Skocz do zawartości
kris17

Ocena Zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o ocenę poniższego zestawu i propozycje co w nim zmienić.

Komp ma służyć głównie do gier (tych najnowszych też:), i przynajmniej przez 2 lata nie będzie modernizowany(poza oczywiście dodatkową 2gb kością ramu,która będzie dokupiona po niedługim czasie)

 

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 710 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9 165 zł

Płyta główna: Foxconn P55A /intel P55/ 260 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 185 zł

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4850 PCS 1024MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI 439 zł

Nagrywarka DVD: LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black) 99 zł

Obudowa: Tacens Thylon SE (bez zasilacza) 140 zł

Zasilacz: Fortron FSP450-60APN 450W 149 zł

 

Suma: 2147 zł

 

 

PS: Jeżeli to nie problem to prosiłbym o propozycję innego zestawu (na procku AMD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie będę grał na 1280x1024, za 2-3 mieciące zmieniam monitor na panoramiczny 22/24" więc rozdzielczość się zwiększy

 

a co do obudowy to kluczowe są jej wymiary..;/ mam półeczkę o długości 48,5 cm z tyłu musi zostać trochę miejsca więc nie mogę sobie pozwolić na typowej długości obudowy :(

Edytowane przez kris17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

 

Procesor : AMD Phenom II X4 925 - 499 zł

Chłodzenie Procesora : Scythe Katana 3 - 110 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 235 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 340 zł

Karta Graficzna : XFX Radeon HD4890 1GB - 669 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa : Tacens Thylon SE - 140 zł

 

Razem : 2567 zł

 

Jak za drogie, to możesz zrezygnować z dodatkowego chłodzenia na pewien czas (2432 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam dylemat co wybrać...;/

 

zestaw 1:

 

Procesor: AMD Phenom II X4 945 Quad Core (509 zł) (jeżeli 945 zdrożeje to kupię 925 (485 zł))

Płyta główna:Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 (220 zł) (ewentualnie proszę o inne propozycje)

Karta graficzna: XFX Radeon HD4890 1GB (669 zł)

Pamięć RAM: DDR3 Goodram 2GB PC1600 CL9 (175 zł)

Dysk twardy: Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB (172 zł)

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223L SATA LS (97 zł)

Obudowa: Tacens Thylon SE (bez zasilacza) (120 zł)

Zasilacz: OCZ ModxstreamPro 500W Modular (218 zł)

Listwa zasilająca: HSK Data Acar F5 (29 zł)

 

suma: 2209 /2185 zł

 

 

 

zestaw 2:

 

Procesor: Intel Core i5-750 (685 zł)

Płyta główna: Asrock P55 Pro Intel P55 (373 zł) (ewentualnie proszę o inne propozycje, poza foxconn-em który podrożał o 40zł...)

Karta graficzna: Radeon HD4850 (390 zł)

Pamięć RAM: DDR3 Goodram 2GB PC1600 CL9 (175 zł)

Dysk twardy: Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB (172 zł)

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223L SATA LS (97 zł)

Obudowa: Tacens Thylon SE (bez zasilacza) (120 zł)

Zasilacz: OCZ ModxstreamPro 500W Modular (218 zł)

Listwa zasilająca: HSK Data Acar F5 (29 zł)

 

suma: 2259 zł

 

 

 

A więc tak:

-do obu zestawów dokupię po miesiącu kolejne 2gb ramu,jeżeli najdzie mnie na OC to kupię również chłodzenie na procesor

-pierwszy zestaw byłby na 2 lata bez nowych podzespołów (poza ramem i ew. chłodzeniem)

-drugi zestaw uległby zmianie po pół do roku czasu o lepszą kartę graficzną (w przedziale 700/800 zł) (i tak jak wyżej: ram i chłodzenie)

 

Który zestaw wybrać?? proszę o uzasadnienie odpowiedzi :)

 

 

I jeszcze kilka pytań:

1. Jak można porównać ze sobą wydajność obu procesorów bez oc i po oc (np. i5 jest wydajniejszy od 945 o 10-15%)

2. Jakie wartości można otrzymać przy oc 945?? (i5 można podkręcić do 4ghz i wydajność ogólnie podnosi się o 30%, jak to jest w przypadku AMD)

3. Czy podany zasilacz w obu przypadkach będzie wystarczający, czy lepiej zaopatrzyć się w 600W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się na 1 zestaw:) (z małymi zmianami)

 

Powiedzcie mi jeszcze jakie wentyle kupić do tej obudowy

domyślnie z obudową (niby) ma być jeden taki , ale na pewno nie kupie tak drogiego drugiego... max 20zł za jeden

Tutaj jest oferta wentylatorów z ram.net

 

moje 2 typy;

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=52367 ten jest z "bajerem"

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=26340 a ten ma regulację obrotów

 

 

i jeszcze jedno:

będę brał płytę Asrock M3A785GXH/128M i czy do niej mogę wziąć ram 1600 czy lepiej dać 1333??(w sumie to chyba i tak nie ma dużego znaczenia?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest pewne co dadzą razem z obudową... , a innej niestety nie mogę wybrać;/ ze względu na wymiary

 

A czy przepływ powietrza będzie odpowiedni jak będą 2 wentyle 120? czy przydało by się wszystkie miejsca zapełnić?? (i chyba jeszcze ma znaczenie w którym kierunku wentyl "dmucha"? czy wszystkie mają mieć nawiew do środka??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o ocenę poniższego zestawu i propozycje co w nim zmienić.

