Skocz do zawartości
andrew777

Płyty Główne 890fx/890gx

Rekomendowane odpowiedzi

890GX

ASUS M4A89GTD PRO

Specyfikacja:

<ul><li>cztery sloty modułów pamięci RAM typu DDR3-1800</li><li>dwa sloty PCI Express x16 z obsługą technologii CrossFireX oraz Hybrid CrossFire</li><li>po jednym PCI Express x1 i x4</li><li>dwa sloty PCI</li><li> sekcja zasilania 8+2</li><li>pamięć SidePort dla zintegrowanego GPU</li><li>sześć portów Serial ATA 6 Gb/s</li><li>jeden port eSATA</li><li>kontroler USB 3.0</li><li>kontroler sieci przewodowych 1 Gb/s</li><li>kontroler dźwięku HD Audio 7.1</li><li>dwa wyjścia obrazu (HDMI i D-Sub)</li></ul>

 

 

asus_amd890gx_1_1.jpg

 

 

<font size="4"><b><p>ECS A890GXM-A</p></b>

</font>Specyfikacja:

<ul><li>cztery sloty modułów pamięci RAM typu DDR3-1800</li><li>trzy sloty PCI Express x16 z obsługą technologii CrossFireX oraz Hybrid CrossFire</li><li>dwa sloty PCI Express x1</li><li>jeden slot PCI</li><li>pamięć SidePort dla zintegrowanego GPU</li><li>pięć portów Serial ATA 6 Gb/s</li><li>jeden port eSATA</li><li>kontroler sieci przewodowych 1 Gb/s</li><li>kontroler dźwięku HD Audio 7.1</li><li>trzy wyjścia obrazu (DVI, D-Sub oraz HDMI)</li><li>system operacyjny eJiffy</li></ul>

 

 

ECS.jpg

 

 

 

<font size="4"><b><p> Gigabyte GA-890GPA-UD3H</p></b>

</font>Specyfikacja:

<ul><li>cztery banki pamięci DDR3-1866+</li><li>dwa sloty PCI Express x16 z obsługą technologii CrossFireX oraz Hybrid CrossFire</li><li>trzy sloty PCI Express x1</li><li>dwa sloty PCI</li><li>osiem portów Serial ATA 6 Gb/s</li><li>dwa porty USB 3.0</li><li>Audio: Realtek ALC892 </li><li>trzy wyjścia obrazu (DVI, D-Sub oraz HDMI)</li><li>DualBIOS</li></ul>

 

890GPA_UD3H_1.jpg

 

 

 

 

 

 

<font size="4"><b><p>Sapphire PURE CrossFireX 890GX</p></b>

</font>Specyfikacja:

<ul><li>format: ATX</li><li>cztery sloty na moduły pamięci RAM typu DDR3-1600</li><li>dwa sloty PCI Express x16</li><li>jeden slot PCI</li> <li>jeden slot mini PCI Express</li><li>sześć portów Serial ATA 6 Gb/s z obsługą macierzy RAID 0, 1, 0 + 1, 5</li> <li>kontroler dźwięku HD Audio 7.1 (z elektrycznym i optycznym wyjściem)</li><li>kontroler sieci przewodowych 1 Gb/s</li><li>dwanaście złączy USB 2.0 (cztery z tyłu)</li><li>port eSATA</li><li>wyjścia obrazu: DVI, HDMI, D-Sub</li><li>wyświetlacz diagnostyczny</li></ul>

 

 

sapphire_pure_890gx_2.jpg

 

 

 

 

 

<font size="4"><b><p>FOXCONN A9DA-S </p></b>

</font>Specyfikacja:

<ul><li>format: ATX</li><li>4 sloty DIMM pozwalające na instalację do 16 GB pamięci DDR3 pracującej z częstotliwością 1066/1333/1600 MHz</li><li> 2 sloty PCI, Express 2.0 x16, 2 sloty PCI Express 2.0 x1, 2 sloty PCI</li><li>5*SATAIII, 14*USB2.0, 2*1394a, 1*eSATA</li><li>8-kanałowa karta dźwiękowa HD z wyjściem S/PDIF OUT</li></ul>

 

 

Foxconn_A9DA-S_board_01.jpg

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

890FX

MSI 890FX-GD70

Specyfikacja:

  • szesć slotów PCI Express x16
  • jeden slot PCI
  • pięciofazowa sekcja zasilająca wykonana w technologii DrMOS
  • sześć portów Serial ATA 6 Gb/s
  • kontroler USB 3.0
  • przyciski Power, Reset i ClearCMOS, pokrętło OC-Dial.

