Skocz do zawartości
Damian777

Myszka Do Gier Do 100 Zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Moj mx518 po prawie 4 latach juz doslownie rozpada sie na czesci i musze go szybko wymienic. Potrzebuje myszki duzej, podobnej ksztaltem do tego logitecha, dobrze dzialajacej z goliathusem. Co mozecie polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx518? dobry sensor, ten sam ksztalt, zmiescisz sie w 100zl

Moznaby jeszcze pewnie dostac g5, ale jest gorsza (sensor, stary laser) niz 518, wiec nie ma sensu.

 

Intellimouse explorer 3 jest dosc podobny ksztaltem do tych logitechow, ogolnie duza mysz. Ale to tylko jezeli nie potrzebujesz duzo dpi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją IE3.0 miałem 11 lat ...

W końcu padł PPM...

 

Trzeba jednak pamiętać że jest to mysz dla ludzi z DUŻYMI DŁONIAMI !!!

Jeżeli ktoś ma małe dłonie to polecam SteelSeries KINZU / RAZER SALMOSA / A4-TECH X-7xx

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko i aż ...

ja do 1600 dpi nawet się nie zbliżam ...

 

Jeśli w myszy z wysoką rozdzielczością zmniejszysz jej prędkość w windowsie i grach to jej prędkość będzie taka sama jak w przypadku myszy z niskim dpi ale za to precyzja się znacznie zwiększy. Więc dpi nie może być za wysokie. Może być jedynie zbyt niskie (w stosunku do szybkości) lub wystarczające. Zbyt wysokie mogłoby być jedynie w przypadku gdyby ktoś zjechał z prędkością myszy w windowsie/grach do minimum a mysz nadal byłaby zbyt szybka, ale jest to chyba raczej mało prawdopodobne ;)

 

Nie wiem na jakiej szybkości myszy pracujecie, ale ja zawsze miałem ją dość wysoką i nie wyobrażam sobie powrotu do myszy z 400dpi. Jeszcze gdy miałem zwykłą kulkową mysz i 17" CRT z rozdzielczością zaledwie 1024x768, często zdarzało się w grach FPP że gdy chciałem zrobić head-shota pistoletem z większej odległości to się nie dało wycelować bo celownik przeskakiwał z jednej strony głowy na drugą, nie zatrzymując się na głowie. Musiałem dopiero przesunąć nieco postać w bok by wycelować :P co było delikatnie mówiąc dość wkurzające. Dopiero zmiana myszy na 800dpi w znacznym stopniu wyeliminowała ten problem. Choć nawet i na niej np. podczas kadrowania zdjęć czasami miałem problem by przesunąć kursor o tylko 1px bo ten nawet przy najdelikatniejszym ruchu myszy przeskakiwał od razu o 2px. Dopiero przejście na mysz 1600dpi całkowicie wyeliminowało ten problem.

Ale jak już pisałem pracuję na dużej szybkości myszy. Mam mysz bezprzewodową, i korzystam z tego bardzo często - np. siedząc na necie nie muszę być cały czas pochylony nad biurkiem by przesuwać mysz po nim. Po prostu wygodnie się opieram na krześle a mysz kładę na kolanie i tak pracuję. Dlatego szybkość myszy musi być na tyle wysoka by przesuwając kursor z jednego końca ekranu (o rozdzielczości 1440x900) na drugi dało się to robić bez odrywania myszy od nogi, a przy tym wymagam od myszy wysokiej precyzji (może nie przy pracy na kolanie bo w tym przypadku trudno o wysoką precyzję ;) ale przy pracy na podkładce mysz ma tą samą szybkość co na kolanie a musi przy tym być na tyle precyzyjna by dało się bez trudu przesunąć kursor o 1px).

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Normalnie jak bym czytał siebie x-P Te same miałem problemy przy 400 dpi i tak samo one zanikały przy przechodzeniu na wyższe rozdzielczości myszy (1600) w połączeniu z obniżaniem czułości w grze (np. z 1.6 na 0.4) ... a czułość "realna" pozostała bez zmian ... zmieniła się jedynie precyzja (na plus).
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w myszy z wysoką rozdzielczością zmniejszysz jej prędkość w windowsie i grach to jej prędkość będzie taka sama jak w przypadku myszy z niskim dpi ale za to precyzja się znacznie zwiększy.

 

jakim cudem "precyzja" się zwiększa w stosunku do mychy z np. 400DPI bez pixel skippingu?

