Skocz do zawartości
andrew777

Płyty Główne 890fx/890gx

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi model mial problemy z hdd f3 samsung. Zdecydowalem wiec ze wezme 785dt -v evo z usb i sata 3. Mysle, ze nie bede zalowal, tym bardziej ze za poltora roku albo zmienie procka na x6, albo plyte i procka na raczej Intela (w zaleznosci co juz bedzie na rynku). Dzieki wszystkim za pomoc w wyborze podzespolow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__1/id_produktu__3883/__Asus_M4A88TD_V_EVO_USB3_DDR3_AM3_/

 

Taki jakoś mało tani jest imho ;) To już ceny mobasów na 890GX.

 

Cena na Pclab to 399 zl :wink:

 

Gigabyte 880GM-UD2H - 299 zl

 

W Komputroniku 890 sa po nawet 500 zl poza tym podany sklep jest malo oplacalny ze wzgledu na gwarancje ... ASUS daje 3 lata a tam tylko 2 :wink:

Edytowane przez PCGustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie czy spod biosu mozna na tych plytach ustawic mniejsze niz standardowe napiecie?

Asus M4A88T-M AMD 880G - Płyty główne - Asus M4A88T-M AMD 880G od 346.58zł

Asus M4A88T-M/USB3 AMD 880G - Płyty główne - Asus M4A88T-M/USB3 AMD 880G od 369.00zł

Asus M4A88TD-M Evo/USB3 AMD 880G - Płyty główne - Asus M4A88TD-M Evo/USB3 AMD 880G od 389.00zł

np u mnie na 780g nie moge spod biosu ustawic mniejszego niz standardowe, a na starym athlonie 4050 moglem.

slyszalem ze plyty mATX tak maja czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np u mnie na 780g nie moge spod biosu ustawic mniejszego niz standardowe, a na starym athlonie 4050 moglem.

slyszalem ze plyty mATX tak maja czy to prawda?

Ciekawe, gdzie takie ciach!ły słyszałeś? Zakres regulacji napięć zależy od konkretnego modelu płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu na forum :)

kiedys wyczytalem ze np asrocki w mATX nie maja regulacji w dol. a normalne maja.

wiec nie wiem jak jest z reszta. moja gigabyte na athlonie 1, miala mozliwosc zejscia do bodajże 0.90 lub 0.85, ale znow na phenomie 2 nie ma wcale regulacji w dol, jest tylko do przodu :P

to i tak slobo mozna zejsc na tym asusie :/ 1.25?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nizej nie schodzilem , ale w biosie mozna jakies wartosci pokroju 0,8, 0,9 ustawic:

 

 

[url="http://pccentre.pl/article/show/ASUS_M4A89GTD_PROUSB3/id=17413"]ASUS M4A89GTD PRO/USB3 (recenzja/test)

 

edit: asrockow do tego nie mieszajmy ;) Bo to plyty ktore sa jak tanie wino ;)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zraz po premierze zakupiłem:

 

MSI 890GXM-G65 AMD 890GX Socket AM3 (PCX / VGA / DZW / GLAN / SATA3 / USB3 : Palmtopy PDA i notebooki - Tions Technology, - programy, akcesoria, Windows Mobile

 

Bo nie lubię dużych płyt i obudów, najpierw wylądowała w obudowie media center media-tech, ale ufajdoliłem msi srebrną pastą termo przewodzącą zalmana od:

 

ZALMAN CNPS10X EXTREME - SOCKET 775 / 1156 / 1366 / 939 / AM2+ / : Palmtopy PDA i notebooki - Tions Technology, - programy, akcesoria, Windows Mobile

 

I niestety zaczęła się zawieszać, dlatego oddałem do tions do serwisu, spytałem czy to może być problem i przyczyna do odrzucenia gwarancji, powiedzieli że to już msi będzie się tym zajmować i po 2 tygodniach otrzymałem nową płytę :-) Bez kłopotu z Phenoma X4 955 wyciskam 4.0GHZ i 1666mhz ze zwykłych goodramów. Jedyne co musiałem zrobić w celu lepszego rozprowadzania ciepła na nb to zdarłem metalową płytkę z napisem msi z radiatora mosfer, które jest połączone heatpipem z radiatorem NB. Założyłem mały wiatraczek 40mm i już się tak nie grzeje. Miałem już dość obudowy media-center od mediatechu ze względu na badziewny wygląd i to że mój zalman cnps10x extreme poprostu się z niej nie mieścił, zakupiłem więc aerocool m40:

OBUDOWA AEROCOOL M40 (G0464) Czarna : Palmtopy PDA i notebooki - Tions Technology, - programy, akcesoria, Windows Mobile

 

I teraz szukam odpowiedniego chłodzenia które by się tam zmieściło bez modyfikacji.

 

Aha, jeszcze co do płyty, to po update biosu mamy już opcje odblokowania rdzeni, FSB ustawiłem na 250 i było stabilnie. Płyta ogólnie warta polecenia osobom które chcą mieć maszynę high-end w małej obudowie, a do tego chcą podkręcać sprzęt, trzeba tylko zadbać o dobre chłodzenie.

Edytowane przez J-A-J-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapraszam posiadaczy plyt z sb850 do przyjrzenia tematu:

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 68

moj ostatni post.

nie pisalem tu bo to temat raczej o windowsie :) ale widac ze osob z sb850 jest dosc malo, wiec pisze i tu :)

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gronio i jak sytuacja z typi samsungami, sam mam zamiar postawic Raid0 na samsungach f3 i teraz rodzi sie pytanie czy warto sie meczyc z F3 czy moze jakies inne dyski ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>. Mam plyte Asus M4A89GTD PRO 890GX s.AM3 czy mostek tez 850. A ze laik jestem i nie wiem czy jak zaczna sie problemy to poradze sobie :)

 

A moze tak jak pisza ze starsze wersje F3 mialy problem z nowymi mostakami 850. A nowsze dyski sa juz pozbawione tego i dzialaja prawidlowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam porownania czy na innych tak jest ale tu nawet instalacja nie przebiega normalnie. ja to likwiduje chyba raida:/ a co do wczesniejszych bledow ktore opisalem w temacie win7 rozwiazalem za pomoca innego biosa(starszego). ale i tak wolalem 780g gby nie bylo zadnych problemow :/

biosy do f3 pozawalaja normalnie odpalic komputer. bo bez nich myslalem ze juz ejst po sprzecie, glowice tlukly jak szalone ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...