Jump to content
Sign in to follow this  
smiki

Brak Kompatybilności Ddr2

Recommended Posts

Witam.

Niedawno zanabyłem drugą parkę d9gmh, konkretnie Transcend AxeRam 800+ do kompletu z Crucial Value 667 też na micronach.

Jakież było moje zdiwienie gdy po instalacji drugiej parki płyta "radośnie" wypełniła pokój beeeepieniami :(

Kostki osobno pracują bez problemu, razem za żadne skarby (na def., zmiany Vmem, CL nic nie pomogło).

Pozostaje mi sprzedać Transcendy i nabyć inną parkę. Tylko jaką?

Nie chciałbym znowu trafić na niekompatybilne sztuki, dlatego proszę o sugestie.

Sprzęt jak widać w sig'u.

Dzięki.

Cruciale mają SPD zgodne z Goodramami PRO na D9, Team Group D9, OCZ D9, najłatwiej i najtaniej będzie znaleźć jakieś GR PRO z drugiej ręki

Edited by Xtreme Addict

A może to nie problem kompatybilności. Często płyty nie chcą gadać z czterema modułami. Wielokrotnie takie przypadki były opisywane na forum. Proponuję na próbę zrobić parę Transcend AxeRam 800+ & Crucial Value 667. Pewnie pójdą bez problemu.

A może to nie problem kompatybilności. Często płyty nie chcą gadać z czterema modułami. Wielokrotnie takie przypadki były opisywane na forum. Proponuję na próbę zrobić parę Transcend AxeRam 800+ & Crucial Value 667. Pewnie pójdą bez problemu.

Niestety nie pójdą bez problemu. Sprawdzałem każdą konfigurację, permutacje i wariacje zanim zapodałem temat :)

Płyta radzi sobie z 4 kośćmi, bo wcześniej na niej hulały 2x1Crucial + 2x1Kingmax bez zająknięcia tylko, wiadomo, na lekko dowoltowanym NB.

Pójdę za radą Xtreme Addict i spróbuję zanabyć Goody PRO na D9 - zobaczymy.

Jak coś upoluję to dam znać czy poszły.

---------------------------------------------------------------

No i zakupiłem GoodRam PRO 900.

Szaleństwa nie ma, nieco lepiej się prowadzą (1110 / CL5 / 2,13V) niż moje Cruciale Value 667.

Reasumując: Crucial Value 667 + GoodRam PRO 900 = OK :)

Niebawem przyjdą Crucial Ballistix 1066 to tez dam info o kompatybilności.

---------------------------------------------------------------

Przyszły Ballistix'y (btw jakiś czas temu) i bez problemu chadzają i z GR PRO 900 i z Cruckami Value 667.

Jak na razie pędzą się najlepiej z tych co miałem :lol2:

Edited by smiki