msi_890fx_gd70.jpg

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... Dlaczego MSI na tych dwóch fotkach ma dwa różne radiatory na sekcji zasilania ?? Oznaczenia na płycie te same , a radiatory różne - czyżby to była jeszcze wersja rozwojowa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcja zasilania tego asusa powala :)

osobiście mogę tylko doradzić "nie MSI" miałem ich płytki (wcale nie najtańsze)ostatnio i tragedia :/. W końcu zakupiłem Asusa (mimo że jedna z tańszych wersji) to niebo i ziemia, płyta dużo chłodniejsza, lepsze o/c i stabilność.

 

Wnioskuje że skoro MSI dało aż takie radiatory to sekcija to piekarnik, a asus nie dał więc na pewno ma sporo lepszą.

Moja MSI też miała sekcję z radiatorami i ostro się grzała, a na asusie goła sekcja i mimo to ledwo ciepła.

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modernizuję kompa i czekam właśnie na te płyty z nowym chipsetem, ale tak się zastanawiam:

- płyty mają pojawić się kwiecień/maj, jako nowość ceny pewnie wysokie, zanim się ustabilizują +1 miesiąc

- obecnie na runku są już płyty z USB 3.0 i SATA 6 Gb/s np. Gigabyte GA-770TA-UD3 (za 358 zł z przesyłką myślę, że to dobra cena)

- podpowiedzcie czy warto czekać na 890FX/GX bo z tego co widzę oprócz ilości USB 3.0 i SATA 6 Gb/s oraz zintegrowanej grafy (która nie jest mi potrzebna) pozostałych różnic nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w moim przypadku (jak narazie wychodzi, że modernizuje kompa co 5 lat) przyszłościowa obsługa nowych procków nie ma znaczenia, a z tego co widzę HT 3.1 daje niewielkie korzyści w stosunku do HT 3.0 (różnice).

Więc chyba nie ma sensu czekać i mogę już zacząć składać nowego kompa :lol:

 

edit do postu poniżej:

hmm ten argument już bardziej do mnie przemawia, a co jest nie tak z tym kontrolerem?

A z drugiej strony tak się zastanawiam kiedy tak naprawdę będzie potrzeba korzystania z SATA 3.0 skoro dzisiejsze dyski dostępne dla zwykłych śmiertelników nawet nie zbliżają się do granic wydajności SATA 2?

Specyfikacja SATA 3.0 - jedyna zauważalna zmiana w stosunku do 2.0 to tylko 3 Gb/s -> 6 Gb/s.

Edytowane przez kold11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sens choćby z powodu samego satatIII. kontroler marvela to kupa, wiem bo sam mam płytę z tym kontrolerem i lepiej poczekać do płyt z natywną obsługą przez mostek południowy sataIII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sata 3 to dla najszybszych ssd będzie przydatne. Zwykłe hdd nie osiągną takich prędkości, żeby chociaż sata2 przestało wystarczać. Moim zdaniem nie ma co czekać z komputerem bo rynek się cały czas zmienia i w taki sposób można czekać aż do śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale ssd tanieją. i co jak potanieją do takiego poziomu że kazdy z łatwością kupi sobie dwa dyski do raid0? raid na marvelu ssie.

dla mnie wychodził gorzej (z dwóch f3 1tb) niż jeden dysk na sb750...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje że skoro MSI dało aż takie radiatory to sekcija to piekarnik, a asus nie dał więc na pewno ma sporo lepszą.

Jednak ASUS dał radiator na sekcję.

Z tego co widać na fotce Dual Channel nie powinien być w sąsiadujących slotach. Na ogól jest w sąsiadujących.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne płyty zapowiedziane.

 

BIOSTAR TA890GXE

 

oraz

 

AsRock Extreme3

 

obie oparte na 890gx, biostar to będzie mATX. zdjęć biostara w ogóle chyba nie ma a asrocka jest tylko na stronce. http://www.asrock.com/feature/true333/index.asp?cat=Models

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

micro od msi z 890gx (msi 890gxm-g65)

http://www.tomshw.it/files/2010/03/immagini/24215/msi-890gxm-g65-board-01_t.jpg

dwa porty usb 3.0, APS, oraz obsługa ddr3 2133. to ostatnie robi wrażenie.

 

oraz specyfikacja trzech płyt ecs.

Dołączona grafika

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...