 

Nie wiem na jakiej szybkości myszy pracujecie, ale ja zawsze miałem ją dość wysoką i nie wyobrażam sobie powrotu do myszy z 400dpi. Jeszcze gdy miałem zwykłą kulkową mysz i 17" CRT z rozdzielczością zaledwie 1024x768, często zdarzało się w grach FPP że gdy chciałem zrobić head-shota pistoletem z większej odległości to się nie dało wycelować bo celownik przeskakiwał z jednej strony głowy na drugą, nie zatrzymując się na głowie. Musiałem dopiero przesunąć nieco postać w bok by wycelować :P co było delikatnie mówiąc dość wkurzające. Dopiero zmiana myszy na 800dpi w znacznym stopniu wyeliminowała ten problem. Choć nawet i na niej np. podczas kadrowania zdjęć czasami miałem problem by przesunąć kursor o tylko 1px bo ten nawet przy najdelikatniejszym ruchu myszy przeskakiwał od razu o 2px. Dopiero przejście na mysz 1600dpi całkowicie wyeliminowało ten problem.

Ale jak już pisałem pracuję na dużej szybkości myszy.

 

każdą dobrze skonfugurowaną mychą bez interpolacji i akceleracji śmigasz w windowsie z precyzją pix-by-pix, może mieć nawet 100DPI :D

 

 

Tak poza tym, to ciekaw jestem na jakiej zasadzie działa zmiana sensa w grach, np. w CS1.6.

jak ustawić, żeby gra nie mieszała nic z sygnałem z mychy, tylko przekazywała go 1:1?

Edytowane przez pwlj
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdą dobrze skonfugurowaną mychą bez interpolacji i akceleracji śmigasz w windowsie z precyzją pix-by-pix, może mieć nawet 100DPI :D

 

Jak masz mysz np. 400 dpi i jest za wolno przy suwaku prędkości ustawionym na środku, to przesuwasz go dalej doprowadzając do interpolowania (w ten czas nie ma ruchu w pulpicie windows po pikselu). Np. Ja potrzebuję ok 600-800 dpi dla pulpitu by było dość szybko i po pikselu ... w grach, przy rozdzielczości w której gram i przy wymaganej czułości, to nawet 1600 dpi jest lekko maławo, ale jakoś obleci. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem "precyzja" się zwiększa w stosunku do mychy z np. 400DPI bez pixel skippingu?

 

No to wiadomo że precyzja dla kursora nie będzie większa niż przesunięcie o 1px ;) Ale przynajmniej można ustawić większą szybkość bez interpolowania i przeskoków o więcej niż 1px, a tym samym bez spadku precyzji.

 

każdą dobrze skonfugurowaną mychą bez interpolacji i akceleracji śmigasz w windowsie z precyzją pix-by-pix, może mieć nawet 100DPI :D

 

Jest dokładnie tak jak napisał wyżej Kyle. Choć prawdę mówiąc to nie wiedziałem że w ten sposób wygląda zależność między suwakiem a interpolowaniem - tzn. nie wiedziałem że na środku suwaka jest 1:1. Ale to się nawet zgadza, bo na 800dpi miałem w windowsie przesunięty ten suwak o 1 w prawo od środka i właśnie zdarzały się te przeskoki zamiast o 1 to o 2px. Teraz na 1600dpi mam suwak przesunięty o 1 w lewo od środka i nie ma najmniejszych problemów z precyzją.

 

Tak poza tym, to ciekaw jestem na jakiej zasadzie działa zmiana sensa w grach, np. w CS1.6.

 

Przypuszczam że na podobnej jak w windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mysz np. 400 dpi i jest za wolno przy suwaku prędkości ustawionym na środku, to przesuwasz go dalej doprowadzając do interpolowania (w ten czas nie ma ruchu w pulpicie windows po pikselu). Np. Ja potrzebuję ok 600-800 dpi dla pulpitu by było dość szybko i po pikselu ... w grach, przy rozdzielczości w której gram i przy wymaganej czułości, to nawet 1600 dpi jest lekko maławo, ale jakoś obleci.

 

jak bym o tym nie wiedział! :P

chciałem tylko zaznaczyć, że problemy za kadrowaniem, to nie była wina mychy, a przesuniętego w prawo suwaka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem tylko zaznaczyć, że problemy za kadrowaniem, to nie była wina mychy, a przesuniętego w prawo suwaka.

 

Mycha wymusiła takie przesunięcie suwaka ... dla tego potocznie mówię czasem że więcej dpi myszy = większa precyzja ... co jest oczywiście uproszczeniem zjawiska: mysz mająca więcej dpi wymusza obniżenie czułości co powoduje zwiększenie precyzji.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zmienić x-718BK na coś innego, bo znudził mi się ten kształt :) Na celowniku są:

A4tech XL-747H Anti Vibrate - to chyba odświeżona seria Oscar na laserowym sensorze.

A4tech X-748K

 

Jak widać jestem już prawie zdecydowany, tylko niewiele wiem o tej pierwszej myszy. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...