Skocz do zawartości
stranded

Zestaw Pod Dziennik Nauczycielski Xd

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/item880558670_nowy_dell_...m_promocja.html

 

Ten Dell to typowo biurowy komp, sprawdzi sie o wiele lepiej niz skladak, zre mniej pradu i jest praktycznie bezglosny. Jesli juz musisz wydac duzo kasy na kompa "bo tak" to kup cos takiego.

 

Jesli chodzi o to ze aplikacja jest 64bit, wiec i system musi, do tego potrzeba C2D i 4GB ram... to jak budowac kompa do internetu za 3500zl. Chyba lepiej zaoszczedzic i kase ktora zostanie wydac na cos innego, chyba ze na sile chcesz im wcisnac cos czego nawet w 20% nie wykorzystaja.

Jeżeli dell to jaki serwis? Bo części do della nie są zwykłymi PC'towskimi. Każda prawie końcówka jest niestandardowa. Owszem, komp bardzo przyjemny.

Jak cos to serwis dell jest w Warszawie na Jagiellońskiej 78.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna wstawka : Według SJP mamy http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=karze&s...search&od=0 i http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=ka%BFe&...search&od=0 . Unia każe (albo i nie) coś zrobić, ale nie wymierza kary (przynajmniej póki co ;) ).

 

Wracając do tematu. Drukarka kolorowa laserowa bez nałożonych ograniczeń prowadzi często do marnotrawstwa tonera na zasadzie "A skoro mamy kolorową drukarkę, to tło tej prezentacji będzie żółte w fioletowe falki". O drukowaniu prywatnych fotek już nie wspomnę. Liczenie na inteligencje i opanowanie użytkowników jest głupotą. Brzmi to może i brutalnie (zwłaszcza jeśli chodzi o osoby które znamy) ale tak po prostu jest.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie w temacie, ale mam naiwną nadzieję, że to szkoła niepubliczna, bo inaczej to kogoś trzeba by pochlastać. Gotowe tanie rozwiązanie z dobrą gwarancją i wszystko.

Edytowane przez 123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dell to jaki serwis? Bo części do della nie są zwykłymi PC'towskimi. Każda prawie końcówka jest niestandardowa. Owszem, komp bardzo przyjemny.

Jak cos to serwis dell jest w Warszawie na Jagiellońskiej 78.

Ten link byl tylko przykladem kompa jaki mozna kupic i ktory sprawdzi sie o wiele lepiej niz skladak, ale jesli juz o nim mowa to z opisu aukcji wynika, ze "mamy do zaoferowania fabrycznie nowe komputery DELL z gwarancja 3 lata NBD - serwis w nastepnym dniu roboczym", wiec powinno to dzialac na zasadzie ze dzwonimy do della i po krotkiej lub dluzszej konwersacji dochodzimy do tego co zawiodlo i dell powinien wyslac nowa czesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zamówione:

PROCESOR

Intel Core i5 650 3,20 GHz BOX

 

 

PŁYTA GŁÓWNA

Intel DH55TC BOX

Zawiera: karta graficzna, karta sieciowa, karta muzyczna

 

 

PAMIĘĆ RAM

GoodRam DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9

 

 

DYSK TWARDY

Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II)

 

 

ZASILACZ

Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

 

 

DRUKARKA LASEROWA CZARNO-BIAŁA

Samsung ML-1640/ SEE

 

 

NAGRYWARKA DVD

Samsung DVD+/-RW SH-S223C bulk black (Serial ATA)

 

 

MONITOR

19'' Samsung SyncMaster 943BW czarny

 

Razem z Windows 7 64-bit wyszło 3000zł, jeszce dodam jak ktoś nie wie, że szkoła dostaje zwrot VAT ;-)

 

Pozdrawiam można zamknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że komputer będzie chyba czymś w rodzaju serwera, mianowicie wygląda to tak że w każdej klasie stoi laptop czy tam pecet i nauczyciel wbija oceny w system, które trzyma ten komp.

 

Ale nie wiem dokładnie jak to działa. Znajomi prosili o złożenie czegoś dobrego, mocnego i przyszłościowego i tak też zrobiłem.

 

A i jeszcze dodam bo mnie to męczy ;) mentalność co niektórych jest dziwna, pewnie że można taniej, bo to "wystarczy" ale jak od dziecka łaziłem do szkoły każdy narzekał, że stoi Pentium 166 i 16mb ram a pan każe pisać w wordzie opowiadanie....A tak to się przyda nie tylko nauczycielom a pewnie w przyszłości dzieciakom. Można kupić tanio i na styk ale jak się ma na takie coś odpowiedni budżet to nie wiem gdzie tu problem? Pomyślcie sami co kupowalibyście dla siebie ;p

 

/ot

 

Co do samego używania kompa wydaje mi się, że przyda się np. do przechowywania i zgrywania zdjęć i nagrań video z uroczystości itd także na pewno ten ram i procek swoje zrobi jak jakiś informatyk będzie obrabiać film z jakiejś szkolnej imprezy (w sensie rozpoczęcia roku itd)

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to w .11 zawodził soft i bez powodu znikały partycje, a na nich dane.

.12 może nie są specjalnie lepsze, ale nie mają przynajmniej problemów z softem.

Jak się nie możesz zdecydować, to kup Samsunga, albo .... WD? ;]

 

Jak decydujesz się na 11, to zanim postawisz system, wrzuć do dysku najnowszy soft - tak dla bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby potem nie było tematu, "partycje zeżarło i dziennik z ocenami również a jest czerwiec" :D

A wogóle to najpierw piszesz że to ma być tylko do ocen i będzie zewnętrzny serwer na backup a teraz że to będzie serwer ocen i szkolny informatyk będzie na nim obrabiał filmy:/ Rozumiem że Ciebie również nie doinformowali.

Aha i tak już w temacie, jeśli faktycznie to ma służyć jako serwer do ocen to moze warto pomyśleć nad SSD. 500GB raczej się nie przyda (no chyba że każdy będzie mógł robić co mu się podoba na nim) ale krótki czas dostępu napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli krótki czas dostępu, gdyby służył jako serwer to szybki dostęp do danych by się przydał (prócz ocen można pewnie obecności wprowadzać do bazy co po dzwonku będą robić wszyscy nauczyciele). A długowieczność, od tego jest backup, nie ma żadnej gwarancji że zwykły HDD pożyje dłużej.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...