Skocz do zawartości
kokodzambo

Pomoc W Wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie posiadam:

 

AMD Athlon 4800+

2 x 1gb DDR2 Geil 800mhz

Asus M2N

Radeon HD 3850 256/256 DDR3

Zasilacz Trust 370W

 

Mam 1000zł i chciałbym wymienić za te pieniądze:

Procesor na AMD Phenom II 965 125W

Obudowa Cooler Master Elite 334

Zasilacz BeQuiet Pure Power 530W

 

Płytą główną będzie Gigabyte M61PME-S2P (ta musi zostać ponieważ mam ją w drugim kompie i sobie wymienię z tym asusem żeby phenom pasował)

 

I teraz nie jestem pewny czy zasilacz pociągnie ten komputer jeżeli w przyszłości mam zamiar kupić Radeona HD 5850 lub 4890 albo któregoś z nowych GTX'ow, które wyjdą, w podobnej cenie do radeonów.

Nie wiem czy kupować teraz te części za 1k zł, czy czekać do premiery gtx'ów i kupić wszystko razem ( bardziej chodzi o to że może wyjdą jakieś nowe Phenomy itp, a nie o spadek cen)

 

I jeśli chodzi o OC, czy ten BeQuiet razem z tą płytą Gigabyte będzie dawał możliwość podkręcenia proca i karty graf?

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz nie ma złącza zasilania kart graficznych (PEG 6 ani PEG 8 pin).

 

Może taki zamiast tego BQ? http://www.proline.pl/sklep.php?p=OCZ+OCZ600MXSP-EU (jak kasy brakuje to 500W wersja, nawet tańsza od tego bq w proline jest ;) )

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz nie ma złącza zasilania kart graficznych (PEG 6 ani PEG 8 pin).

 

Może taki zamiast tego BQ? http://www.proline.pl/sklep.php?p=OCZ+OCZ600MXSP-EU (jak kasy brakuje to 500W wersja, nawet tańsza od tego bq w proline jest ;) )

300W i 350W nie posiada pci-e. Od 430W w górę posiadają już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup x4 925, sprzedaj ram i kup GA-MA770T-UD3P + 2GB DDR3.

Na stronie Gigabyte jest napisane, że Twoja płyta nie obsługuje tego proca. Pewnie dlatego, że ma wysokie TDP. Poza tym:

(Note) If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the Częstotliwość of AM2+ CPU will not be impacted.

@Mhrok

Złącze 6/8pin nie jest niezbędne. Można używać przejściówki, ale ten zasilacz to shit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300W i 350W nie posiada pci-e. Od 430W w górę posiadają już.

A, to przepraszam, pierwszy wynik w niepolskim google mnie zmylił...

Ale tak czy inaczej, ten OCZ ma modularne okablowanie. A do tego nie jest najtańszą wersją okrojoną ;)

 

EDIT:

Można używać przejściówki

Jak ktoś nie wie jak ich używać to mogą różne brzydkie rzeczy się zrobić. Na przykład mocno nierównomierne obciążenie linii. Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...