztuje 700 pln w Polsce, wiec z jakiej paki 1055T ma być droższy ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XtremeSystems Forums - View Single Post - SIX is Sexy! (Unboxed)

wklejam linka ponownie. (wcześniej dałem zły...) turbo na czterech rdzeniach? czy jak?

Focus, co o tym sądzisz?

 

Ciekawe, co ten gość pokazał i postaram się to samo zasymulować, ale niczego takiego z dotychczasowych testów nie zobaczyłem. Przeprowadzałem szczegółowe testy tego turbo w warunkach trochę eksperymentalnych, ale dobrze obrazujących w czym rzecz. Programem testującym był Fritz Chess - można zmieniać liczbę wykorzystywanych rdzeni i zwraca powtarzalne wyniki. Najpierw mnożnik x16, gdzie Turbo wrzuca mnożnik x18:

1 CPU: 2247

2 CPU: 4486

3 CPU: 6624

4 CPU: 7886

5 CPU: 9753

6 CPU: 11281

 

A teraz to samo z mnożnikiem x13 (podstawowym), ale mnożnikiem Turbo x18 - czyli jeśli wykorzystywane są wszystkie (bądź więcej niż w Turbo można) rdzenie to jest 2600 MHz, ale jeśli wykorzystujemy 3 (bądź ewentualnie 4) rdzenie to mamy 3600 MHz:

 

1 CPU: 2246

2 CPU: 4483

3 CPU: 6610

4 CPU: 6508

5 CPU: 8032

6 CPU: 9308

 

Wprawne oko zauważy wszystko co trzeba. Do 3 rdzeni (włącznie) wyniki są identyczne, a gdy działają 4 rdzenie i więcej obserwujemy różnicę rzędu około 21%. Warto też zauważyć, że przy mnożniku nonTurbo x13 i Turbo x18 Phenom II X6 uzyskał wyższy wynik przy 3 rdzeniach, niż przy 4.

 

Istnieje taka aplikacja K10stat, w której można regulować mnożniki turbo, nie turbo i te idlowskie - więc może tam gość coś zakombinował. Domyślnie - nic takiego nie ma miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli programom, które nie są w stanie wykorzystać minimum 5 rdzeni, lepiej ustawić koligację dla 3 ? ... czy to mogą być dowolne 3 rdzenie ?

 

Nie. Wyniki które zacytowałeś są z ustawień, które nie istnieją w naturze - że tak to ujmę. Wszystkie X6-tki mają w Turbo 500 MHz więcej, oprócz 1090T, który ma 400 MHz więcej. A tutaj dałem Turbo wyżej o 1000 MHz. Koligacji ręcznie nie trzeba ustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy się w jakim sensie niskie? w stanach polują na każdą dostępną sztukę. jak się pokazały na amazonie to rozeszły się w kilka godzin wróciły do stanu preorder. (ciekawe w ogóle dlaczego amazon i kilka innych sklepów zaczęły sprzedawać przed 26...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy ja wiem czy warto dopłacać 50% dla 400 MHz? Przecie można OC mu zdziałać. :wink: Chyba że czegoś nie wiem?

 

----------

 

Hehe, no to jeszcze trzeba poczekać aż Jarek będzie miał selekty OC. Ciekawe czy 4GHz będzie problemem?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto w ogóle kupować BE przy takim zegarze jak 3.2 GHz? I tak OC skończy się w okolicach 3.7/3.8 GHz ( przy normalnym v i chłodzeniu ac ) a to idzie uzyskać bez problemów przez kręcenie szyną, niekoniecznie odblokowany mnożnik jest tu potrzebny.

 

----------

 

Na allegro jest 1055T ( 2.8 GHz ) w wersji BE za 8 paczek.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że nie. nie od dziś wiadomo że kręcenie szyną równa się znacznie większy przyrost wydajności niż tylko mnożnikiem. jednak należy pamiętać że 1055T będzie najbardziej optymalny. 1035T może mieć problemy z podkręcaniem z racji najniższego mnożnika z całej stawki, na tyle niskiego że może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że nie. nie od dziś wiadomo że kręcenie szyną równa się znacznie większy przyrost wydajności niż tylko mnożnikiem. jednak należy pamiętać że 1055T będzie najbardziej optymalny. 1035T może mieć problemy z podkręcaniem z racji najniższego mnożnika z całej stawki, na tyle niskiego że może być ciężko.

 

A co daje Ci wyższa "szyna" przy zachowaniu identycznego taktowania procesora, mostka, HT oraz pamięci RAM?

 

znaczy się w jakim sensie niskie? w stanach polują na każdą dostępną sztukę. jak się pokazały na amazonie to rozeszły się w kilka godzin wróciły do stanu preorder. (ciekawe w ogóle dlaczego amazon i kilka innych sklepów zaczęły sprzedawać przed 26...

 

Wiem co widzę :)

 

Swoją drogą - takiej właśnie odpowiedzi spodziewałem się w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus. nie rżnij głupa. fsb przy s775, bclk przy najnowszych platformach intela oraz HT (czy HTT spamiętać to wszystko :blink: ) na amd to są czynniki które mają najwyższy wpływ na wydajność.

 

to oświeć nas i powiedz co widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...