Skocz do zawartości
wucet

Najcichszy Zasilacz Na Rynku ~600w +

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy! Potrzebuję zasilacz ok 600W+ Polećcie mi najcichszy dostępny. Jest Nightjar 450W by Silverstone ale niestety za słaby na Phenoma X4 + GTX280... Co kupić? Nie mam określonego budżetu. Może ziasilacz z WC, choć nie mam do końca zaufania do takich rozwiązań... Po prostu - co jest najcichszego na rynku?

Edytowane przez wucet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finchy! Myślisz, że korsarze hx będą najcichsze? wiem, że ciche ale 19db to jeszcze nie to czego szukam. Oprócz wentyla w zasiłce nie będzie żadnego innego, dlatego baaardzo mi zależy na ciszy! Jak masz jeszcze inny pomysł, zapodaj!

 

Pozdro i dzięki za odpowiedź! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 19db według producenta przy jakim obciążeniu?

Podobno przy max obciążeniu, więc nie jest źle. Myślę intensywnie o pasywie, do którego lina dał BUMEL. Wciąż jednak nie ma testów... Jednak 600W przy skuteczności 90% za 360zł to nie jest źle....Chciałbym jakiejś porządnej recenzji, jednak nikt nie przetestował krytycznym okiem jeszcze tej zasiłki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arni, pomysł niby fajny tyle że jeżeli doda do swojego kibelka jeszcze zasilacz, to chłodnica już będzie musiała mieć jakieś wentyle (bo wątpię czy sama chłodnica będzie w stanie rozproszyć to wszystko). nie mówię już o kosztach wodowania PSU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arni!

 

Cacuszko naprawdę ale aż boję się pomyśleć ile za to wszystko trzeba położyć...pewnie z 20k :D

Cały czas myślę o pasywie, który podrzucił BUMEL...Poczekam chyba jeszcze troszkę. Ktoś tam zapowiadał że do końca stycznia ma być porządny test.

 

A jak wyglądają ENERMAXY np. Enermax Modu82+ 625W jeśli chodzi o ciszę? Wie ktoś? Podkreślam, że będzie to mój jedyny wentyl, więc ma być bardzo bardzo cichy...

 

Dzięki za pomysły chłopaki :D

 

 

Jak kasa nie gra roli to Antec Signature 650W.

 

Ciekawe czy ktoś z forum ma tego Antka? Opis ładny ale jak w praktyce heh? Na filmie gościu mówi o nim pięknie ale mimo wszystko słychać szelest. Sądzę, że ten szelest jest w najsłabszej wersji i że testowano pod min obciążeniem.Wiadomo oczywiście, że w praktyce może być inaczej :) Podona mi się nowatorskie podejście do konstrucji ale upchany jest niesamowicie gęsto... Na koniec dodam że wolałbym wersję 850W na przyszłość a ta kosztuje 1050zeta...Jakbym obrobił bank to czemu nie ale teraz jeszcze rozważę inne propozycje :)

 

Dzięki za info!

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodajże wersja 850w zasilała jedne z lepszych kibli na forum: Malik & -GIZIU-

 

jeżeli masz mocno ograniczony budżet to ja bym się kierował na fanswap na konkretny 140mm wentyl.

Plombę o ile jest można zdjąć na wiele sposobów :P kwestia aby oryginalny wentyl był zasilany z wtyczki a nie wlutowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Potrzebuję zasilacz ok 600W+ Polećcie mi najcichszy dostępny. Jest Nightjar 450W by Silverstone ale niestety za słaby na Phenoma X4 + GTX280... Co kupić? Nie mam określonego budżetu. Może ziasilacz z WC, choć nie mam do końca zaufania do takich rozwiązań... Po prostu - co jest najcichszego na rynku?

 

Ostatecznie zdecyduję się chyba na ENERMAX Modu87+ 800W albo wspomnianego tu Antka Signature 850W. Który będzie cichszy? Antek ma PWM ale wenta 80mm. Myślę, że jak już go uruchomi to taki cichy nie będzie. Enermax ma tylko 330rpm przy load 50% a przy 100%load nie przekracza 1000rpm, co przy wencie 139mm nie powinno być praktycznie słyszalne....

 

Obie zasilawki mają dość podobą cenę. Nie mogę się zdecydować :)

 

Poradźcie jeszcze! PRIORYTET TO CISZA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też miałem taki problem, bo star zasilacz był bardzo denerwujący. Kupiłem korsarza HX650 i naprawde jest on niesłyszalny! Jak przekładam ucho to tylko słyszę jakis nieznaczny szum powietrza, oczywiście przy obciążeniu tzn odpalona gierka na ful detalach, a karcioche mam 9800gx2 i procka phenoma x4 955(OC) wiec ten zestaw troszkę siły potrzebuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Potrzebuję zasilacz ok 600W+ Polećcie mi najcichszy dostępny. Jest Nightjar 450W by Silverstone ale niestety za słaby na Phenoma X4 + GTX280... Co kupić? Nie mam określonego budżetu. Może ziasilacz z WC, choć nie mam do końca zaufania do takich rozwiązań... Po prostu - co jest najcichszego na rynku?

 

 

 

Dziękuję wszystkim! Zasilacz kupiony.Wybór padł na ENERMAX Modu87+ 700W. Drogi jak cholera ale 5lat gwarancji, wolnoobrotowy wentyl 300rpm (idle) -1000rpm (stress), topowej klasy kondy i drobne lecz ważne szczegóły wykonania...Jednym słowem cacuszko :)  

 

Pzdr4all :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...