Skocz do zawartości
Adyan

Zestaw Komputerowy Głownie Do Internetu.

Rekomendowane odpowiedzi

Zintegrowany Radeon 4200 na nowych płytach głównych ma to wsparcie więc to zmienia postać rzeczy.

Lepszym wyborem byłaby płyta ze zintegrowaną grafiką Radeon4200 np:

1. ASRock M3A785GMH

2. M3A785GXH/128M nie wiem czym ona się różni od powyższej. Ma rozmiar ATX a reszta ?

No wlasnie glownie tym, no i co sie z tym wiaze wieksza iloscia zlacz. Co do monitora skoro nie bawisz sie grafika czy jest sens wydawac pod tysiaka za monitor ktory wlasciwie jedyna roznica jest lepsze odwzorowanie barw? Do gier i mulitmediow spokojnie sprawdzi sie jakas 22tn za ok 500-600zl, byle tylko miala dvi. Sam mam podobny sprzet(patrz stopka) i bardzo go sobie chwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitora skoro nie bawisz sie grafika czy jest sens wydawac pod tysiaka za monitor ktory wlasciwie jedyna roznica jest lepsze odwzorowanie barw? Do gier i mulitmediow spokojnie sprawdzi sie jakas 22tn za ok 500-600zl, byle tylko miala dvi.

Taaa, bo kolory to w ogóle taka nie potrzebna rzecz...mogłoby być 16 i tez by było ok...

 

Monitor kupujesz na lata, to nie karta graficzna. Potem będziesz się z tym męczył żałując jaki masz a jaki mogłeś mieć obraz!

Różnice w jakości sa ogromne i tylko ignoranci ich nie zauważają!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, bo kolory to w ogóle taka nie potrzebna rzecz...mogłoby być 16 i tez by było ok...

Moze tak bez przesadzania?

 

Monitor kupujesz na lata, to nie karta graficzna.........

........Różnice w jakości sa ogromne i tylko ignoranci ich nie zauważają!

Z ta mysla kupilem swoj, i jestem bardzo zadowolony. Jedyne co mi przeszkadza ze przydalby sie jeszcze jeden taki :D I bardziej bym sie scharakteryzowal, ze nie jestem czepialski bo nie szukam dziury w calym. Ogolnie wszystko ma z grubsza kolor jaki powininen byc i mam gdzies czy projektant strony chcial przekazac nieco inna barwe gdzies tam, albo ze zdjecie wygladaloby by ciut inaczej na lepszej matrycy. Odbieram z obrazu to co mi jest potrzebne i niie zaglebiam sie w cos co mnie nie interesuje. Grafikiem nie jestem i zadnego skrzywienai w tym kierunku nie mam :P Zyje mi sie z tym lepiej, ze nie powiem znacznie taniej :PPPPPP

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie smurzenie masz o wiele bardziej pewne w tych rzekomo lepiej odwzorowujacych kolory matrycach, nawet jesli te 2ms w TN to nad-interpretacja metody testowej, smurzenia nie odnotowuje nawet w strzelankach. Jedynie te pierwsze dwie wady sa od biedy wlasciwe z tym ze katy uwazam za czepialstwo jesli ktos siedzi przed monitorem, jedynie gdy ogladam film z pozycji lezacej jest czasem dyskomfort. A odwzorowanie kolorow, to juz chyba przerobilsmy.

 

Co do odczuc do CRT, w zyciu bym nie wrocil do tego szitu! Kobylaste, nieergonomiczne i nieekonomiczne ustrojstwo. Od lat odkad sie przesiadlem sie na lcd moje oczy nie protestuja nawet po 14h przed kompem. Nie mowiac ze mozna miec stysfakcje ze jestem pro-ekologiczny, bo taki 22" lcd ciagnie jakies 40w a moja stara durna 17 ciagnela ok 110w. No i obszar roboczy, to jest odjazd w porownaniu z ta nedza jaka oferuje 17" i na lcd nic nie tracisz na przeliczaniu cali na rzeczywisty dostepny rozmiar.

 

Ps. To chyba jasno wyraza moje odczucia do jakis 12 lat opcowania z CRT :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Możecie mi napisać ile Athlon IIx2 240 jest wydajniejszy od Athlona64 3200+, którego obecnie posiadam ? i czy pooglądam na nim filmy w full hd ?

Przy wsparciu sprzętowym od GPU (czyli odpowiednim GPU i oprogramowaniu ) wystarczy tańszy

Sempron i to z dużym zapasem.

Może przydać się więcej pamięci RAM.

W systemie XP plik wymiany przy 2GB jest męczony a przy 4GB nie i przy oglądaniu TV nawet w SD

i jednoczesnym timeshifting potrafi przycinać obraz po zmianie programu z powodu oczekiwania na HDD

męczone przez system operacyjny na potrzeby pamięci wirtualnej.

Do tego rodzaju zastosowań wybrał bym semprona z 4GB RAM zamiast X2 z 2GB RAM bo nie lubię

sytuacji przymulania dysku w kompie. Dodatkowy atut semprona w postaci mniejszego TDP

stawia mniejsze wymagania przed zasilaczem zwłaszcza przy wyłączeniu funkcji oszczędzania

energii (czasami koniecznego zabiegu dla eliminacji przycięć podczas wykorzystania

oprogramowania nie potrafiącego wykorzystać w pełni wsparcia GPU do wyświetlania filmu).

X2 240 i sempron 140 będzie wydajniejszy około 50% od 3200+ przy wykorzystaniu jednego rdzenia.

Przy wykorzystaniu 2 rdzenia w x2 240 przewaga będzie większa i zależna od aplikacji w jakim stopniu

potrafi wykorzystać 2 rdzenie (może dochodzić do około 100%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki zestaw :

AMD Athlon II x2 240 AM3 BOX

ASRock M3A785GMH/128M

Goodram DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1333MHz CL9.0 BOX

LG 23" LCD W2353V-PF

 

Dobrze wybrałem ?

ŹLE! :lol2:

Za 5 dych więcej mogłeś mieć AMD Athlon II x3 425 i szansę odblokowania do pełnego Phenoma x4. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...