Skocz do zawartości
panzar

Phenom II X6 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Thuban | Zosma

Rekomendowane odpowiedzi

Z poborem pradu jest ciezka sprawa:

 

- karta graficzna (od GTX260/280/285 po 5870)

- plyta glowna

- wlaczone/wylaczone oszczedzanie energii

- uzyty miernik

- rzetelnosc testujacego

 

Ogolnie nie jest zle z nowym X6...bywa nawet ze jest szybszy od i7 860 ;)

 

Jesli o mnie chodzi to chyba jednak poczekam na Sandy Bridge (jedyne 7-8 m-cy :lol2: :unsure: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lost Planet ColoniesChoć w grze teoretycznie można ustawić nawet 12 wątków do obliczeń, to zaraz po wyjściu z opcji, ponownie ustawia się 8. Skutkiem tego jest brak przyrostu wydajności między 4, a 6-a rdzeniami.

 

 

 

 

Wykres poniżej temu trochę zaprzecza tzn zgadza się dla Intela , ale dla AMD widać ,że jednak przyrost z 4 na 6 rdzeni jest.

 

 

 

 

BTW wie ktoś kiedy 1035t ma się pojawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz w testach AA ? Bo takie różnice to tylko bez AA wychodzą z tego co mi wiadomo.

 

Było już podawane na poprzedniej stronie

Metody testowania procesorów w grach. Selektywny dobór procesorów. - TEST PROCESORÓW (CPU) rev. 2.0 - AMD vs. Intel (53 modele) - Tygodnik Komputerowy Elektro-Giełda & Info-Giełda elektrogiełda infogiełda egiełda e-giełda

nic w tej kwesti się nie zmieniło i się nie zmieni

Czy użyjesz AA czy nie,czy będzie rozdzielczość większa mniejsza różnice będą zawsze zachowane jak nie będziesz robił testu grafiki

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz w testach AA ? Bo takie różnice to tylko bez AA wychodzą z tego co mi wiadomo.

 

Sugerujesz, że w 1680x1050 AA-x4 różnice między procesorami byłyby inne niż w 1920x1200 AA-OFF?

 

Lost Planet ColoniesChoć w grze teoretycznie można ustawić nawet 12 wątków do obliczeń, to zaraz po wyjściu z opcji, ponownie ustawia się 8. Skutkiem tego jest brak przyrostu wydajności między 4, a 6-a rdzeniami.

 

Wykres poniżej temu trochę zaprzecza tzn zgadza się dla Intela , ale dla AMD widać ,że jednak przyrost z 4 na 6 rdzeni jest.

 

Już poprawiłem - dzięki :)

 

Lost Planet po prostu obsługuje maksymalnie 8 wątków - wątków a nie rdzeni. Na AMD mamy 6 rdzeni i 6 wątków, więc wzrost wydajności jest, zaś na Intelu gdzie mamy 6 rdzeni i 12 wątków nie ma wzrostu wydajności względem 8-wątkowego 4-rdzeniowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pcprojekcie jak to kogoś interesuje są dostępne Phenomy II 1055T X6 SixCore w cenie 740 zł . Ja osobiście jestem w szoku . Gdybym teraz kupował komputer nie miałbym dylematu jaki procesor wybrać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczyłem, że nawet starsze wersje AM2+ poprawnie obsługują sześciordzeniowce. Wielu użytkowników na forach biosowych raportuje, że nawet stare płyty działają, ale nazwa procesora się nie wyświetla.

ps. Do gigabyte'a GA-MA770-UD3 rev. 1.0 ukazał się bios beta z obsługą tego proca (wcześniej w temacie pisali, że tylko rev. 2.0-2.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pcprojekcie jak to kogoś interesuje są dostępne Phenomy II 1055T X6 SixCore w cenie 740 zł . Ja osobiście jestem w szoku . Gdybym teraz kupował komputer nie miałbym dylematu jaki procesor wybrać .

 

w agito 727 + god mw2. tak ścigać to się można do upadłego.

 

było minęło. 804 zł. wypaśnie nam złotówka spadała :(

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michaelius - Wszystko działa poprawnie. Jeśli deneb działa. Problem jest w płytach nie przystosowanych do mocniejszych procesorów. Deneb ze >125W TDP, Thuban wymagają dual power-plane- jest w wszystkich płytach "AM2+ AM3 ready" i AM3. Jeśli ktoś ma płytkę zdolną przyjąć TDP to pójdzie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sopi123

nawet na tej płycie Gigabyte GA MA790X - UD3P zadziała ten procek ;D bo własnie wyszedł bios F7a na tą płyte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thuban to praktycznie to samo co Deneb, tylko ma doklejone 2 rdzenie i obsługę tego całego Turbo. Na Deniebie można spokojnie dawać po 1,5V przy dobrym chłodzeniu. Myślę, że nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znając życie to AMD pewnie teraz pracuje nad dodaniem turbo do denebów...

 

nic. źle mnie zrozumiałeś. skoro mają dobry uzysk, a turbo to ważny bajer, nie odpuszczą i na bank go dodadzą do reszty stawki k10 i pół.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co w tym złego? Taki Phenom II 965T, który jest w stanie podkręcić dwa rdzenie na 3.9 GHz, gdy jest potrzeba, byłby dobrym produktem.

Edytowane przez Nicolass
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...