Skocz do zawartości
maxymili

Radeon 5670 & 5570

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się już wykastrowany 5670,czyli HD5570 :wink: . Jedyna różnica,to ddr3 zamiast ddr5,no i low profil.

To w sumie nie powinien być taki znów bardzo kastrat bo 128bit jakoś wystarcza 5770, która ma dwa razy więcej SP. Więc te 55% wolniej na szynie pamięci nie powinno zbytnio zapchać karty. Warto by zobaczyć porównanie. Dodam 5570 do tematu bo różnica między kartami jest minimalna. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5570 leci na DDR3 i 128 bitach, a to już dosyć mało. Troszeczke ta karta będzie przez to dławiona, jednak jak będzie wydajnością przebijała 3850 to napewno wyląduje w drugim PC.

Cena 5570 nie jest niższa niż 5670 ale jest to karta low profil. Dlatego do dużego komputera nie opłaca się jej ładować ale do biurowca LP albo do media center LP będzie to najlepsza możliwa karta o stosunkowo niskim poborze energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 5570 nie jest niższa niż 5670 ale jest to karta low profil. Dlatego do dużego komputera nie opłaca się jej ładować ale do biurowca LP albo do media center LP będzie to najlepsza możliwa karta o stosunkowo niskim poborze energii.

to drogo w tej cenie większość sprzedaje 5570 [różnica w zużyciu prądu prawi żadna]

 

http://www.agito.pl/karty-graficzne/sapphi...9380|927:457015

Edytowane przez mensir67pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś na temat daty pojawienia się 5570 w wersji pasywnej? Zmienilem obudowe i niestety pasywny 4670 nie miesci sie i dlatego potrzebuje cos low-profile bez wiatraczka.

 

Z testu anadtech wynika, że 5570 saphire z wolnoobrotowym wentylem ma 80C więc to chyba powstrzymuje producentów przed założeniem pasywnego chłodzenia. Trzeba by dodatkowo projektować nowe wydajne pasywne chłodzenie lowprofil zapewne dwu slotowe. Tak więc producenci na pewno widzą, że do HDCP lepsze były by karty pasywne, ale ich produkcja może się opóźniać. Póki co nie widziałem ani jednej takiej nawet w newsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta wersja Sapphire jest cicha? Bo jak zasilacz i cpu zagluszy i tak to moze nie warto czekac na pasywke.

 

edit.

Sprawdzilem te tempy i karta nie odstaje za bardzo od 4670 takze po prostu trzeba czekac.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu pojawil sie news o pasywnych 5670 i 5570 od Powercolor. Pytanie: czy ktos natknal sie na fotki (ale nie prasowe) tych kart albo wymiary fizyczne? Na stronie producenta niestety nie ma ani tego ani tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie sobie ten sprzęcik chodzi, nawet jestem zadowolony. Crysis i Crysis:Warhead DX9 na ustawieniach standard chodzi nawet płynnie, natomiast są problemy z wyższym poziomem detali lub AA: pomijając brak płynności, w momencie kiedy gracz zostaje trafiony, ekran zamiast lekko się zachwiać - zmienia się na sekundę w czarny. Troszkę dziwne...

 

W kręcenie myślę że nie ma sensu się bawić... Bo ile dodatkowo wycisnę? 2%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie sobie ten sprzęcik chodzi, nawet jestem zadowolony. Crysis i Crysis:Warhead DX9 na ustawieniach standard chodzi nawet płynnie, natomiast są problemy z wyższym poziomem detali lub AA: pomijając brak płynności, w momencie kiedy gracz zostaje trafiony, ekran zamiast lekko się zachwiać - zmienia się na sekundę w czarny. Troszkę dziwne...

 

W kręcenie myślę że nie ma sensu się bawić... Bo ile dodatkowo wycisnę? 2%?

 

Z OC możesz wycisnąć nawet ponad 5% więc wg mnie jest sens szczególnie przy 5670 która ma ddr5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Radeon HD 5670 - zmiana specyfikacji na lepszą | PurePC.pl

 

odświeżone HD 5670 posiadać będzie 640 aktywnych procesorów strumieniowych. Poza tym, zostawiono 128 bitowy interfejs pamięci, której 512 lub 1024 MB może osiągać efektywnie 4 GHz. Rdzeń pracować będzie z częstotliwością 750 MHz. Co warto podkreślić - ceny nie powinny ulec zmianom (~90 USD) , ale jeszcze nie wiadomo kiedy ostatecznie partnerzy ATI.AMD uruchomią dostawy nowych Radeonów HD 5670.

Zapewne w Polsce długo jeszcze będzie można kupić starszą wersję :? więc warto będzie dokładnie sprawdzać co się kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy to coś dzije się z grafiką obudowa modecom step407 + 2 wentylatory 1 80 i 2 120 , a grafika przy fun marku i otwartej obudowie ma 95C i idzie ciogle w gore to o co chodzi?, może jakieś lepsze chłdzoenie na grafike?

Edytowane przez matikolud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o to samo, po polsku, w odpowiednim temacie zbiorczym.

 

Dotknij grafiki - jeśli jest piekielnie gorąca, wymień pastę termoprzewodzącą i sprawdź docisk (byle nie przesadzać) oraz zwiększ obroty wentylatora. Chociaż to chłodzenie do zbyt wybitnych nie należy - to po prostu sztaba metalu nad rdzeniem i mały wentylek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z daleka czuć że jest gorąca , nie muszę dotykać, a jak teraz wezme obroty wentylatora na 100% i tak nic nie daje idzie w gore ze az hoho ;/? to co mam sprawdzic docisk czy nalozyc od nowa paste?, a można nałóżyć pastę od zalmana cnps 10x flex:P? taK PYTAM BO NIE WIEM SZCZERZE?

Edytowane przez matikolud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kartę, zdejmij chłodzenie, wyczyść je spirytusem z pasty (thermopady na pamięci zostaw, jak są), nałóż pastę Zalmana na rdzeń i przykręć ponownie chłodzenie. Pamiętaj, żeby chłodzenie przykręcać stopniowo - najpierw tak, żeby śruby tylko chwyciły, a dopiero potem mocniej (oczywiście z umiarem - na karcie jest goły rdzeń!).

 

Ale najlepiej byłoby zmienić tego coolera (chociażby na Accelero S1 rev. 2 i wentylator 120mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tego modelu: http://www.arest.pl/produkt/Karty-graficzne/19726/PCIex-GIGABYTE-HD-5570-1024-MB-DDR3-128-bit-GV-R557OC-1GI/

Problem na tym, że moja płyta (Gigabyte GA-M55plus-S3G na nforce430) posiada tylko PCIe 1.0. Czy ktoś z Was miał doświadczenie z kartami serii 5xxx na takim złączu? Mój zasilacz to Enermax EG365P (350W). Trudno na ten temat znaleźć jednoznaczną odpowiedź w sieci. Gość w sklepie stwierdził, że skoro jest w standardzie PCIe 2.1 to gniazdo PCIe 1.0 nie będzie w stanie obsłużyć jej prądowo... Co Wy na to?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszkę temat.Pojawiły sie w sprzedaży Szafirki 5570 gddr5,w zasadzie jest to,to samo co 5670 jedynie rdzeń ma niższe takty.Grafę uważam,za bardzo przyzwoitą propozycję dla osób poszukujących czegoś chłodnego,cichego oraz ekonomicznego.Cena nie zwala z nóg ok.250złm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...