Skocz do zawartości
wookie85

Zestaw Pod Obrobke Foto

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzac pod katem sprzetu do obrobki foto w 80% i wizualizacji 3D , czy ktos moze ma jakies doswiadczenie/porownanie dajmy na to takiego zestawu :

 

XEON L5420 x2 + np. http://www.allegro.pl/item876255035_plyta_...x771_6sata.html w porownaniu do :

 

plytka P45 + Q9450/9550

 

Warto pomysle o takiej dwuprocesorowej konfiguracji ? Jak z system , czy Vista x64 to pociagnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile masz kasy do wydania na komputer. Czy masz już jakieś części? Czy komputer będzie też używany do gier?

Ja bym sobie odpuścił płytę serwerową. Raz, że nie ma tam pcie, karta graficzna zintegrowana jest słabiutka. Również odpusicił bym Lga775, gdyż to już jest martwa platforma.

 

Celował bym raczej w i7, z duża ilością RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie pytam o calego kompa , ktorego mam na 775. Zmiana na i7 nie da mi nic praktycznie , zwiekszenie ramu tez nie az tyle co przesiadka na 2 Quady.

Nie gram w gry i mnie grafa nie interesuje , tam w wiekszosci sa PCI-E x8 wiec podpiety 8600GT mi starczy.

 

Moze i 775 jest martwe , ale nie mam potrzeby gonic za czyms nowym dla 10-15 % wydajnosci ( przy konfigu 1 proc ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie pytam o calego kompa , ktorego mam na 775. Zmiana na i7 nie da mi nic praktycznie , zwiekszenie ramu tez nie az tyle co przesiadka na 2 Quady.

Nie gram w gry i mnie grafa nie interesuje , tam w wiekszosci sa PCI-E x8 wiec podpiety 8600GT mi starczy.

 

Moze i 775 jest martwe , ale nie mam potrzeby gonic za czyms nowym dla 10-15 % wydajnosci ( przy konfigu 1 proc ).

 

Pytanie jest w czym masz zamiar obrabiać tą grafikę bo jeśli np. w Photoshopie to cię zmartwię że ten program w dość kiepski sposób wykorzystuje jajka w prockach. Do stosowania różnego rodzaju filtrów i obróbki zdjęć o dużych rozmiarach potrzebujesz dużej ilości ramu, najlepiej powyżej 4GB (64bit system), wydajnych dysków (np. Raid% na 3 dyskach z 7200obr/min + 32MB Cache'u) i procka który jest wysoko taktowany ale ma również dużą ilość cache'u.

 

Wg. mnie nie ma żadnego sensu inwestowania w płytę dwuprocesorową z Xeonami - wysoko taktowany dwurdzeniowiec albo Quad z dużym cache'em i dokupienie dysków/ramu za pozostała kasę jest lepszym wyborem.

Edytowane przez KaczyXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy te dyski spiete w raid dadza wydajnosc wieksza ? tu mam obiekcje bo generalnie obrabiajac foto , zdjecia sa mielone , dysk ich nie wgrywa/zgrywa ciagle , wiec pamiec rzedu 4gb czy nawet 8gb powinna spokojnie starczy nawet na 200 rawow jednoczesnie robionych.

 

Co innego zgrywanie/przenoszenie ale to robie rzadko i tu bawic sie w raid nie chce , wole miec 3 rozne magazyny niz 1 z calosci zrobiony.

 

Odpuszcze faktycznie konfig 2 prockowy poki co ale poszukam wiecej info jako ze wspolpraca przy PS np i ogolnymi mozliwosciami.

 

 

----

 

wow znowu procent , widze nic sie nie zmienilo specjalnie , moze tak jeszcze ze 10% dorzuci ktos ? ... :blink: , jak szalec to szalec

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze wersje PSuja wykorzystują gpu do obliczeń daje to ładnego kopa podczas obrabiania fotek.  Nie wiem tylko która opcja byłaby lepsza czy czerwoni czy zieloni. 

 

6-8GB ramu by się przydało + co najmniej 2-3 dyski w tym 1 na back up tylko, ssd 64GB na system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 8600gt wez jakies quatro lub odpowiednika ze stajni amd...

kolego , najpierw poczytaj do czego jest quadro a pozniej proponuj , "jakies" quadro nic tutaj nie da... wizualuzacja to nie pio , poza tym to mowiac krotko pic na wode i nie wydam 4k na karte

 

psuj z karty korzysta ? moze i cs4 korzysta , chociaz pierwsze slysze , nie planuje kupowac kolejnego ps-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psuj z karty korzysta ? moze i cs4 korzysta , chociaz pierwsze slysze , nie planuje kupowac kolejnego ps-a

Właśnie Ps 4 korzysta. 

 

Na razie może nie ale potem to już tak. Z resztą zawsze można pokombinować ("Szlif" fotki) :>. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

kolego , najpierw poczytaj do czego jest quadro a pozniej proponuj , "jakies" quadro nic tutaj nie da... wizualuzacja to nie pio , poza tym to mowiac krotko pic na wode i nie wydam 4k na karte

 

psuj z karty korzysta ? moze i cs4 korzysta , chociaz pierwsze slysze , nie planuje kupowac kolejnego ps-a

 

przeciez nie proponuje Ci zadnej karty za 4k... :)

 

wiadomo do obrobki foto taka karta nie bedzie miala wiekszego sensu...ale do wizualizacji napewno sie przyda :)

 

tak czy inaczej wiadomo wybor nalezy do Ciebie...nikt ci przeciez nie narzuca zebys kupil to czy to... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...