Skocz do zawartości
silverato

Jak To Jest Z Ta Energooszczędnością Zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

witam zastanawia mnie jak to jest z ta energooszczędnością zasilaczy niedawno kupiłe Be-quiet Straight Power E7 ponoć 80+ podłaczyłem watomierz a tu 16 w na stand bay :damage_wall: i 124 w podczas pracy,wczesniej miałem Yesico SilentCool SC560-AS12CF który jest ponoć nic nie wartym starym złomem :rolleyes: a pokazywało 92w :unsure:

 

ps.moze ktos podać najbardziej energooszczedny zasilacz od 400w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bój żaby, ten yesico nie ma startu do bq jeżeli chodzi o pobór W. Watomierz masz pewnie kiepski.

 

jak chcesz wiedzieć dokładniej to zmierz za pomocą licznika energii, tym na podstawie którego elektrownia ci rachunki wystawia.

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16W w standbayu to mało realne - chyba, że jak moim TV. Wyłączony: 0,5W Standby 25W ale tylko przez minutę (w tym czasie jak włączę TV to startuje w sekundę) po minucie 0,7W ale start już zajmuje 6-7s.

 

Mój Corsair HX620W w standby pobiera jak dobrze pamiętam koło 2W, a cały comp w stanie uśpienia 10W.

 

Oszczędnych zasilaczy szukaj tutaj

 

 

 

 

Jak pisał sosna24 można i watomierzem byle był precyzyjny - kupiłem ostatnio Voltcraft Energy Monitor 3000 i nadaje się nawet mierzenia standby co potwierdza ten test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silverato masz jakieś kłopoty z pamięcią? Stand By, oszczedzanie prądu

no masz racje rzeczywiscie było juz z tych nerwów zapomniałem

watomierz pokazuje dobrze sprawdzałem na lcd i aplitunerze pokazuje dokładnie tyle ile twierdzi producent, straszna kupa ten zasilacz wymiana musowa, dzieki za linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...straszna kupa ten zasilacz wymiana musowa, dzieki za linki

pfuj, faktycznie - wyrzuć zasiłkę bo zbankrutujesz :lol:

 

16W = 0.016kW * ~0.5PLN * 8760h = 70PLN/rok = 5.80PLN/m-c :::: teoretycznie

Praktycznie to: miernik źe mierzy, bo APFC nie działa w trybie standby (a jeśli już to nieskutecznie). Ale nawet jakby mierzył super idealnie to nie ma to nic wspólnego z opłatami - bo licznik energii i tak policzy inaczej - a to z tego jesteś rozliczany. Np ja mam instalację 3ph, porozdzielane fazy na pokoje i oświetlenie - 2 lapy + jedna stacjonarka = 0.000kW. Cuda? nie, poprostu licznik nie jest w stanie zauważyć tak małych obciążeń impulsowych na różnych fazach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...