Komp ma służyć głównie do gier (tych najnowszych też:), i przynajmniej przez 2 lata nie będzie modernizowany(poza oczywiście dodatkową 2gb kością ramu,która będzie dokupiona po niedługim czasie)

 

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 710 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9 165 zł

Płyta główna: Foxconn P55A /intel P55/ 260 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 185 zł

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4850 PCS 1024MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI 439 zł

Nagrywarka DVD: LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black) 99 zł

Obudowa: Tacens Thylon SE (bez zasilacza) 140 zł

Zasilacz: Fortron FSP450-60APN 450W 149 zł

 

Suma: 2147 zł

 

 

PS: Jeżeli to nie problem to prosiłbym o propozycję innego zestawu (na procku AMD).

Zestaw dość dobry do gier obciążających głównie procesor. Zmień kartę graficzną. Ta jest prądożerna.

Tu dałem kalkulator liczący roczny kosz prądu dla samej karty. Zależnie od czasu używania jej w idle/stresie.

 

Z kart proponuje w zbliżonej cenie i wydajności 5750. Ewentualnie droższe GTX260, HD5770 lub HD4890 (nie 4870).

Zasilacz który wybrałeś jest dobry i tani, ale nie przechodzi badań 80+ (brakło mu 0,5% :D). W sumie można go polecić. Ma też słabe okablowanie co może wymagać rozgałęźników dla molex, 6 pin czy sata.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podpinam... myślę żę ten temat mnie też dotyczy ...ok!

W większości czasu gramy(reszta to cs2,p.studio12,net), kupię gta4 i coś jeszcze. Za rok oddam ten system 8-latkowi w exclusywny użytek. Zostawiam Sama173p, 1280x1024.

 

Może zacznę kręcić. Ważne jest by w miarę było cicho i nie chcę otwierać obudowy i odkurzać w środku, jest tu kurz, dużo kurzu więc znalazłem tę obudowę, ma filtr !!

Jestem „click away” od tego zakupu – może być za ok 2060zł?

 

1 Phenom II X2 545/3.0 GHz

2 Zalman CNPS10X Quiet

3 Arctic Silver 5

4 Gigabyte MA770T-UD3P

5 Radeon HD5670 PowerColor 512MB GDDR5

6 4GB1600MHzKingstonHyperX(2x2GB,DualDDR,CL9)

7 Samsung 500GB 16MB Cache F3

8 450W Corsair CMPSU-450VXEU

9 SilentiumPC Gladius 600 Pure Black

10 Nagrywarkę mam

 

Dziękuje bardzo z góry !!

Pomimo że najlepsze lata miałem w zeszłym wieku i na innym kontynencie to b. dobrze że trafiłem na te forum 2 tyg. temu, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iż przez gg z konsultantami ram.netu nie idzie mi rozmowa to chciałbym się dowiedzić jednej rzeczy tutaj:)

Czy wszystkie procki amd phenom II 955 to wersja BE?(z odblokowanym mnożnikiem) bo TU nie ma ani słowa o tym czy to Black Edition...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Niestety AMD wprowadzajac rewizje C3 pozbawila 955 odblokowanego mnoznika, pozostawiajac go tylko w highendzie tj 965. Czy to Be nalezy poznac po numerku :P Albo opisie, jesli C3 to nie ma BE a jesli C2 to ma.

 

Ps. najlepszy wybor choc drozszy to 965 C3 ze wzgledu na odblokowany mnoznik, lepsze oc, mniejszy pobor mocy i temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem:

 

Procesor: AMD Phenom II x4 925

Płyta główna: Asrock M3A785GXH/128M Socket AM3

Pamięć: DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9

Zasilacz: OCZ ModxstreamPro 500W Modular

Dysk twardy: Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223L SATA LS

Obudowa: Tacens Thylon SE czarna

Listwa zasilająca: HSK Data Acar F5 3m

Pasta termoprzewodząca: Arctic Silver Ceramique

Wentylator: Xilence COO-XPF120.R.PWM

 

Suma: 1600 zł (nie licząc kosztów przesyłek)

 

Z powodu chwilowych braków środków kupno grafiki zostało przełożone... na razie musi wystarczyć integra:)

 

Dziękuję wszystkim za porady w wyborze sprzetu, naprawdę były bardzo pomocne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jaką bezprzewodową kartę sieciową kupić, będzie się ona łączyła z liveboxem.

 

Na razie wytypowałem dwie:

http://allegro.pl/item886919338_tp_link_tl...ghz_fv_d2d.html

http://allegro.pl/item886901755_tp_link_tl...hz_fv_gw30.html

 

Czy może kupić jakąś na usb z tp-linka czy te powyżej będą lepsze niż te na usb?(i którą wziąć? bo różnica ceny między nimi to 5zł..)

na kartę mogę przeznaczyć max 35zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieciówkę wybrałem zupełnie inną.. bo WN422G na usb

 

Dzisiaj otrzymałem paczuszkę z procesorem:), na dołączonym coolerze jest już nałożona jakaś pasta, i czy od razu mam ją usunąć i zastąpić arctic silver ceramique?? (bo taką zakupiłem, wg. testów od tej ze srebrem odstaje tylko 1*C, a jest w 100% bezpieczna i tańsza :))

 

Teraz pozostaje mi tylko cierpliwie czekać na resztę zestawu...;/ w ram.necie ceny są niskie ale kontakt to mają bardzo słaby.. (procka brałem z morele.net)

 

Jak bym miał jakieś problemy ze złożeniem to będę pisał w tym temacie i mam nadzieję że otrzymam fachowe rady (kompa będę składał pierwszy raz)Może samo złożenie nie będzie problematyczne ale konfiguracja biosu to dla mnie czarna magia...

Edytowane przez kris17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...