Skocz do zawartości
Beereq

Przesiadka Intel S775 E5200 - Amd Am3

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

W związku ze zmianą zastosowań komputera którego używam (doszedł encoding video 720p/1080p, coraz mniej gier) pomyślałem, że może warto zmienić sprzęt.

 

Posiadam to co w sigu, powtórzę się - e5200 + Freezer 7, Asus P5QL-E, A-Data EE+ 800 2x1GB DDR2

 

Czasami brakuje mocy mojemu dwujajowcowi :)

 

Pomyślałem, troszkę też tak na przyszłość, że może warto się przesiąść na AM3 póki jeszcze to co posiadam jest wmiarę w cenie? Intel teraz pokombinował z płytami itp., a z tego co widzę AMD zawsze tam troszkę tańsze jest ("3 rdzenie w cenie 2") i bardziej by pasowało pod moje zastosowania.

 

Konkretnie myślałem, żeby zmienić sprzęt na Athlona X3 425/435 - może się uda odblokować, jakąś płytkę np. na 785G (Asrock?) i 2GB DDR3 w jednej kości.

 

Jak myślicie, czy taka zmiana ma jakikolwiek sens?

 

Nie chcę pakować się w Quada Intela, bo jak na swoją cenę nie grzeszy wydajnością w porównaniu z tanimi prockami AMD (rozumiecie - tzw. econco)

 

Ah no dochodzi do tego problem RAIDa (opisałem w innym temacie), którego obecnie posiadam, myślę czy warto mi sprzedać te 2 dyski i kupić jakiegoś greena np. od WD ~1TB ? Bo chyba nie ma sposobu na przeniesienie macierzy między chipsetami różnych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie niech kupi Quada pod tą płytę co ma obecnie. Szkoda sprzętu, bo wciąż jest dobry. Jedynie ograniczenie to proc i mało ramu. No, ale jak chce modernizować sprzęt tylko do tego celu to prosze bardzo. Osobiście bym nie zmieniał, bo dla mnie to marnowanie kasy. Jak dobrze poszuka na Alledrogo to znajdzie jakiegoś taniego Quada pod 775. No chyba, że od razu znajdzie klienta na ten sprzęt za dobrą cenę.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odpada encodowanie z wykorzystaniem CUDA - tak jak ktoś pisał za mało opcji itp. Żeby chociaż darmowe kodeki jak x264 wspierały metody wieloprzebiegowe na CUDA...

 

Kupno Quada pod S775 to wydatek minimum 370zł. Zakładając, że swojego e5200 opchnę za ~180zł interes jest średnio opłacalny, bo dokładając 200zł mogę mieć nowy zestaw na AM3

 

Także proszę nie proponować mi Quada na s775 z w/w powodu, ponadto nie widzę przyszłości dla tego socketu...

 

Policzmy:

 

  • AsRock M3A785GMH/128M - 265zł
  • AMD Athlon II X3 425 - 255zł
  • GoodRam 2GB 1600MHz CL9 - 170zł
  • SUMA z wysyłką: ~700zł

To co mam:

 

  • e5200+Fryzjer 7 - ~210zł
  • Asus P5QL-E - ~200zł
  • RAM A-Data - ~130zł
  • SUMA: ~540zł

Wycena na oko :P

 

Pytanie: czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Jeśli idzie o MoBo mam na oku dosyć tanią płytkę z ACC i DDR2. Myślę, czy warto - chyba tak :P Zobaczymy co i jak w pon-wtorek

 

EDIT: ahaaa. nie zauważyłem, że ten Twój mobas (andrew777) ma ACC. W takim razie też biorę pod uwagę.

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś Gigabyte na AM2+ na 760G + SB710.

 

W sumie masz sporo racji NeoMagNeT, ale jeśli płytka (nówka, z gwar) będzie do kupienia za mniej niż 40% ceny Asrocka na 785G AM3 to nie widzę przeszkód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiecie, mam 1-2 miesięczne zaległości :P Ostatni komputer składałem 3 miesiące temu. Przyszłe procesory AMD nie będą pasować do AM2+ ? Czy może to raczej kwestia posiadania lub nie posiadania DDR3?

 

Jeśli tak, to oczywiście zmieniam na AM3 :P Tylko dziwi mnie, że przez 2-3 miesiące DDR3 tak zdrożały... Za 215zł kupowałem 2x2GB A-Daty CL7 pod koniec października...

 

BTW proszę jeszcze żeby ktoś wycenił mój sprzęt, tak w miarę precyzyjnie, napisałem w temacie o wycenie ale póki co brak odzewu

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W związku ze zmianą zastosowań komputera którego używam (doszedł encoding video 720p/1080p, coraz mniej gier) pomyślałem, że może warto zmienić sprzęt.

 

Jak myślicie, czy taka zmiana ma jakikolwiek sens?

Zmiana na 3, czy 4 rdzeniowy procesor ma sens wtedy, gdy oprogramowanie, którego uzywasz jest w stanie w 100% obciążyć wszystkie rdzenie procesora.

 

 

Uruchom kodowanie jakiegoś filmu i zobacz, czy program w 100& obciąża obydwa rdzenie. Jezeli w 2 rdzeniowym procesorze masz sumaryczne obciążenie rdzeni na poziomie 50%, znaczy to tyle, że program nie wykorzystuje więcej niż 1 rdzeń/procesor.

 

W takim przypadku lepiej kręcić E5200, a wydaje mi sie, że ma on dość spory potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...