Skocz do zawartości
Al Bundy

Pc W Samochodzie.

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że ktoś wpadł na taki sam pomysł :D

Ja na razie przygotowuje sprzecicho, mam do wybory parę konfiguracji.

1. Socket A w dwóch wersjach, jedna krótsza płytka ale proc tylko do 1 GHz, lub standardowy rozmiar plus jakiś mobil skręcony do jak najmniejszej wartości vcore ale ograniczonej taktem minimum 1.7 1.8 GHz do tego karcioszka HD3450, problemem będzie zasilenie tego wszystkiego i zapewnienie wentylacji, plusem to mocna konfiguracja.

2. Socket 370 na płytce z wyciągniętej Compaq, taki komputerek zasilany jest jedynie przez 90W zasilacz i chłodzony przez jeden wentylator zamontowany w zasilaczu.

Główny powód zastosowania starych gratów to ograniczenie kosztów i nie żałowanie po ewentualnym rozwaleniu sprzętu gdyż będzie to wszystko siedzieć w bagażniku kombiaka Opla Kadetta. Odpadają dyski z mechanizmami gdyż silnik w aucie to diesel który przed zagrzaniem przenosi straszne wibracje i po parunastu odpaleniach standardowy dysk został by złomem. Dlatego przewiduje konfiguracje 2x CF po 4GB lub po 8GB na system, na pewno będzie to jakaś dystrybucja Linuxa. Wyprowadzenie na 100% 2 lub więcej USB na deskę rozdzielczą dla pendriva na którym będę trzymał różne dane, mp3, filmiki jakieś itp.

Komunikacja zapewne przez ekran dotykowy, nie wiem jeszcze jakiego rozmiaru będę szukał, okaże się dopiero po skompletowaniu reszty gratów.

Myślę że maks 12 cali wkomponowane zaraz obok tuneli z zegarami. Do deski zamierzam się zabrać z żywicą i wyprofilowanie dodatkowego tunelu.

Tak jak Al Bundy montaż przewiduje na przełom wiosna-lato. Teraz planuje, zbieram potrzebne graty i grzebie przy instalacji autka, aby ją odnowić gdyż jest dość wiekowa i mogła by pewnego miłego dnia powiedzieć papa :D

Kwestia zasilania tego pokładowego PC to własna konstrukcja coś w ten deseń

http://www.allegro.pl/item917453941_profes..._atx_fv_gw.html

lub przerobienie starego UPS.

Zobaczymy co czas przyniesie, ale z miłą chęcią będę się przyglądał temu projektowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...